21 Haziran 2011, Salı 08:10:56

TAI VE AIRBUS'TAN 75 MİLYONLUK İMZA!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) dün sabahın erken saatlerinde Airbus’la 75 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attı...
  • TAI size bir şey yaptı herhalde, yoksa bu şekilde düşünmezdiniz. Bir gidip gezin bence TAI'yi, komplekslerinizden arınırsınız.
  • tai yine kaportacılığa devam yaniiiii....valla şaşmaz sanayindekiustalar bile sizden daha iyiler..onlarıda projeye dahil etsenize :))
Bu anlaşma ile Türkiye, havacılık devi Airbus’un sivil uçak alanında en önemli alt yüklenicilerinden biri oldu. TAI Genel müdürü Muharrem Dörtkaşlı’nın böylece Airbus’ın A319, 320 ve 321 model tek koridoru uçaklarının arka kapının bulunduğu gövdenin büyük bölümünü Türkiye’nin üreteceğini söyledi.

Fuarda basın toplantısı düzenleyen İtalya Savunma Bakanı Ignazio La Russa, Eurofighter Typhoon uçaklarında elde ettikleri bilgiyi Türkiye’yle paylaşmaya açık olduklarını belirtti. Türkiye bu uçaklardan satın almayı daha önce reddettiği için Bakanın paylaşmaya yönelik sözleri gelecekteki uçak projesine yönelik olarak yorumlandı. Ekonomik krizle birlikte darboğaza giren havacılık sektörü, kötü günleri Paris’te başlayan dünyanın en büyük havacılık fuarı ile aşmayı hedefliyor. 

Krizi aşacak fuar
Le Bourget Havalimanı’nda kapılarını açan fuarda, 50 milyar dolar değerinde binden fazla uçak siparişinin verilmesi bekleniyor. Asya Havayolları’nın “AirAsia”, Airbus firmasıyla, 17 milyar dolar tatarında A320NEO modeli 200 uçak siparişi için yapacağı ön anlaşma, fuarın en pahalı kontratı olarak gösteriliyor. Fuara Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI), Türk Motor Sanayii (TEI) ve İstanbul merkezli Gür Metal şirketleri katılıyor. TAI, kendi tasarladığı insansız hava aracı ANKA, Hürkuş eğitim uçağı gibi modellerini ön plana çıkartırken C-130 ve F-16 modernizasyon projeleri ile yeni pazarlar arıyor.
Hürriyet
TAI VE AIRBUS'TAN 75 MİLYONLUK İMZA!

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
TAI size bir şey yaptı herhalde, yoksa bu şekilde düşünmezdiniz. Bir gidip gezin bence TAI'yi, komplekslerinizden arınırsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
tai yine kaportacılığa devam yaniiiii....valla şaşmaz sanayindekiustalar bile sizden daha iyiler..onlarıda projeye dahil etsenize :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000