27 Ocak 2014, Pazartesi 09:41:57

SUNEXPRESS PİLOT EĞİTİMİNDE HANGİ UÇUŞ OKULUNU SEÇTİ?

Türkiye’nin önemli uçuş okulları arasında yer alan ER-AH Uçuş Okulu, Sunexpress Havayolları ile iş garantili pilot eğitim sözleşmesi imzaladı.
  • Sunex neden Erah ıçus okulundan vazgectiğini haber yapan yok
  • Cok az demistim... Gercekten servet denilecek bir para ve bunun disinda yaptigin yada girdigin sinavlarin ucretleri hariç.... sizden ricam lutfen bu okullarda okumus mezun olmus arkadaslarimin benimle yada benim gibi olan arkadaslara tam anlamiyla bilgi aktarmasi çünkü gerçekten çok her kafadan bir sesin cikmasi kafamizi iyice karistirdi. Simdiden tesekkur ederim ( gerekirse iletisim bilgileri izniniz oldugu taktirde alinip iletisime gecilmesini isterim. .. iyi günler
  • Öncelikle herkese merhaba yaklasik 2 aydir tüm uçuş sirketlerini gezip hem kurs icerigi,hemde şirketler adına birçok bilgi toparladim. Birçok siteden de bildigimiz gibi fazlasiyla uçuş egitimi veren okullar var Istanbul, Antalya, adana vb... Birçok tecrübeli ve deneyimli pilotlarla yada bu tür kurumlarda egitmenlik yapan kisilerle iletisime gectigimizde kesinlikle onerdikleri okullar ayjet ve er-ah baska okullarda gorev yaptiklari halde. Anlamis degilim arkadaslar bu kadar arastirma yapmama rahmen bir turlu gidip baslayamamaktayim her seferinde erteliyorum sonu ne olacak diye! Kendime ve yabanci dilime guvenen bir kisiyim ancak bu ucus okullarina verdigimiz miktar neredeyse birçok ailenin gözünde servet denilecek bir miktar ee artik 1 mart itibariyle anlasmali bankalar en fazla cektiginiz krediyi 36 aya bolebiliyorlar tabi ayrica hipotek icin bir ev yada mal varligi olmasi gerekiyor buna rahmen istediğin kredi miktarinin tamamini bile alma sansin cok az...( devamini yollayacagim))
  • Oncelikle butun ucus okullarini gezmis ve egitim kalitelerini gormus bir ogrenci olarak er-ah ucus okulunun basarili anlasmalara imza atmasi beni mutlu etti. Cok daha fazlasini hakkettigini dusunerek basarilarinin daim olmasini temenni ediyorum
  • Yorumun devamı... Ne gece uçuyorsun, ne birinci saatten son saate CPL... Bu kadar meşakkatli eğitimi veren diğer birsürü çok kıymetli öğretmenlerin hakkını yeme... Epi topu 35 saat yalan yanlış uçurup şikayet konusu oluyorsun, bıktık senin verdiklerini düzeltmeye çalışmaktan, patronun bu siteyi takip ettiğini biliyor ve yorum yazıyorsun, üstelik kendi hakkında... Değilsede senin hakkında yazan öğrenci rumuzu kedicik, epi topu 5 bayan öğrenci var okulda, mezun olan sadece bunlardan biri... Emeklerimizi hiçe sayıp 213 saat eksi 165 saatten kalanla mezun olduğunu sanıyorsa, bu da onun yoldan geçerken kolundan tutulup ticarethaneye kaydı yapılan öğrencilerin kötü bir örneği olduğunu gösteriyor... Biz o okulda 13 öğretmeniz... İşini iş olarak görmeyip, yaşam tarzı olarak işlemeyi misyon edinmiş ilan, öğrencilerine... Çok ayıp...
  • Kedicik rumuzlu 63 yaşındaki beyefendiye... Paşadan başka öğretmenin olmadığı bir eğitim kurumunda kedicik rumuzuyla eğitim vermeye devam edecek olman oldukça manidar... Kendin hakkında haber çikar çıkmaz ilk yorum yapan olman da seni en iyi öğretmen yapıyor... Ama bu, Akadmide uçak kırmış olduğun gerçeğini, tahditli öğretmen sıfatının kalkışının üstünden henüz bir seneden az bir süre geçtiği, tahditli öğretmenin uçuş saatinin max. 230, üzerinden geçen bir senede üzerine max. 1000 saat ekleyebileceğin, hala yan rüzgara crap yaklaşıp dangır dungur uçak indirdiğin, müdahale de ön safda yer aldığın, dedikodu yaptıhın, öğrencinin arkasından "gerizekalı, ondan değil pilot, hiçbirşey olmaz" gibi söylemlerde bulunduğun, ve uçak kullanmayı yaşına rağmen bu okulda öğrendiğin, emniyet kurallrını ihlal eden her hava şartında kazandığın uçuş başına prim için uçtuğun ve öğrencinin yaşamını riske ettiğin gerçeğini değiştirmez... Epi topu 15 saat IR uçuruyorsun...
  • Afa diyen arkadasa binayen diyen arkadasa binayen:) kardes bende mezun olmadan once corlu ve hezarfnde ucuodum sizin ucaklarda ne bi ingilizce konusan arkadas var ne de layikiyla teknik bilgsi olan var adam jet motorla piston motor arasi farki bilmior daha... Malesef ucuculukta ticarethane mantigi aranmamali yeteegi ve donanimi olan adamlari almak gerek inan bana mexun olunca bunu daha guzel anlayabiliyorsun... Surci lisan ettiysek affola dusuncemi paylastim sadece..
  • Afa diyen arkadasa binayen diyen arkadasa; afa haricindekiler sosyal sorumluluk icin mi yapiyor bu isi? Her kurs degerlidir. Hepsinin birbirinde arti veya eksi yonleri vardir.
  • Pilot eğitimi işi maalesef tam bir ticarete dönüştü. Şirketin pilota, eğitim okulunun müşteriye (pardon öğrenciye) ihtiyacı var. Bastır parayı okul seni pilot yapsın, şirket de işe alsın. Herkes mutlu. Haberde öğrencilere DLR testi gibi seçim testleri uygulanıp uygulanmayacağı yazmıyor. Eğer gerçek bir test yoksa yanlış yapılır. SunExpress eskiden de pilot yetiştirirdi. Önce Lufthansa'da DLR testi yaptırır, geçenler eğitim alırdı. Şimdi bundan vaz mı geçildi acaba? Okullar parayı veren herkesi değil, yeteneği olanı ticari pilot yaptığı zaman kalite eğitimden söz edebiliriz. Yoksa Allah hepimizi korusun!
  • Peki ya afa?:)) afa bu zihniyetle( ticarethane mantigi)ogrencilere ne olursan ol gel derse daha coookk bakar erahlarin ayjetlerin arkasindan... Afa diyen arkadasa binayen:)

