16 Haziran 2011, Perşembe 08:13:02

AHL'DE YENİ UYGULAMA

Atatürk Havalimanı'nda terminal girişlerindeki güvenlik noktalarından geçişte yolcular kemer ve ayakkabılarını çıkarmadan geçebilecek...
  • GEÇTE OLSA YERİNDE BİR KARAR.DARISI DİĞER HAVAALANLARINA
  • madem güvenlik bu kadar önemli neden tav,thy yetkilileri, gümrük ve polis memurları ve diğer üst düzey!!! yöneticiler hiçbir x ray ve güvenlikten aranmadan ellerini kollarını sallayarak geçiyorlar??? ne ayrıcalıkları var onların??? ya onların üstlerinde bir şey varsa ya bir şey taşıyorlarsa olamaz mı????
  • tgs de sucuklu kutlama.tgs yönetimi işçilere yapılan zammı kutlamak için sucuk partisi düzenledi ...yapılan zamlar işçilere şöyle yansıtılmıştıı..işçi:150..işçişoför:185...yolcuhizmetlerimemuru:55..tl.ikramiyeleride 4 çıkarsalar daha iyi olurdu..
  • Antalya Havalimanında ucus ekiplerine uygulanan kemer cıkartma uygulamasını da kaldırmalılar. Her ise yeni baslayan vali yardımcılarının (hava alanından sorumlu) ortaya cıkardıgı degisik uygulamalara son verilmeli.
  • tav genel havacılık apronunda hiç çıkartmıyorlar zaten. ben elimi kolumu sallayarak geçiyorum
  • AHL guvenliginde eksiklikler var. Ornek olunacak bir durumlari yok maalesef...
  • " Çok zor değil AHL ye yabancı madde sokmak.." diyen arkadaş.Litfen Cesaretli ol,bilinçli bir(Personel isen eğer!! ) kişi ol.Açıklama yap .Mutlaka çok şey biliyorsun,gördün bari..Sn.Valim bu konuda mutlaka gereğini yapacaktır.Bu herkes için-Güvenliğimiz açısından çok önemli..Teşekkür ediyorum.
  • o valiye sor bakalım 10 senedir neden ayakkabı/kemer çıkarıyormuşuz...
  • Sayın Valim, milleti ne kadar büyük bir dertten kurtardınız, alacağınız hayır duası yeter. TAV güvenliğin kendini bilmez, kaba vb. elemenlarıyla daha az muhatap olunacak demektir. Vay Allah razı olsun sizden. Saygılarımla.
  • Uçaçcak valizimde bıçak oldugundan almak isteyen check in yapılmayacağını kargoda uçacağını söylememe rağmen el konulan mini victorinox'um umarım işlerine yaramıştır. Begendikleri de alıyor olabilirler.
Atatürk Havalimanı Güvenlik Komisyonu, yolculardan gelen şikâyetler üzerine terminale girişlerdeki kapı dedektörlerinden geçişte sinyal vermesi halinde dahi kemer ve ayakkabıların çıkarılmaması kararı aldı.

İstanbul Vali Yardımcısı veAtatürkHavalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın, İç ve Dış Hatlar Terminali'ne girişlerde uygulanan güvenlik denetimlerinin yolculardan gelen tepkiler üzerine tekrar gözden geçirildiğini söyledi. Yolcuların özellikle kemer ve ayakkabı çıkarılması konusundaki yoğun tepkisi üzerine uygulamayı kaldırdıklarını anlatan Aydın, Atatürk Havalimanı'nın stratejik konumu sebebiyle diğer güvenlik uygulamalarında değişikliğe gidilmediğini bildirdi. Aydın, özellikle terminal girişlerindeki güvenlik noktalarının kaldırılmasının istendiğine dikkat çekerek, "Yolcular, kontrol yapılmadan terminale girip zaman kaybetmeden check-in (bilet ve bagaj işlemi) yapmak istiyor. Ancak, güvenlik noktalarının kaldırılması söz konusu değil." dedi.
 
