15 Ocak 2013, Salı 17:12:29

SEFER ÖNCESİ ZİYARET

Anadolu Jet heyeti, başlatacakları gece uçuşları öncesi Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu’nu ziyaret ettiler.
  • Yurtdışında yıllardır yapılan bir operasyonu dünya ile eş zamanlı olarak diye sunmak cahilliktir. DHMİ Genel müdürü RNP'yi ben kurdum diyor ve yanındakiler de onu pohpohluyorsa, ki Airport haber de aracı olmuş, o daha da büyük cahillik ve vaziyetten en büyük payı kendine çıkarmaya çalışmaktır, durumdan faydalanmaktır. Yıllardır uçaklarda var olan sistemi Van'a daha yeni getirebildiler. Normal bir ülkede shgm ve dhmi bunu 10 yıldır kullanıyor olurdu, ama dünyayı araştırmadıklarından bilmelerine imkan yok. bu sistemi türkiye'ye getiren ve peşinden koşan Sunexpressteki işini seven ve havacılığı geliştirmek isteyen pilotlardır ve mühendislerdir. haklarını verelim lütfen.
  • Ne ki bu? Nasıl bişey? Çubuk gibi bişey demişti biri bana...Airport, Haber yapıyorsun bari temeline teknik olarak iyi bakın yahu!!! RNP-AR kurmak!!! :))) Ne diyeyim ya...
  • Bu habere ne gerek var te allam..he de geç..neyse sıradaki haberlere geçelim...
  • 'Dünya ile eş zamanlı olarak Van Ferit Melen Hava Limanı’na kurulan RNP-AR sistemi sayesinde artık...' diye yazmışsınız. Bilmiyorsanız internetten araştırıp RNP-AR'ın nasıl bir sistem olduğunu ögrenip öyle yazın bari. Bilmeyen birisi de doğru yazdığınızı düşünüp DHMİ'nin Van'da gerçekten bir sistem kurduğunu sanır. Olay sadece uçaklarda var olan sistemi kağıt üstüne döküp kullanıma açmaktan ibarettir.
  • Kahramanmarasa da düzenlensin
  • Van'a gece ucusuna kamikaze ucusu denir... Bitlis'i gectikten hemen sonra en genc kabin gorevlisi kizimiz aglamaya baslar.
  • naş naş naşşallah
  • van havalimanı hizmet alanaı bir ilçenin otogarından küçük. zaten hep boyle olur, onunu goremeyen sıyasetcıler secım zamanı bır seyler yaparlar, sonra da aslında buna daha fazla talep oldugu anlasılır, sonra yıkılıp yerıne yenısı yapılır, boylece vatandasın cebındekı para da ucup gıder. yazık
  • van önemli bir şehrimizdir gece uşuşları olması faydalı olacaktır ankara arasında inşallah hayırlı olacaktır van depremi sonrası ekonominin yineden canlanması açısından iyi olacaktır
  • ANADOLUJET TEN BIR ATAK DAHA ISTIYORUZ. HOLLANDA DA ROTTERDAM HAVALIMANINA UCUS BEKLIYORUZ. HOLLANDA DA SADECE AMSTERDAM SCHIPHOL HAVALIMANINA TURK UCAKLARI UCUYOR. ROTTERDAM DA GORMEK ISTIYORUZ.

Sunexpress Havayolları’nın ardından Anadolu Jet'in de 26 Ocak 2013 tarihinden itibaren haftada üç gün Ankara-Van, Van-Ankara olmak üzere karşılıklı gece uçuşu başlatıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü’nün, Van Ferit Melen Hava Limanı’na uyduya dayalı çok hassas olan RNP-AR sistemini kurmasının ardından havayolları şirketleri de gece uçuşlarına başladılar. Dünya ile eş zamanlı olarak Van Ferit Melen Hava Limanı’na kurulan RNP-AR sistemi sayesinde artık kötü hava şartları nedeniyle yaşanan sefer iptallerinde en aza indirilmesiyle birlikte Anadolu Jet Havayolları da 26 Ocak 2013 tarihinden itibaren salı, perşembe ve cumartesi günleri Ankara-Van, Van-Ankara olmak üzere haftada 3 sefer düzenleyecek. Ankara’da saat 18.15’te ve Van’da da saat 20.25’te karşılıklı seferler yapılacak.