Türkiye’nin önemli uçuş okulları arasında yer alan ER-AH Uçuş Okulu, Sunexpress Havayolları ile iş garantili pilot eğitim sözleşmesi imzaladı.

Elverişli iklim koşulları sayesinde yılın 320 günü uçuş imkanı sağlayan Antalya ve Isparta merkezli eğitimler veren Er Ah uçuş okulu, Sunexpress ile iş garantili pilotaj eğitimi sözleşmesine imza attı.

Kurulduğu günden bugüne başarılı çizgisini sürdüren ve havacılık sektörüne yüzlerce pilot kazandıran ER-AH, Sunexpress tarafından seçilen öğrencilere pilotaj eğitimi verecek. Böylece pilot adayları eğitim sırasında ve sonrasında iş arama, iş bulma süreçlerinde sıkıntı çekmeyecek.

2013 yılı sonu itibariyle toplam pilot sayısının yüzde 10’unu aşamayacak şekilde yabancı pilot çalıştırabilme izin verilmesinden sonra yerli kaynaklara yönelen havayollarından biri olan Sunexpress, yerli pilot açığını Er Ah ile yaptığı anlaşma ile azaltma yoluna gidecek.
Anlaşma çerçevesinde, Sunexpress’in seçmelerinden başarıyla geçen adaylar ER-AH uçuş  okulunda eğitimlerini tamamlayarak Sunexpress’te ikinci pilot olarak işe başlayacaklar.

Sunexpress’e entegre ATP olarak verilecek eğitimini 16 ayda bitirme garantisi veren ER-AH, ilk grubun eğitimine 3 Şubat’ta Antalya’daki tesislerinde başlayacak. İlk etapta 11 pilot adayı bu eğitimlere katılacak.