Ahmet Aydın, iç ve dış hat terminallerinde yılda 380 şüpheli paket tespit edildiğini ifade ederek bunların giriş kapılarındaki x-ray cihazlarından geçtikten sonra terminale girmesi sebebiyle şüpheli paketlerin kontrolünde 'bomba prosedürü' uygulanmadığını söyledi. Terminal dışındaki açık alanda bulunan tüm şüpheli paketlerin 'bomba uzmanı' tarafından kontrol edildikten sonra patlatıldığını dile getiren Aydın, şöyle konuştu: "Güvenlik noktalarındaki denetimlerde, valizlerdeki tüm tehlikeli maddeler ortaya çıkarılıyor. Bu yüzden terminal içine bomba benzeri patlayıcı madde sokulamıyor. Bu bilindiğinden terminal içindeki şüpheli paketler elle aramayla kontrol ediliyor. Bugüne kadar terminal içinde bulunan şüpheli paketlerin hiçbirinde patlayıcıya rastlanmadı. Hemen hemen tüm valizler, unutkan yolculara aitti."

Aydın,İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki polis ve TAV özel güvenlik elemanlarınca yürütülen güvenlik uygulamalarının yabancı ülkeler tarafından örnek gösterildiğine dikkat çekerek son olarak Rusya'daki bir televizyon kanalının 'güvenlik uygulamaları' ile ilgili röportaj yaptığını söyledi. Rus TV ekibinin, 2014'te Soçi'de düzenlenecek Kış Olimpiyatları öncesi güvenlik uygulamaları ile ilgili özel program hazırladığını dile getiren Aydın, "Erzurum'daki Kış Olimpiyatları'nda, Türkiye'ye uçakla gelen sporcu ve davetlilerin sorunsuz şekilde transferleri onların çok dikkatini çekmiş. İlk olarak Atatürk Havalimanı'na gelen davetlilere uygulanan güvenlik uygulamalarını yerinde görmek amacıyla burada çekim yaptılar. Onlara uygulanan güvenlik prosedürlerini anlattık." diye konuştu.

(Mustafa Gün - Zaman)
 
AHL'DE YENİ UYGULAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 12 yıl önce
GEÇTE OLSA YERİNDE BİR KARAR.DARISI DİĞER HAVAALANLARINA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
madem güvenlik bu kadar önemli neden tav,thy yetkilileri, gümrük ve polis memurları ve diğer üst düzey!!! yöneticiler hiçbir x ray ve güvenlikten aranmadan ellerini kollarını sallayarak geçiyorlar??? ne ayrıcalıkları var onların??? ya onların üstlerinde bir şey varsa ya bir şey taşıyorlarsa olamaz mı????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
tgs de sucuklu kutlama.tgs yönetimi işçilere yapılan zammı kutlamak için sucuk partisi düzenledi ...yapılan zamlar işçilere şöyle yansıtılmıştıı..işçi:150..işçişoför:185...yolcuhizmetlerimemuru:55..tl.ikramiyeleride 4 çıkarsalar daha iyi olurdu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Antalya Havalimanında ucus ekiplerine uygulanan kemer cıkartma uygulamasını da kaldırmalılar. Her ise yeni baslayan vali yardımcılarının (hava alanından sorumlu) ortaya cıkardıgı degisik uygulamalara son verilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
tav genel havacılık apronunda hiç çıkartmıyorlar zaten. ben elimi kolumu sallayarak geçiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
AHL guvenliginde eksiklikler var. Ornek olunacak bir durumlari yok maalesef...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
" Çok zor değil AHL ye yabancı madde sokmak.." diyen arkadaş.Litfen Cesaretli ol,bilinçli bir(Personel isen eğer!! ) kişi ol.Açıklama yap .Mutlaka çok şey biliyorsun,gördün bari..Sn.Valim bu konuda mutlaka gereğini yapacaktır.Bu herkes için-Güvenliğimiz açısından çok önemli..Teşekkür ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
o valiye sor bakalım 10 senedir neden ayakkabı/kemer çıkarıyormuşuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sayın Valim, milleti ne kadar büyük bir dertten kurtardınız, alacağınız hayır duası yeter. TAV güvenliğin kendini bilmez, kaba vb. elemenlarıyla daha az muhatap olunacak demektir. Vay Allah razı olsun sizden. Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Uçaçcak valizimde bıçak oldugundan almak isteyen check in yapılmayacağını kargoda uçacağını söylememe rağmen el konulan mini victorinox'um umarım işlerine yaramıştır. Begendikleri de alıyor olabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000