01 Haziran 2014, Pazar 11:25:07

GAZİPAŞA'NIN YENİ KONUĞU "JET TIME OY FINLAND"

Antalya Gazipaşa Havalimanı, Jet Time Oy Finland Havayolları’nın Helsinki-Gazipaşa arasında gerçekleştirmeye başladığı karşılıklı direkt seferlerine ev sahipliği yapmaya başladı.
  • Turk hava yollari baslasin artik

TAV Havalimanları tarafından işletilen Antalya Gazipaşa Havalimanı, Jet Time Oy Finland Havayolları’nın Helsinki – Gazipaşa karşılıklı direkt seferlerinin ilkini karşıladı. Jet Time Oy Finland Havayolları’nın yaz sezonu boyunca Gazipaşa Havalimanı’na düzenleyeceği seferler kapsamında, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’den B737-700 tipi uçakla gelen 148 yolcu, düzenlenen törende TAV Gazipaşa yetkilileri tarafından geleneksel su takı ve çiçeklerle karşılandı.

TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, “Alanya ve bölgesi için büyük önem taşıyanGazipaşa Havalimanı’nıngelişimine yönelik sürdürdüğümüz çalışmaların olumlu sonuçlarını görüyoruz. Bölgemiz için önemli bir turizm potansiyeli oluşturan İskandinav ülkelerinden yolcuları Gazipaşa’ya taşımaya başlayan Jet Time Oy Finland’ın ilk Helsinki seferini karşılamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Jet Time Oy Finland’ın seferleri ile tüm İskandinav ülkelerine doğrudan seferler bulunan Gazipaşa Havalimanı’ndan Helsinki destinasyonu için yolcularımıza bir alternatifi daha sunmuş oluyoruz. Gazipaşa, Alanya ve bölgemizin turizmine hizmet sunmak üzere var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Jet Time Oy Finland Havayolları, Helsinki’den Gazipaşa Havalimanı’na ilk direkt seferini 31 Mayıs tarihinde saat 23.00’de gerçekleştirdi. Jet Time uçağı saat 23:35’da GZP’den Helsinki’ye doğru havalandı. Uçuşlar 25 Ekim’e kadar haftada bir kez Cumartesi günleri karşılıklı olarak B737-700 tipi uçaklarla gerçekleştirilecek.

Gazipaşa Havalimanı’ndan 2014 yılında dış hatlarda 16 ülkede 20 destinasyona  doğrudan uçuşlar gerçekleşmesi bekleniyor. Geçtiğimiz ay itibariyle Finlandiya’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Finn Air’da Helsinki destinasyonuna Gazipaşa Havalimanı’ndan direkt seferlerine başlamıştı.

GAZİPAŞA'NIN YENİ KONUĞU "JET TIME OY FINLAND"

Facebook Yorum

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Turk hava yollari baslasin artik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alanyaliketur ~ 8 yıl önce
THY Gazipasaya ucmaya basladi zaten ! Istanbul Sabiha Gokcen havalimanindan kalkip GZP'ye iniyor.. inanmiyorsan, google'dan gzpairport yaz, GZP havalimaninin resmi sitesine girip, ucus bilgilerinde, ic hatlar ucuslara bakarsan THY Istanbul SAW diye yaziyor orda... Ataturk'ten ucmasini cok isterdim, ama eminim, yavas yavas baslayacak Ataturk'ten..
bsv ~ 8 yıl önce
yanlışın var dostum, TK Anadoldu Jet ile Ankara üzerinden uçuyor. İstanbul'dan direk Pegasus (SAW) ve Onur Air (IST) uçuyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000