©AirportHaber

SUNEXPRESS PİLOT EĞİTİMİNDE HANGİ UÇUŞ OKULUNU SEÇTİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Dağdeviren ~ 7 yıl önce
Sunex neden Erah ıçus okulundan vazgectiğini haber yapan yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot adayi 2 ~ 9 yıl önce
Cok az demistim... Gercekten servet denilecek bir para ve bunun disinda yaptigin yada girdigin sinavlarin ucretleri hariç.... sizden ricam lutfen bu okullarda okumus mezun olmus arkadaslarimin benimle yada benim gibi olan arkadaslara tam anlamiyla bilgi aktarmasi çünkü gerçekten çok her kafadan bir sesin cikmasi kafamizi iyice karistirdi. Simdiden tesekkur ederim ( gerekirse iletisim bilgileri izniniz oldugu taktirde alinip iletisime gecilmesini isterim. .. iyi günler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot adayi 2 ~ 9 yıl önce
Öncelikle herkese merhaba yaklasik 2 aydir tüm uçuş sirketlerini gezip hem kurs icerigi,hemde şirketler adına birçok bilgi toparladim. Birçok siteden de bildigimiz gibi fazlasiyla uçuş egitimi veren okullar var Istanbul, Antalya, adana vb... Birçok tecrübeli ve deneyimli pilotlarla yada bu tür kurumlarda egitmenlik yapan kisilerle iletisime gectigimizde kesinlikle onerdikleri okullar ayjet ve er-ah baska okullarda gorev yaptiklari halde. Anlamis degilim arkadaslar bu kadar arastirma yapmama rahmen bir turlu gidip baslayamamaktayim her seferinde erteliyorum sonu ne olacak diye! Kendime ve yabanci dilime guvenen bir kisiyim ancak bu ucus okullarina verdigimiz miktar neredeyse birçok ailenin gözünde servet denilecek bir miktar ee artik 1 mart itibariyle anlasmali bankalar en fazla cektiginiz krediyi 36 aya bolebiliyorlar tabi ayrica hipotek icin bir ev yada mal varligi olmasi gerekiyor buna rahmen istediğin kredi miktarinin tamamini bile alma sansin cok az...( devamini yollayacagim))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rağmen ~ 9 yıl önce
Rahmen değil kardeşim çok irite ettin beni rağmen o rağmen. Türkçemizi öğrenelim önce yabancı diliniz de Türkçe gibiyse vay ki vay.
Tebrikler ~ 9 yıl önce
Oncelikle butun ucus okullarini gezmis ve egitim kalitelerini gormus bir ogrenci olarak er-ah ucus okulunun basarili anlasmalara imza atmasi beni mutlu etti. Cok daha fazlasini hakkettigini dusunerek basarilarinin daim olmasini temenni ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kedicik cik cik ~ 9 yıl önce
Yorumun devamı... Ne gece uçuyorsun, ne birinci saatten son saate CPL... Bu kadar meşakkatli eğitimi veren diğer birsürü çok kıymetli öğretmenlerin hakkını yeme... Epi topu 35 saat yalan yanlış uçurup şikayet konusu oluyorsun, bıktık senin verdiklerini düzeltmeye çalışmaktan, patronun bu siteyi takip ettiğini biliyor ve yorum yazıyorsun, üstelik kendi hakkında... Değilsede senin hakkında yazan öğrenci rumuzu kedicik, epi topu 5 bayan öğrenci var okulda, mezun olan sadece bunlardan biri... Emeklerimizi hiçe sayıp 213 saat eksi 165 saatten kalanla mezun olduğunu sanıyorsa, bu da onun yoldan geçerken kolundan tutulup ticarethaneye kaydı yapılan öğrencilerin kötü bir örneği olduğunu gösteriyor... Biz o okulda 13 öğretmeniz... İşini iş olarak görmeyip, yaşam tarzı olarak işlemeyi misyon edinmiş ilan, öğrencilerine... Çok ayıp...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kedicik cik cik ~ 9 yıl önce
