19 Ocak 2009, Pazartesi 15:40:59

HAVAŞ SATIŞA MI ÇIKIYOR?

TAV Havalimanları Holding CEO'su Sani Şener yaptığı açıklamada, HAVAŞ'tan yüzde 30 oranında hisse satmayı planladıklarını açıkladı...
  • BENCE HEMEN SATIN........ BÜYÜK DAĞLARI BEN KÜÇÜKLERİ KİM YARATTI BİLEMEM DİYENLERİ GÖRECEĞİZ!HATTA TAZMİNATLARINI ALIP GİTMEK İSTEYEN VARMI DİYE SORUN,BAK NELER GÖRECEKSİNİZ.............HEMEN SATIN,KARLI ÇIKARSINIZ
  • Enteresan senaryolar yazılmış. Havaşın %30 unun satılması birşeyi değiştirmez ki ? Havaş zaten bugüne kadar hep ortaklı şirketti. Dolayısı ile bir şey değişmez. Bu piyasada değişen tek şey, Çelebinin en az %50 küçülmesi olur. O yüzden de yurtdışına ağırlık veriyor. Türkişi yönetilme falan diye yazılar yazmışlar. Sanırım THY için yazmışlar. Havaş ve Çelebi her zaman iyi yönetilmiştir.
  • dolar ve aero ile çalışan şirketler krizden karlı çıkarlar bu daha önceden oldu ve o zamanki yönetim develasyon farkı olarak iyileştirme yapmıştı sayın şener bunu bildiğinden zarar edebiyatı yapıyor ama azalan bir trafik yok normal kış sezonu neden bu edebiyat ACABAAAAAAAAAAAA ????YETERKİ SİZ ÜZÜLMEYİN BİZ ZAM FİLAN İSTEMEYİZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • yük aynı kamçı vuran el değişik olmuş ne farkeder önemli olan işimizin olması bunca yıldır kaç el değiştirdik bunada alışırız
  • SN SENER COK AKILLI DAVRANIYOR. ANCAK HAVASIN TGS YE ORTAK OLMASINDAN SONRA PAZARDA 4. OYUNCU OLARAK VE ARKASINDA THY GIBI GUCLU BIR KURULUS OLARAK BU ORTAKLIK 1. SIRAYA OYNAMAYA CALISACAK. BOYLE OLUNCA YILLARIN OYUNCULARININ PAZAR PAY ORANLARI VE SIRALAMALARI DEGISECEK. CELEBI, TGS, HAVAS VE FRAPORT SEKLINDE. BOYLE OLUNCA HAVASIN PAZAR PAYINDA CIDDI BIR DUSUS OLACAK. YANI HAVAS OLARAK GELIR GIDER DENGESI BOZULACAK. HAVASIN BIRCOK YAPISINI TGS YE KAYDIRMAK VE AZALTMAK ZORUNDA KALACAKLAR. KISACASI HAVAS GELECEKTE %50 KUCULURSE SASIRMAMAK LAZIM. BEKLEYIP GORECEZ. BU ARADA HAVASIN %30 DEDINIZ. %40 OLARAK GECEN SENE ACIKLAMISLARDI. PIYASA YARATIYORLAR. COK FAZLA MUSTERI CIKMAZ.
  • havas calısanı olarak TGS olacagız diye bekliyoruz ama elbise ve isim degisikligi henuz kımsenın bildigi bir sey degil... bizim icin hayırlısı olsun
  • Türk ata sözleri meşhurdur çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüde havaş olur veya çelebi olur. Bu işler Erzincana okul açmaya veya THY'ye ortak olmaya benzemez. Evransal kuralları olan yer hizmetlerini Türk işi yönetirseniz daha çok dayak yer çok müşteri arasınız.
  • HAVAŞ ,I SATICAKLAR ÇÜNKÜ ARTIK THY VE YABANCI HAVAYOLU ŞİRKETLERİNE TGS ADIYLA HİZMET VERİCEKLER ÇÜNKÜ STAR ALLIANCE BÖYLE İSTEMİŞ BU DURUMDADA HAVAŞ ATA RAMP BOŞA ÇIKABİLİR HAVAŞ KIYAFET DEĞİŞTİRDİ YANİ ÇELEBİ NOLUCAK ACABA ??
  • Havaş'ı Fraport mu alıyor acaba?

TAV Havalimanları Holding'in CEO'su Sani Şener, Financial Times Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, şirketinin bu yıl vadesi dolan borçlarının geri ödemesi ve yeni projelere teklif vermek için kaynak yaratmak amacıyla, yer hizmetleri alanında faaliyet gösteren iştirakleri Havaş'tan yüzde 30 oranında hisse satmayı planladıklarını söyledi.

Şener, önceki hafta Reuters ile söyleşisinde, "Havaş'ta hisse satışı ve yabancı ortak dahil her türlü şeye hazırız" demişti.

