25 Mayıs 2009, Pazartesi 08:02:17

7 milyar dolarlık projeler Airport Show'da görücüye çıktı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari başkenti Dubai'de bu yıl 9.'su düzenlenen ve üç gün süren havaalanı fuarı 'Airport Show'a 60 ülkeden 5 bine yakın delege katıldı.
  • Hiçbir şeyin kapak olduğu yok. Ticaretin başkenti değil tüketimin başkenti. Bana Dubai'nin petrolden başka sattığı adam akıllı bir şey söyle, dişimi kır. Fuar orada ama içinde tek bir müslüman ürünü yok. Dubai yirmişer yirmişer Fransız, Amerikan uçakları alıyor. Bu fuarlar, bu ihtişam ancak ve ancak bize kapak olur. Anca para harcayıp başkalarını zengin ederiz. Tüketim toplumu olmaktan öteye bir şey yapmak dileğiyle.
  • Dubai ticaretin başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu tür haberler de Müslüman'ları hor/hakir görenlere ve Müslüman âlemini birbirine düşürüp bölmeye çalışanlara kapak oluyor... :)

Dubai'de 7 milyar dolarlık havaalanı projeleri görücüye çıktı

Dubai Uluslararası Havaalanı yanında 19-21 Mayıs tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açan fuarda, ilk etapta 137 milyon dolar değerinde çeşitli ihaleler değerlendirildi ve firmaların bilgisine sunuldu.

Uzmanlar fuarın, tüm dünyada azalan hava trafiği ve zarar açıklayan havayollarına rağmen Ortadoğu havacılık sektörünün yola devam ettiğini ve sağlam temellere oturduğunu gösterdiğini ifade etti.30 ülkeden 210 firmanın ürün ve hizmetlerini sergilediği fuara Tunus'tan Çin'e kadar değeri 6.8 milyar doları aşan havaalanı inşa ve genişletme projelerini temsil eden yetkililer katıldı. Organizatörler fuar boyunca devam eden 'misafir alıcı' programına 11 ülkeden 19 havaalanını temsilen bir önceki yıla oranla yüzde 23'lük artışla 43 alıcının katıldığını açıkladı.

Hindistan'ın üçüncü büyük eyaleti Maharaştra hükümeti yetkilileri halen inşası devam eden 3 milyar dolarlık yedi havaalanı projesinden sorumlu olduklarını ve fuara katılan 20 şirketi 'tedarikçi firma' olarak seçtiklerini bildirdi. Hintli yetkililer üç gün boyunca ürün ve hizmet sunan firmalarla 45'in üzerinde toplantı yaptıklarını ifade etti.

Fuarda Türkiye'den sadece yer araçları imal eden Timsan'ın stand açtığı gözlendi. 'Geleceğin Havaalanları' başlıklı konferansta TAV Havalimanları Holding icra kurulu başkanı Sani Şener kamu ve özel sektör arasındaki işbirliği ile Tunus'ta gerçekleştirdikleri proje üzerine bir sunum yaptı.

7 milyar dolarlık projeler Airport Show'da görücüye çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Hiçbir şeyin kapak olduğu yok. Ticaretin başkenti değil tüketimin başkenti. Bana Dubai'nin petrolden başka sattığı adam akıllı bir şey söyle, dişimi kır. Fuar orada ama içinde tek bir müslüman ürünü yok. Dubai yirmişer yirmişer Fransız, Amerikan uçakları alıyor. Bu fuarlar, bu ihtişam ancak ve ancak bize kapak olur. Anca para harcayıp başkalarını zengin ederiz. Tüketim toplumu olmaktan öteye bir şey yapmak dileğiyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Dubai ticaretin başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu tür haberler de Müslüman'ları hor/hakir görenlere ve Müslüman âlemini birbirine düşürüp bölmeye çalışanlara kapak oluyor... :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000