Kedicik rumuzlu 63 yaşındaki beyefendiye... Paşadan başka öğretmenin olmadığı bir eğitim kurumunda kedicik rumuzuyla eğitim vermeye devam edecek olman oldukça manidar... Kendin hakkında haber çikar çıkmaz ilk yorum yapan olman da seni en iyi öğretmen yapıyor... Ama bu, Akadmide uçak kırmış olduğun gerçeğini, tahditli öğretmen sıfatının kalkışının üstünden henüz bir seneden az bir süre geçtiği, tahditli öğretmenin uçuş saatinin max. 230, üzerinden geçen bir senede üzerine max. 1000 saat ekleyebileceğin, hala yan rüzgara crap yaklaşıp dangır dungur uçak indirdiğin, müdahale de ön safda yer aldığın, dedikodu yaptıhın, öğrencinin arkasından "gerizekalı, ondan değil pilot, hiçbirşey olmaz" gibi söylemlerde bulunduğun, ve uçak kullanmayı yaşına rağmen bu okulda öğrendiğin, emniyet kurallrını ihlal eden her hava şartında kazandığın uçuş başına prim için uçtuğun ve öğrencinin yaşamını riske ettiğin gerçeğini değiştirmez... Epi topu 15 saat IR uçuruyorsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Afa diyen arkadasa binayen diyen arkadasa binayen:) kardes bende mezun olmadan once corlu ve hezarfnde ucuodum sizin ucaklarda ne bi ingilizce konusan arkadas var ne de layikiyla teknik bilgsi olan var adam jet motorla piston motor arasi farki bilmior daha... Malesef ucuculukta ticarethane mantigi aranmamali yeteegi ve donanimi olan adamlari almak gerek inan bana mexun olunca bunu daha guzel anlayabiliyorsun... Surci lisan ettiysek affola dusuncemi paylastim sadece..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Afa diyen arkadasa binayen diyen arkadasa; afa haricindekiler sosyal sorumluluk icin mi yapiyor bu isi? Her kurs degerlidir. Hepsinin birbirinde arti veya eksi yonleri vardir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İş garantisi... ~ 9 yıl önce
Pilot eğitimi işi maalesef tam bir ticarete dönüştü. Şirketin pilota, eğitim okulunun müşteriye (pardon öğrenciye) ihtiyacı var. Bastır parayı okul seni pilot yapsın, şirket de işe alsın. Herkes mutlu. Haberde öğrencilere DLR testi gibi seçim testleri uygulanıp uygulanmayacağı yazmıyor. Eğer gerçek bir test yoksa yanlış yapılır. SunExpress eskiden de pilot yetiştirirdi. Önce Lufthansa'da DLR testi yaptırır, geçenler eğitim alırdı. Şimdi bundan vaz mı geçildi acaba? Okullar parayı veren herkesi değil, yeteneği olanı ticari pilot yaptığı zaman kalite eğitimden söz edebiliriz. Yoksa Allah hepimizi korusun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Peki ya afa?:)) afa bu zihniyetle( ticarethane mantigi)ogrencilere ne olursan ol gel derse daha coookk bakar erahlarin ayjetlerin arkasindan... Afa diyen arkadasa binayen:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000