06 Şubat 2009, Cuma 14:26:09

SHGM, Esenboğa'yı onayladı

Sivil Havacılık Genel Müdürülüğü, Sivil Hava Ulaşımına Açık Havaalanlarında Yer Alan Terminaller İle Sıhhi İşyerleri için İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik kapsamındaki onaylamaları yapıyor.
  • Bi ulkenin başkentinde esenboga da Terminal varda Genel Havacılık Terminali yok.Brukselde,frankfurtta,Londrada ATİNA da begenmediğimiz 3 dunya ülkelerinde varda AB ye girecegim diyen Ankarada yok ..Aslında 5 nolu apron Kapı var kapıda polis var jandarma var DHMI guvenlik gorevlisi var Gumrukcu var ama HIZMET YOK neden CUNKU TAV para KAZANMALI HAVAS PARA KAZANMALI oradan yolcu alıp ucaramazsınız , ucakları alın hangardan Terminale getirin Uçuş emniyetinin ,sıcak motoru tekrar calıştırmanın, kışın yagan kar ve zaman kayıplarının harcanan yakıtın ne onemi var onaylanmıs FORM lar hizmete devam eder ..ben yoneticiyim diyenlere saygılarımı sunuyorum . hayırlı olsun DESPAIR / from Capital City

10 Eylül 2008 tarih ve 26993 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Sivil Hava Ulaşımına Açık Havaalanlarında Yer Alan Terminaller İle Sıhhi İşyerleri için İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik (SHY-33B) kapsamında terminallere Terminal İşletme Ruhsatının verilmesi ve terminallerde görev alacak yönetici personele ait formların (Sorumlu Müdür, Terminal İşletiminden Sorumlu Yönetici, Kalite Sistemi Yöneticisi) onaylanması Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda, TAV Holding A.Ş. tarafından işletilen terminallerden TAV Esenboğa Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. tüm yöneticilerine onay verilen ikinci terminal oldu. TAV Esenboğa Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. ’ye ait Sorumlu Müdür Nuray Demirer, Terminal İşletiminden Sorumlu Yönetici Sedat Tümer ve Kalite Sistemi Yöneticisi Jülide Esra Ayken’in yönetici formları, 3 Şubat 2009 tarihi itibarıyla onaylandı. 

Genel Müdürlüğümüzden henüz İşletme Ruhsatı almamış tüm terminal işletmecilerinin 10 Mart 2009 Salı günü mesai bitimine kadar SHGM’den İşletme Ruhsatı almak için başvuru yapması gerekiyor.

Bilindiği üzere, ticari taşımacılık yapan Havayolu ve Hava taksi İşletmelerindeki görevli yönetici personel   SHY-6A Yönetmeliğinin 19. ve 20. maddelerine göre SHGM tarafından onaylandı. Bununla birlikte, SHY-33B Yönetmeliğinin 35. maddesine göre havaalanlarındaki Terminal İşletmecilerindeki görevli yönetici personel de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onayına tabi tutuluyor. Böylece  Terminal İşletmeciliği alanında yeni bir adım atılmış oldu.

Yönetici Personel Onayı için, yukarıda belirtilen süre kapsamında SHGM’nin internet sayfasındaki  formlar başlığı altında "Havaalanı, Terminal ve Heliport Başvuru Formları" içerisindeki “Terminallerde Görev Alacak Yönetici Personel İçin Onay Formu”nun doldurularak SHGM sunulması gerektiği belirtildi.

SHGM, Esenboğa'yı onayladı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Bi ulkenin başkentinde esenboga da Terminal varda Genel Havacılık Terminali yok.Brukselde,frankfurtta,Londrada ATİNA da begenmediğimiz 3 dunya ülkelerinde varda AB ye girecegim diyen Ankarada yok ..Aslında 5 nolu apron Kapı var kapıda polis var jandarma var DHMI guvenlik gorevlisi var Gumrukcu var ama HIZMET YOK neden CUNKU TAV para KAZANMALI HAVAS PARA KAZANMALI oradan yolcu alıp ucaramazsınız , ucakları alın hangardan Terminale getirin Uçuş emniyetinin ,sıcak motoru tekrar calıştırmanın, kışın yagan kar ve zaman kayıplarının harcanan yakıtın ne onemi var onaylanmıs FORM lar hizmete devam eder ..ben yoneticiyim diyenlere saygılarımı sunuyorum . hayırlı olsun DESPAIR / from Capital City

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000