15 Ağustos 2009, Cumartesi 09:43:44

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA KAOS (GÜNCELLENDİ)

Atatürk Havalimanı’nda bu sabah saatlerinde bagaj sistemlerinde meydana gelen arıza nedeniyle adeta kaos yaşandı. Yüzlerce yolcu bagaj işlemlerini yaptıramadı, isyan doruğa ulaştı.
  • Profesyonel handling derken, bunun amatörü de mi var :)) Gelin AHL ye eğitim alın amatörlükten kurtulun..
  • Sabiha Gökçen havacılığın yıldızı olacak az daha sabredin.. AHL'nin keşmekeşinden bıkan herkes buraya gelecek, hele bi yeni terminal açılsın ve profesyonel handling şirketi gelsin de..
  • Sabiha Gökçende olmaz tabi. Orada yolcu mu var. İki tane lowcost uçuyor. SG, AHL ye laf söylemesi için en az 110 fırın ekmek yemesi gerekir.
  • otogar diye bahsedilen sabiha gökçenden avrupanın sayılı terminalleri arasındaki ahl ye laf atmak size mi kalmış. lütfen saygı.
  • Sabiha Gökçen'de olmaz böyle şeyler..
  • ben 7 yıldır atatürk hava limanında çalışıyorum tamam büyük bir sorun ama bu kadar büyük bir limanda normal birazda biz özveri göstererek bu sorunu bir şekilde aşıyoruz ya ben iyi biliyorum londrada böyle bir sorun yaşandığında uçaklar nerdeyse bagaj getirmiyordu bizde bu bagaj kalma sorunu nerdeyse koskoca 8 saatte sadece 60-70 tane buda normal çünkü bu 8 saatlik süreçte sadece bizim baktığımız uçak sayısı 20-25 uçak o yüzden lütfen abartmayalım sadece bizlerin çalışanların biraz daha fazla yorulması gerekiyor o yüzden gerçekten bilmenizi isterim ki arkadaşlarımda benim gibi düşünüyor ve bizler elimizden geleni yapıyoruz o yüzden bir sorun varsa bu hepimizin sorunu ve biz bu sorununda hep beraber üstünden gelmesini biliriz
  • bilende bilmeyende konuşuyor. istanbuldaki bagaj trafiği avrupanın sayılı havalimanları düzeyinde. işletmesi ve teknik personeli konusunda deneyimli ve yılların tecrübesine sahip. tav atatürk havalimanını işletmeden önceki durumu ve sonrasındaki tav'ın başarısı herkes tarafından biliniyor. Avrupadaki büyük terminallerde bu tip sorunlar yaşanabiliyor. Yorum yazanlar vicdanlarının sesini dinliyorlarmı.
  • Bizdede böyle teknik sorunlar oluyor ve olucakta,bikaç ay öncede london gatwick te olmuştu teknoloji hata yapmaz diye bişey yok.Atatürkteki sorun sorter sisteminden manuele geçişi engellemiş sanıyorum..
  • Yazık yaaaaa hala Gazipaşa hayali görüyor bu TAV.....
  • GEÇEN SENEDE FİDS SİSTEMLERİ GÖÇMEMİŞMİYDİ BU TAV-İSTANBUL UN...UÇAKLAR GECİKMEYE GİRMİŞ YÜZLERCE YOLCU İSE UÇAĞINI KAÇRMAMIŞMIYDI...???KOSKOCA TAV BİR HAVALİMANINI İŞLETEMİYOR...HEMDE TÜRKİYENİN EN ÇOK GÖRÜNEN HAVALİMANI BİZİM İÇİN KÖTÜ PRESTİJ OLUYOR...
Atatürk Havalimanı’ndaki bagaj ayrım sistemlerinde meydana gelen arıza nedeniyle sıkıntılı anlar yaşandı. Bu sabah erken saatlerde Dış Hatlar Terminali’ne gelen yolcular, bagaj işlemlerinin yaptırmak için sıraya girdi. Ancak yolcular bagaj sistemlerinde meydana gelen arıza nedeniyle, işlemlerinin yaptıramadı. Check-in bankoları önünde uzun kuyruklar oluştu. Terminal içinde bagaj dağları oluştu. Yolcular da görevliler de zor anlar yaşadı.

