05 Ağustos 2014, Salı 13:46:55

İHALEYİ ATÜ DUTY FREE KAZANDI

TAV Havalimanları ve Unifree Duty Free / Gebr. Heinemann ortak girişimi ATÜ Duty Free Umman’ın ikinci büyük kenti Salalah’ın Yeni Havalimanı’nın gümrüksüz mağazalarını 10 yıl süreyle işletme ihalesini kazandı.

TAV Havalimanları ve Unifree Duty Free / Gebr. Heinemann ortak girişimi ATÜ Duty Free Umman’ın ikinci büyük kenti Salalah’ın Yeni Havalimanı’nın gümrüksüz mağazalarını 10 yıl süreyle işletme ihalesini kazandı. ATÜ Duty Free işletmeye Ocak 2015’te başlayacak.

ATÜ Duty Free Genel Müdürü Ersan Arcan, "Salalah Havalimanı, 6 milyon yolcu kapasitesi ile Orta Doğu’da önemli bir liman olacak. Yolcu sayısının da her geçen gün hızla artması Umman’a inancımızı pekiştirdi. Salalah Havalimanı'ndaki gümrüksüz satış, perakende ve yiyecek ve içecek imtiyazlarının yönetimi ve işletilmesi için talip olduk. Burada TAV iştiraklerinden BTA ve TAV İşletme Hizmetleri ile birlikte yer alacağız” dedi. Arcan, ATÜ olarak dünyanın her köşesinde iş yapma kabiliyetine sahip olduklarını da vurguladı: “En ünlü markaların en kaliteli ürünlerini en uygun fiyatlarla müşterilerimize sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz. Güçlü tedarik zincirimiz ve profesyonel lojistik standartlarımız sayesinde, eş zamanlı olarak marka çeşitliliği ve ürün tutarlılığı sağlayabiliyoruz. Sonuç olarak da dünyanın her köşesinde tercih edilen bir iş ortağı olarak görülüyoruz. Umman Havalimanları Yönetim Şirketi OAMC’ın da bizi tercih etmesinden memnuniyet duyuyoruz.”

Umman’ın Salalah Havalimanı’nın gümrüksüz satış, perakende ve yiyecek ve içecek imtiyazlarının 10 yıl süreyle yönetimi ve işletilmesi ihalesine ATÜ Duty Free ile birlikte İsviçreli Dufry ve Nuance, Hong Konglu DFS gibi küresel duty free işletmecileri ile büyük yiyecek içecek firmaları katıldı. Açık artırma usulüyle yapılan ihalede ATÜ Duty Free 700 metrekarelik gümrüksüz mağazaların işletme hakkını kazandı. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan şirketin Türkiye'de İstanbul, İzmir, Ankara ve Gazipaşa; Gürcistan'da Tiflis, Batum ve Kutaisi; Tunus'ta Enfidha ve Monastir; Makedonya'da Üsküp ve Ohrid ve Letonya'da Riga havalimanlarında gümrüksüz satış mağazaları bulunuyor.

Salalah Havalimanı'nın başlangıç için yıllık bir milyon yolcu kapasitesine sahip yeni terminali çok yakında hizmete girecek. Terminal, ihtiyaca göre birbirini takip eden aşamalarda genişleyerek son aşamada yıllık altı milyon yolcu kapasitesine ulaşmak üzere tasarlandı. 2013’te yaklaşık 747 bin yolcu ağırlayan Salalah Havalimanı'nın büyümesi Salalah'ın bir turizm merkezi olarak daha fazla gelişmesi hedefinin stratejik bir parçasını oluşturuyor. Maskat'ın bin kilometre güneyinde yer alan ve yaz aylarında nispeten daha serin bir iklime sahip olan bölge turistler için bir cazibe merkezi olarak tanımlanıyor.
 

İHALEYİ ATÜ DUTY FREE KAZANDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000