03 Mart 2017, Cuma 11:27:02

Sunexpress'e İzmir çağrısı

Sunexpress CEO’su Jens Bischof ile görüşen İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “İzmir’i uçurun. Bizim yurt dışı bağlantılarımızı sağlarsanız bundan hem siz hem de biz kazançlı çıkarız. Biz elimizden gelen desteği vererek sizi zarar ettirmeyeceğiz” dedi.
  • Izmir - dubai sart
  • Güzel bır girişim ve uygulama Tesekkürler
  • Sun Express fiyat politikasını gözden geçirmeli. Rekabet yapamadığı için büyüyemiyor.
  • Başkan SunExpress yıllardır onca hat açtı, İzmir'i tek başına Avrupa'ya yaz kış taşıdı. Bu güne kadar ne desteği verdinde bundan sonra vericen. Her müdür değiştiğinde resim çektir. İki beylik laf et, İzmir turizmini kurtardım çakası sat. Kimse yemiyor artık bunları.
  • Ben bir sunexpress yolcusu olarak anlamıyorum neden izmir den breme ne kış ayında yok mecburen thy ile uçuyoruz buna bir el atın saygilar
  • Sunexpress doluluk istiyorsa biraz olsun fiyatlarda indirime gidebilir. Pegasus yıl boyu gerekirse bir kaç %50 kampanyası ile uçakları full dolduruyorsa aynısını sunex de rahatlıkla yapabilir. Yoksa 200 liraya aegean ile mil kazanarak gitmek varken 350-400 liralık sunex biletlerine tamah etmez tabii ki kimse. İzmir atina / barcelona / roma / milano / paris bunlar dolacak hatlar ama 500 liradan bilet satarak değil doğru bilet politikası ile dolacak hatlar.
  • İzmir'de yapılan her türlü yatırım zarar verdirmez. Bu egenin incisi güzel ilimiz her türlü yatırımı hakediyor. THY'nin insanları İstanbul'a mahkum etmesi anlaşılır değil. Yıllardır süren bu zihniyetin değişmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum.
  • THY Istanbul disinda cok pasif. LH grubu Ankara'dan Lufthansa, Izmir'den Swiss ucuslari ile yolculari toplayip goturuyor.
  • Sunexpressde thynin pasif durusu devam ediyor.
  • Asil THY su izmire Base acsin. Ankaraya da açsın.. koca ulke bi istanbula mahkum

Sunexpress CEO’su Jens Bischof ile görüşen İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “İzmir’i uçurun. Bizim yurt dışı bağlantılarımızı sağlarsanız bundan hem siz hem de biz kazançlı çıkarız. Biz elimizden gelen desteği vererek sizi zarar ettirmeyeceğiz” dedi.

Sunexpress CEO’su Jens Bischof, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Turizm Tanıtım Vakfı (İZTAV) Genel Sekreteri Gül Şener, İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi, İTO Turizm, Seyahat Acentaları ve Oto Kiralama Grubu Komitesi, Konaklama Grubu Komitesi ve Dış Ticaret Grubu Komitesi üyeleri ile İTO’da düzenlenen toplantıda biraraya geldi. Toplantıda, özellikle yükseliş trendinde olan fuarcılığın İzmir’in yolcu potansiyelini arttırdığı vurgulandı.

Yurt dışı bağlantıları

Ege’nin gelir düzeyi yüksek bir bölge olduğunu vurgulayan Demirtaş, “İzmir şu anda turizmde çok büyük yara aldı. Terörün gölgesinde turizm çok zor yapılıyor. Ama biz İzmir olarak tüm meslek odaları, Valilik, Belediye İZTAV çatısı altında bir araya geldik. Yurt içinde ve yurt dışında tanıtım kampanyaları yapıyoruz. Çok büyük ölçüde sosyal medyayı kullanıyoruz. Bloggerlar davet ediyoruz, turizm operatörlerini, yazarları davet ediyoruz. Yurt dışında 19 turizm fuarına katılıyoruz. İzmir çok başarılı fuarlar düzenliyor. Geçtiğimiz ay 40 bin metrekare üzerinde gelinlik fuarı vardı ve Milano gelinlik fuarından çok daha fazla katılım sağlanan başarılı bir fuar oldu. Şu anda da mobilya fuarı var. Arkasından ayakkabı fuarı, mermer fuarı var. İzmir fuarı yükselişte ve bu nedenle İzmir’in yolcu potansiyelinde de çok büyük artışlar var. Ayrıca etkin tanıtım kampanyaları yapıyoruz. Özetle bize yurt dışı bağlantılarımızı sağlarsanız bundan hem siz hem de biz kazançlı çıkacağız”

Demirtaş sözlerini şöyle sürdürdü: “İsteğimiz, sadece turizm sezonunda belli merkezlere uçak seferi koyulması değil. Yıl 12 ay olması lazım. Dünyaya entegre bir ekonomimiz var. Ege Sunexpress ile Avrupa’nın her noktasına uçuyor diye bilinirse büyük bir potansiyel alacaksınız.”