“VAN HAFTASI DÜZENLEMEK İSTİYORUZ”

Düzenleyecekleri gece uçuşu öncesi Van’da incelemelerde bulunan Anadolu Jet Havayolları yetkilileri, VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Hiçbir ticari kaygılarının bulunmadığını ifade eden Anadolu Jet Havayolları yetkilileri, bütün uçaklarının yüzde 100’e yakın bir doluluk oranı ile havalandığını belirttiler. Bu yüzden ticari kaygıdan ziyade müşterinin memnuniyetini ön planda tuttuklarını anlatan yetkililer, yılda bir hafta ‘Van Haftası’ adı altında bir etkinlik düzenlemek istediklerini ifade ettiler. Yetkililer, “Bu hafta çerçevesinde Türkiye’nin yer yerinde Van’a bütün imkanlarımızı zorlayarak insanları taşımak istiyoruz” dediler.

“VAN’A HAFTADA 4 EK SEFER KOYMAYI PLANLIYORUZ”

Tek hedeflerinin Türkiye’nin her noktasına ulaşılabilmek olduğunu söyleyen yetkililer, “2013 yılında yüzde 60 büyümeyi hedefliyoruz. Bütün noktalarda olduğu gibi Van’a haftada 4 ek sefer düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca muhtemelen nisan-mayıs aylarından itibaren Van’dan Sabiha Gökçen Hava Limanı’na da seferler koyacağız” şeklinde konuştular.
2011 yılında yaşanan 2 büyük depremin ardından Van’da 300-500 bin arasında insanın göç ettiğini ve okullarının belli bir süre bypass olmasına rağmen devlet vatandaş elbirliği ile ilin ekonomisinin çok kısa bir sürede toparlandığını kaydeden VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, “Van’ın ekonomisi dünyada belki örneğine az rastlanır bir şekilde çok hızlı toparlandı. Bugün Organize Sanayi Bölgemizde yatırımcı yer bulamıyor. 150 civarında firma yatırım yapmak için yer tahsisini bekliyor” dedi.

“VAN, İRANLILAR İÇİN AVRUPA KENTİDİR”

Van’ın bölge illeri için cazibe merkezi olduğu kadar İran için de bir Avrupa kenti olduğunun altını çizen Nadiroğlu, “LC Waikiki Firması’nın 2010 yılındaki en büyük cirosunu Van mağazası yaptı. Çünkü İran’da gelen büyük bir turist potansiyeli vardı” dedi.

“GECE UÇUŞLARIN İLİN GELİŞMESİ VE EKONOMİSİNİN KALKINMASINA ÖNCÜLÜK EDECEK”

Gece uçuşların başlatılmasının Van için çok önemli olduğunu belirten VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Nadiroğlu, Ankara’da işlerini gündüz tamamlayacak olan Vanlı tüccar, tacir ve sanayicinin gece uçuşlarıyla evlerine dönebilme imkanına kavuşacaklarını kaydetti. Uçuşların ilin gelişmesine ve ekonomisinin kalkınmasına da öncülük edeceğini vurgulayan Nadiroğlu, “Artık Ankara’da işlerini takip edecek olan tüccar, tacir ve sanayicimiz, geceleri Ankara’da konaklamak zorunda kalmayacaklar. Ankara’ya günü birlik gidip işlerini tamamladıktan sonra akşam evlerinde olacaklar. Böylece hem zaman hem de ekonomik kayıpları ortadan kalkacak” dedi.

Anadolu Jet Havayolları heyeti, Nadiroğlu’na bir uçak maketi hediye ettiler. Gerçekleşen ziyarette VATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kantarcıoğlu da hazır bulundu.