Şener ayrıca, TAV Havalimanları'nın bu yıl gerçekleştireceği yaklaşık 230 milyon euroluk borç geri ödemesi ile ilgili olarak, "80 milyon dolar tutarında bir sermaye artışı yapıyoruz. Bu krizi rahatlıkla geçmemizi, kısa vadeli borçlarımızı çevirebilmemizi sağlayacak çok sayıda enstrümanımız mevcut. Borç refinansmanı gerçekleştirebiliriz. Bazı stratejik ortaklıklar kurabiliriz" diye konuşmuştu.

HAVAŞ SATIŞA MI ÇIKIYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
BENCE HEMEN SATIN........ BÜYÜK DAĞLARI BEN KÜÇÜKLERİ KİM YARATTI BİLEMEM DİYENLERİ GÖRECEĞİZ!HATTA TAZMİNATLARINI ALIP GİTMEK İSTEYEN VARMI DİYE SORUN,BAK NELER GÖRECEKSİNİZ.............HEMEN SATIN,KARLI ÇIKARSINIZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayyare ~ 14 yıl önce
Enteresan senaryolar yazılmış. Havaşın %30 unun satılması birşeyi değiştirmez ki ? Havaş zaten bugüne kadar hep ortaklı şirketti. Dolayısı ile bir şey değişmez. Bu piyasada değişen tek şey, Çelebinin en az %50 küçülmesi olur. O yüzden de yurtdışına ağırlık veriyor. Türkişi yönetilme falan diye yazılar yazmışlar. Sanırım THY için yazmışlar. Havaş ve Çelebi her zaman iyi yönetilmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oğuzboylu ~ 14 yıl önce
dolar ve aero ile çalışan şirketler krizden karlı çıkarlar bu daha önceden oldu ve o zamanki yönetim develasyon farkı olarak iyileştirme yapmıştı sayın şener bunu bildiğinden zarar edebiyatı yapıyor ama azalan bir trafik yok normal kış sezonu neden bu edebiyat ACABAAAAAAAAAAAA ????YETERKİ SİZ ÜZÜLMEYİN BİZ ZAM FİLAN İSTEMEYİZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oğuzboylu ~ 14 yıl önce
yük aynı kamçı vuran el değişik olmuş ne farkeder önemli olan işimizin olması bunca yıldır kaç el değiştirdik bunada alışırız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAVACI ~ 14 yıl önce
SN SENER COK AKILLI DAVRANIYOR. ANCAK HAVASIN TGS YE ORTAK OLMASINDAN SONRA PAZARDA 4. OYUNCU OLARAK VE ARKASINDA THY GIBI GUCLU BIR KURULUS OLARAK BU ORTAKLIK 1. SIRAYA OYNAMAYA CALISACAK. BOYLE OLUNCA YILLARIN OYUNCULARININ PAZAR PAY ORANLARI VE SIRALAMALARI DEGISECEK. CELEBI, TGS, HAVAS VE FRAPORT SEKLINDE. BOYLE OLUNCA HAVASIN PAZAR PAYINDA CIDDI BIR DUSUS OLACAK. YANI HAVAS OLARAK GELIR GIDER DENGESI BOZULACAK. HAVASIN BIRCOK YAPISINI TGS YE KAYDIRMAK VE AZALTMAK ZORUNDA KALACAKLAR. KISACASI HAVAS GELECEKTE %50 KUCULURSE SASIRMAMAK LAZIM. BEKLEYIP GORECEZ. BU ARADA HAVASIN %30 DEDINIZ. %40 OLARAK GECEN SENE ACIKLAMISLARDI. PIYASA YARATIYORLAR. COK FAZLA MUSTERI CIKMAZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
apron ~ 14 yıl önce
havas calısanı olarak TGS olacagız diye bekliyoruz ama elbise ve isim degisikligi henuz kımsenın bildigi bir sey degil... bizim icin hayırlısı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kom ~ 14 yıl önce
Türk ata sözleri meşhurdur çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüde havaş olur veya çelebi olur. Bu işler Erzincana okul açmaya veya THY'ye ortak olmaya benzemez. Evransal kuralları olan yer hizmetlerini Türk işi yönetirseniz daha çok dayak yer çok müşteri arasınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
456 ~ 14 yıl önce
HAVAŞ ,I SATICAKLAR ÇÜNKÜ ARTIK THY VE YABANCI HAVAYOLU ŞİRKETLERİNE TGS ADIYLA HİZMET VERİCEKLER ÇÜNKÜ STAR ALLIANCE BÖYLE İSTEMİŞ BU DURUMDADA HAVAŞ ATA RAMP BOŞA ÇIKABİLİR HAVAŞ KIYAFET DEĞİŞTİRDİ YANİ ÇELEBİ NOLUCAK ACABA ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rumuz ~ 14 yıl önce
Havaş'ı Fraport mu alıyor acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000