26 şehre 130 sefer

İzmir ve Antalya’yı evleri gibi gördüklerini söyleyen Sunexpress CEO'su Jens Bischof, “Izmir'den Avrupa'da 26 şehre haftada 130 sefer düzenliyoruz. İzmir için hem iç hatlarda hem de dış hatlarda bir potansiyel olduğunu görebiliyorum. Geçen yıl ve bu yıl bilinen nedenlerden ötürü turistik uçuşlar zarar gördü. Evimiz olarak gördüğümüz İzmir ve Antalya'da yüzde 30’a yakın düşüş yaşandı. Bu düşüş daha çok Orta Avrupa’dan gelen turist sayısında yaşandı. Elbette ki yeni destinasyonlar arayışımız içerisinde. Sizin desteğiniz ve sözünüz olduğu takdirde biz de bunu Yönetim Kurulu'muza daha kolay sunabiliriz. Bununla birlikte özellikle Orta Avrupa’daki insanların kafasındaki imajın değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sadece Almanya değil birçok ülke bunun içerisinde, daha güçlü iletişim ve pazarlama çalışmaları yapılması gerekiyor. Türkiye çok güzel kıyıları olan güzel bir ülke. Hem güvenli hem de eğlenceli. Belki ortak bir pazarlama kampanyası yapabiliriz” dedi.

İzmir iş dünyasının fuarlar için çok iyi bir şekilde kenetlendiğini gördüklerini ifade eden Bischof, İzmir’e tahsis edilen 10 adet uçaklarının olduğunu belirterek; "Kış ve yaz ayları arasındaki dengeyi çok iyi kurduğunuzu görüyorum. Fuar başlangıç ve bitiş tarihlerini bize iletirseniz, talebin yüksek olacağı bu dönemlerde size size özel charter uçuşları düzenleyebiliriz. Doluluk kapasitesini garantileyebilmeniz bizim için önemli. İzmir’in uluslararası fuar ve organizasyonlarının olması bizim için büyük bir avantaj. Ortaklığımızı ve işbirliğimizi çok önemsiyoruz” diye konuştu. Demirtaş ise, “Biz charter sefer değil tarifeli ve sürekliliği olan uçak istiyoruz. Sizi zarar ettirmeyiz, ederseniz de Oda olarak zararınıza ortak oluruz” dedi.

İzmir Turizm Tanıtım Vakfı (İZTAV) Genel Sekreteri Gül Şener ise “Bir planlamayla, fuar takvimlerine gelen zamanlarda ziyaretçilerin Sunxpress ile İzmir’e direk olarak uçmasını sağlamak bizi güçlendirir” ifadelerini kullandı. 

Sunexpress'e İzmir çağrısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Sunex ~ 2 yıl önce
Izmir - dubai sart

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adil Kocaman ~ 2 yıl önce
Güzel bır girişim ve uygulama Tesekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa Şirin ~ 2 yıl önce
Sun Express fiyat politikasını gözden geçirmeli. Rekabet yapamadığı için büyüyemiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya bırakın bu işleri ~ 2 yıl önce
Başkan SunExpress yıllardır onca hat açtı, İzmir'i tek başına Avrupa'ya yaz kış taşıdı. Bu güne kadar ne desteği verdinde bundan sonra vericen. Her müdür değiştiğinde resim çektir. İki beylik laf et, İzmir turizmini kurtardım çakası sat. Kimse yemiyor artık bunları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merih fischer ~ 2 yıl önce
Ben bir sunexpress yolcusu olarak anlamıyorum neden izmir den breme ne kış ayında yok mecburen thy ile uçuyoruz buna bir el atın saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karşıyakalı ~ 2 yıl önce
Sunexpress doluluk istiyorsa biraz olsun fiyatlarda indirime gidebilir. Pegasus yıl boyu gerekirse bir kaç %50 kampanyası ile uçakları full dolduruyorsa aynısını sunex de rahatlıkla yapabilir. Yoksa 200 liraya aegean ile mil kazanarak gitmek varken 350-400 liralık sunex biletlerine tamah etmez tabii ki kimse. İzmir atina / barcelona / roma / milano / paris bunlar dolacak hatlar ama 500 liradan bilet satarak değil doğru bilet politikası ile dolacak hatlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canım İzmir ~ 2 yıl önce
İzmir'de yapılan her türlü yatırım zarar verdirmez. Bu egenin incisi güzel ilimiz her türlü yatırımı hakediyor. THY'nin insanları İstanbul'a mahkum etmesi anlaşılır değil. Yıllardır süren bu zihniyetin değişmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Swiss ~ 2 yıl önce
THY Istanbul disinda cok pasif. LH grubu Ankara'dan Lufthansa, Izmir'den Swiss ucuslari ile yolculari toplayip goturuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Serhat ~ 2 yıl önce
İZMİRden Swiss seferi yok. Direkt uçmak istiyorsan buyur Sunexpress, illa bağlantılı giderim diyorsan sen bilirsin
Thy ~ 2 yıl önce
Sunexpressde thynin pasif durusu devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 2 yıl önce
Asil THY su izmire Base acsin. Ankaraya da açsın.. koca ulke bi istanbula mahkum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
USAMisafir ~ 2 yıl önce
Acmazlar. Amac AHL islemez duruma getirip kapatmak. THY yonetimi stratejik dusunen insanlardan olusmuyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000