SEFER ÖNCESİ ZİYARET

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

RNP Kurmak :) ~ 11 yıl önce
Yurtdışında yıllardır yapılan bir operasyonu dünya ile eş zamanlı olarak diye sunmak cahilliktir. DHMİ Genel müdürü RNP'yi ben kurdum diyor ve yanındakiler de onu pohpohluyorsa, ki Airport haber de aracı olmuş, o daha da büyük cahillik ve vaziyetten en büyük payı kendine çıkarmaya çalışmaktır, durumdan faydalanmaktır. Yıllardır uçaklarda var olan sistemi Van'a daha yeni getirebildiler. Normal bir ülkede shgm ve dhmi bunu 10 yıldır kullanıyor olurdu, ama dünyayı araştırmadıklarından bilmelerine imkan yok. bu sistemi türkiye'ye getiren ve peşinden koşan Sunexpressteki işini seven ve havacılığı geliştirmek isteyen pilotlardır ve mühendislerdir. haklarını verelim lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RNP-AR KURMAK ??? ~ 11 yıl önce
Ne ki bu? Nasıl bişey? Çubuk gibi bişey demişti biri bana...Airport, Haber yapıyorsun bari temeline teknik olarak iyi bakın yahu!!! RNP-AR kurmak!!! :))) Ne diyeyim ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
petersburg ~ 11 yıl önce
Bu habere ne gerek var te allam..he de geç..neyse sıradaki haberlere geçelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RNP-AR ~ 11 yıl önce
'Dünya ile eş zamanlı olarak Van Ferit Melen Hava Limanı’na kurulan RNP-AR sistemi sayesinde artık...' diye yazmışsınız. Bilmiyorsanız internetten araştırıp RNP-AR'ın nasıl bir sistem olduğunu ögrenip öyle yazın bari. Bilmeyen birisi de doğru yazdığınızı düşünüp DHMİ'nin Van'da gerçekten bir sistem kurduğunu sanır. Olay sadece uçaklarda var olan sistemi kağıt üstüne döküp kullanıma açmaktan ibarettir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kahramanmaras ~ 11 yıl önce
Kahramanmarasa da düzenlensin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamikaze.. ~ 11 yıl önce
Van'a gece ucusuna kamikaze ucusu denir... Bitlis'i gectikten hemen sonra en genc kabin gorevlisi kizimiz aglamaya baslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
merak etme ~ 11 yıl önce
ucuslari SunExpress ekipleri yapicak onun icin aglayan da olmaz problem de olmaz
merak etme'ye cevap ~ 11 yıl önce
SunExpress hakkinda: Gecen ekim ESB-ATY ucusunda, yerde guvenlik anonsunu yapan kabin gorevlisinin Ingilizcesi o kadar iyidiki, sudoku'ya yogunlasmisken kendimi cok sik kullandigim Denver International'de hissettim. Ucak yurumeye baslayince cami minaresini gorup uyandim. Her kimse tebrik ederim. Yanliz lutfen o sari plastik seyi (Lufthansa sarisini) kaldirin koltuklarin arkasindan, cok cirkin.
: )) ~ 11 yıl önce
naş naş naşşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vav havalimanı ~ 11 yıl önce
van havalimanı hizmet alanaı bir ilçenin otogarından küçük. zaten hep boyle olur, onunu goremeyen sıyasetcıler secım zamanı bır seyler yaparlar, sonra da aslında buna daha fazla talep oldugu anlasılır, sonra yıkılıp yerıne yenısı yapılır, boylece vatandasın cebındekı para da ucup gıder. yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 11 yıl önce
van önemli bir şehrimizdir gece uşuşları olması faydalı olacaktır ankara arasında inşallah hayırlı olacaktır van depremi sonrası ekonominin yineden canlanması açısından iyi olacaktır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NL ~ 11 yıl önce
ANADOLUJET TEN BIR ATAK DAHA ISTIYORUZ. HOLLANDA DA ROTTERDAM HAVALIMANINA UCUS BEKLIYORUZ. HOLLANDA DA SADECE AMSTERDAM SCHIPHOL HAVALIMANINA TURK UCAKLARI UCUYOR. ROTTERDAM DA GORMEK ISTIYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rotterdam ~ 11 yıl önce
AnadoluJET Ercan Hariç Yurtdışı uçuşşlarını Ana marka THY'ye devretti. Artık sadece yurt içine yoğunluşacakmış.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000