18 Şubat 2011, Cuma 08:11:34

F-16'LARDA MİLLİ YAZILIM KULLANILACAK

Türkiye, ‘Savaşan Şahin’ olarak bilinen F-16 savaş uçaklarında “milli yazılım” kullanmak üzere düğmeye bastı.
  • Sizinle grur duyuyorum.Ne mutlu Türküm diyenee..bu gencleri koruyun yok bu gençleri korumak için kuvayi milliye oluşturuzz.devlet görevini yapmazssa biz üstlenirizz.
  • burdan devlet büyüklerine sesleniyorum lütfen bu genc ve basarili Mühendislerimize sahip cikin eger bunlarin icinden birileri ölürse ozaman bilinki bu isin icinde de bir capanoglu var !!! TC-JGA ucuyorum.com
  • eyvah gene genç mühendisler intihar edecek desenize..aselsan, tai ,tei mühendislerine sahip çık..ya da sende amerika gibi yap çevir konya ovasından arazi kimseyi sokma millet orda çalışsın.bak elin conisine AREA 51 diye birşey yapmış kimsenin en ufak bilgisi bile yok.adamlar harıl harıl çalışıyor..
  • Destekliyorum...
  • o kadar genç ve harika beyinlerin katillerinin kimler olduğu zaten belli abd-isr ama bunun olması hakikaten mükemmel bir an önce olmalı zaten bu ülkedeki savaş uçağı sayısı oldukça az bari en azından milli yazılımı bizde olsun ki savaş pilotlarımız dünyada 1 numara filoda ki sayı yetersizliğini o şekilde milli yazılım ve pilotajla kapatalım.
  • öncekilerin failleride biran önce açıklansın
  • Mühendislerimiz gittikten sonra belki bu adım bir sonuç alır.Ama rahmetli olan mühendislerimizin kapanmış dosyası hep soru işaretleri ile yüreklerimizde ve beyinlerimizde asılı kalacaktır...
  • bu kadar geç kalınması inanılır gibi değil... bravo......
F-16 savaş uçaklarının modernizasyonunda önemli işlere imza atan TAI, Pakistan'a ait toplam 41 adet F-16'nın da modernizasyonunu gerçekleştirecek. Bugüne kadar TAI tesislerde 278 adet F-16 savaş uçağı üretildiği bildirildi.

Türk mühendisleri TAI'de önemli bir projeye de imza atacaklar ve Türkiye'nin envanterindeki toplam 37 Blok 30 F-16 savaş uçakları millileştirecekler. Söz konusu uçakların yazılımlarının 'milli' olması için çalışmalara start verilirken, proje kapsamında 'millileştirilmiş' ilk uçağın 3 yıl sonra yapılacak test uçuşunun ardından Hava Kuvvetleri'ne teslim edilmesi planlanıyor. TAI yetkilileri projeyi, "Egemenlik açısından önemli bir proje. Bunu F-16 ile perçinlemek istiyoruz" sözleriyle dile getirdiler.
TAI'deki Türk mühendisleri Meltem-2 ve Meltem-3 projeleri kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait 6, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 3 CASA uçağına iliştin konfigürasyon çalışmalarına devam ediyor.
F-16'LARDA MİLLİ YAZILIM KULLANILACAK

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 13 yıl önce
Sizinle grur duyuyorum.Ne mutlu Türküm diyenee..bu gencleri koruyun yok bu gençleri korumak için kuvayi milliye oluşturuzz.devlet görevini yapmazssa biz üstlenirizz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
burdan devlet büyüklerine sesleniyorum lütfen bu genc ve basarili Mühendislerimize sahip cikin eger bunlarin icinden birileri ölürse ozaman bilinki bu isin icinde de bir capanoglu var !!! TC-JGA ucuyorum.com

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
eyvah gene genç mühendisler intihar edecek desenize..aselsan, tai ,tei mühendislerine sahip çık..ya da sende amerika gibi yap çevir konya ovasından arazi kimseyi sokma millet orda çalışsın.bak elin conisine AREA 51 diye birşey yapmış kimsenin en ufak bilgisi bile yok.adamlar harıl harıl çalışıyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Destekliyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
o kadar genç ve harika beyinlerin katillerinin kimler olduğu zaten belli abd-isr ama bunun olması hakikaten mükemmel bir an önce olmalı zaten bu ülkedeki savaş uçağı sayısı oldukça az bari en azından milli yazılımı bizde olsun ki savaş pilotlarımız dünyada 1 numara filoda ki sayı yetersizliğini o şekilde milli yazılım ve pilotajla kapatalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
öncekilerin failleride biran önce açıklansın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Mühendislerimiz gittikten sonra belki bu adım bir sonuç alır.Ama rahmetli olan mühendislerimizin kapanmış dosyası hep soru işaretleri ile yüreklerimizde ve beyinlerimizde asılı kalacaktır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu kadar geç kalınması inanılır gibi değil... bravo......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000