17 Mart 2016, Perşembe 14:09:11

İranlı ilk kafile Antalya'da

Yapılan anlaşma çerçevesinde SunExpress’in Türkiye’ye getireceği İranlı turistlerin ilk kafilesi Antalya Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı.
  • Başka ülke mi kalmamış İRAN neden.? Nerde geri kalmış ülke insanı turist diye getir ülkeye bu ne iş turizm anlayışı bu mu.????
  • İranlıların gelmesi çok iyi oldu
  • sadece bir aile var ortada diğerleri uçağın içindemi yoksa gelen kafile dediğiniz o ailemiydı ?
  • Sunex te F/O lar daha gozde galiba. Bu iste bi yanlislik var. kaptanmi kalmadi orada????
  • ayfoncular burda mı? ZAAAAAAAAA
  • Bu yil zaten Iran`li turist azalmaya basladi, gelecek yikdan o da olmayacak, daha cok dogu asya ve Avrupayi sececekler...
  • pilot oldun ama ....
  • 30 Nisan'da JFK-AYT başlıyor
  • Tgs alımı var mı ?
  • SXS KRİZ ÖNCESİ ÖNLEM ALMIŞ NE GÜZEL

Yapılan anlaşma çerçevesinde SunExpress’in Türkiye’ye getireceği İranlı turistlerin ilk kafilesi Antalya Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı.

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, alternatif pazar arayışları çerçevesinde gerçekleştirdiği çalışmalar sonuç vermeye başladı. İran’ın başkenti Tahran’dan Antalya, İzmir ve İstanbul’a gelecek olan İranlı turistlerin ilk kafilesi  17 Mart Perşembe günü SunExpress uçuşuyla Antalya’ya ayak bastı. İki dolu uçakla gelen İranlı turistler SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, SunExpress Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın ve  ICF Genel Müdürleri Aletta von Massenbach, Serhat Soğukpınar tarafından çiçeklerle karşılandı.

Avrupa’dan Türkiye’ye olan rezervasyonların geçen yılın gerisine düştüğünü belirten Çalışkan, bu çerçevede yeni Pazar arayışlarına girdiklerini belirtti: “Yaz sezonunda son dakikalarla turizmin bir miktar toparlanacağına inanıyoruz. Ancak, biz yine de yeni pazar arayışları içerisindeyiz. Geçtiğimiz haftalarda İran uçuşları için anlaşmalarımızı yaptık. Bu doğrultuda da bugün İran’dan gelen ilk kafileyi karşıladık. Yeni Pazar arayışlarımız içerisinde İran ilk adım, Kuveyt’ten turist getirmek üzere görüşmelerimiz sürüyor. Yakın zamanda bu görüşmeler sonlandırıp, Kuveyt’ten de turist getireceğiz.”

Anlaşma ile ilgili bilgi veren Çalışkan, “Yaptığımız anlaşma doğrultusunda, bu yaz, Nevruz ile beraber, Tahran’dan Antalya’ya, İzmir’e ve İstanbul’a turist taşıyacağız. Şu anda bu uçuşlarımız full charter, ama uçuşların başarısına bağlı olarak tarifeli uçuşlara da başlayacağız. Bu yaz karşılıklı olarak 300’ün üzerinde uçuş gerçekleştireceğiz” dedi.İranlı ilk kafile Antalya'da

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

TC ~ 5 yıl önce
Başka ülke mi kalmamış İRAN neden.? Nerde geri kalmış ülke insanı turist diye getir ülkeye bu ne iş turizm anlayışı bu mu.????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:( ~ 5 yıl önce
Turizim mensubu olmadığınız kesin. Turizimde kaynak yaratmak ayrımcılıkla olmuyor. Ülkemize döviz ve isdihdam sağlayan hangi millet olursa olsun kucaklanmalıdır. Ya ne olmasını isterdiniz ? Gelmeyen avrupalının yerine oturup ağlasamıydı sektör? Bunca işsiz kalan insana "yapacak birşey yok oturup bekliyeceğiz" mi denseydi ? Lütfen boş boş konuşmak yerine susmayı tercih edin de, turizimi ayakta tutmaya çalışan sektör temsilcilerine faydanız olmadığı gibi, zararınız da olmasın bari.
:) ~ 5 yıl önce
İranlıların gelmesi çok iyi oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aile , ~ 5 yıl önce
sadece bir aile var ortada diğerleri uçağın içindemi yoksa gelen kafile dediğiniz o ailemiydı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 5 yıl önce
Sunex te F/O lar daha gozde galiba. Bu iste bi yanlislik var. kaptanmi kalmadi orada????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnandım ~ 5 yıl önce
Kaptan olduğuna inanılacak birini bulduk sonunda. Bunu yazan kesinlikle kaptan. Baksana ego ya fo aldı diye ödülü sinir yapmis adam. SunExpress de kaptan kaldı. Bak o resimde en solda duran kaptan. Hemde kaptan gibi kaptan. Kaliteli saygılı yabancı olsa da bizden bir kaptan. Sen egoya devam et.
Kaptan ~ 5 yıl önce
::))) Senin kim olduğunu biliyorum:))) Senin ki hiç ego değil.....
ayran ~ 5 yıl önce
ayfoncular burda mı? ZAAAAAAAAA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
: ~ 5 yıl önce
Bu yil zaten Iran`li turist azalmaya basladi, gelecek yikdan o da olmayacak, daha cok dogu asya ve Avrupayi sececekler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 5 yıl önce
pilot oldun ama ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 5 yıl önce
30 Nisan'da JFK-AYT başlıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 5 yıl önce
Tgs alımı var mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEBRİKLER ~ 5 yıl önce
SXS KRİZ ÖNCESİ ÖNLEM ALMIŞ NE GÜZEL

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kriz ~ 5 yıl önce
Kriz öncesi mi ? Kriz başlayalı aylar oldu

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000