Kontuar önünde biriken bagajlar yığılmayı önlemek için görevliler tarafında el arabaları ile şut altı olarak adlandırılan ve bagajların uçaklara yüklenmeden önce toplandığı bölgeye taşıdı.

Uçmak için havalimanına gelip saatlerce kuyrukta bekleyen yolcular kendilerine hiç bir açıklama yapılmamasına isyan etti.

Bazı yolcularsa çabalarına rağmen uçaklarını kaçırdı. Uçuş bilgilerinin gösterildiği panoda seferlerin normal gösterilmesi ise tepki çekti.

Atatürk Havalimanı Terminal İşletmecisi TAV Havalimanları Holding yetkilileri arıza ile ilgili olarak, sabah saat 07:’36’a yolcu bagajlarının taşındığı ve ‘Bagaj-1’ olarak adlandırılan taşıyıcı sistemde teknik bir arıza meydana geldiğini açıkladı.Galeri için tıklayın

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA KAOS (GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 13 yıl önce
Profesyonel handling derken, bunun amatörü de mi var :)) Gelin AHL ye eğitim alın amatörlükten kurtulun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sabiha Gökçen havacılığın yıldızı olacak az daha sabredin.. AHL'nin keşmekeşinden bıkan herkes buraya gelecek, hele bi yeni terminal açılsın ve profesyonel handling şirketi gelsin de..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sabiha Gökçende olmaz tabi. Orada yolcu mu var. İki tane lowcost uçuyor. SG, AHL ye laf söylemesi için en az 110 fırın ekmek yemesi gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
otogar diye bahsedilen sabiha gökçenden avrupanın sayılı terminalleri arasındaki ahl ye laf atmak size mi kalmış. lütfen saygı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sabiha Gökçen'de olmaz böyle şeyler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ben 7 yıldır atatürk hava limanında çalışıyorum tamam büyük bir sorun ama bu kadar büyük bir limanda normal birazda biz özveri göstererek bu sorunu bir şekilde aşıyoruz ya ben iyi biliyorum londrada böyle bir sorun yaşandığında uçaklar nerdeyse bagaj getirmiyordu bizde bu bagaj kalma sorunu nerdeyse koskoca 8 saatte sadece 60-70 tane buda normal çünkü bu 8 saatlik süreçte sadece bizim baktığımız uçak sayısı 20-25 uçak o yüzden lütfen abartmayalım sadece bizlerin çalışanların biraz daha fazla yorulması gerekiyor o yüzden gerçekten bilmenizi isterim ki arkadaşlarımda benim gibi düşünüyor ve bizler elimizden geleni yapıyoruz o yüzden bir sorun varsa bu hepimizin sorunu ve biz bu sorununda hep beraber üstünden gelmesini biliriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bilende bilmeyende konuşuyor. istanbuldaki bagaj trafiği avrupanın sayılı havalimanları düzeyinde. işletmesi ve teknik personeli konusunda deneyimli ve yılların tecrübesine sahip. tav atatürk havalimanını işletmeden önceki durumu ve sonrasındaki tav'ın başarısı herkes tarafından biliniyor. Avrupadaki büyük terminallerde bu tip sorunlar yaşanabiliyor. Yorum yazanlar vicdanlarının sesini dinliyorlarmı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bizdede böyle teknik sorunlar oluyor ve olucakta,bikaç ay öncede london gatwick te olmuştu teknoloji hata yapmaz diye bişey yok.Atatürkteki sorun sorter sisteminden manuele geçişi engellemiş sanıyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yazık yaaaaa hala Gazipaşa hayali görüyor bu TAV.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
GEÇEN SENEDE FİDS SİSTEMLERİ GÖÇMEMİŞMİYDİ BU TAV-İSTANBUL UN...UÇAKLAR GECİKMEYE GİRMİŞ YÜZLERCE YOLCU İSE UÇAĞINI KAÇRMAMIŞMIYDI...???KOSKOCA TAV BİR HAVALİMANINI İŞLETEMİYOR...HEMDE TÜRKİYENİN EN ÇOK GÖRÜNEN HAVALİMANI BİZİM İÇİN KÖTÜ PRESTİJ OLUYOR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000