13 Şubat 2011, Pazar 11:24:27

DETAYLI BAKIM YAPILDI MI?

Sunexpress’e ait Boeing 737-800 tipi uçak Van Ferit Melen -Sabiha Gökçen seferini yapmak üzere havalandıktan kısa bir süre sonra motoruna giren kuş sürüsü nedeniyle Van’a geri döndü.
  • havalanların da şahinler kullanılıyor.o şahinler havalanı çevresinde kuş uçurtmuyorlar.bu yol kullanılmalı
  • kimse kimseye zorla bilet satmıyor, 114TL pahalı geldiyse almasaydınız? zaten konu bilet konusu değil, duyuralacak bir durum da yok. Uçak full dolu olup da 250TL'ye bilet alınca daha mı mutlu olacaktınız? sırf şirket kötüleme adına saçma sapan yorumlar yapmayalım.
  • arkadaşlar belki de haber ile alakalı bir yorum değil ama bunu burdan duyurmak ve bu olayı her türk vatandaşının bilmesi ve bilet fiyatları ile ilgili yapılan tüketiciyi yıpratma politikasını burdan duyurmak isterim. şöyleki , 12.02.2011 cumartesi SAW - ADA seferine bilet aldım kaça mı? 114,00 TL Adana' ya giden Anadolujet ve Pegasus ise bu fiyattan daha pahalı fiyatı vermek bile istemiyorum. Uçuş Kartımı alıp uçağa bindiğimde ise (fiyata bakıp kesin uçak doludur diye düşünüyorum) kuyruk kısmının tamamen boş olduğunu gördüm. burdan sesimin yettiği yere kadar şöyle demek istiyorum yaa kardeşim 49 TL veya 60 TL aralığında satsaydın da o koltuklar boş kalmasaydı olmazmıydı. Neden bizleri mağdur ediyorsunuz bu mu politikanız.
  • arkadaşlar niye kötülüyorsunuz. sunexpress herşeyi mükemmel yapar biliyorsunuz! müdürleri kesinlikle kusursuzdur. içiniz rahat olsun!!
  • kimse merak etmesin o uçagın bakımları yapılmadan o ucak ordan kalkmadı.Zaten yolcular için yeniş bir ucak gonderdi şirket. Emin olun yolcusunun ve personelının guvenlıgını sunexpress kadar onemseyen bo baska sırket yok su anda.....acaba Pgt veya sky bole bir olayı yaşasa sizce inip TLB ye mı yazarlardı yoksa devammı ederlerdı patron baskısından....kimse kimseye çamur atmaya kalkmasın üstünüze kalır.hepimiz duyuyoruz gecenın kör karanlıgında istediğiniz visual yaklaşmaları...
  • merak etmeyin ucak Pegasus olsaydi zaten tam gaz devam ederdi.Bu anlamda Sun experse tebrikler,Pegasus gibi belediye otobusu mantigiyla hareket etmemis.unutmayin basiniza gelecek olay milyonda bir bile olsa eger sizin basiniza gelirse olasilik sizin icin yuzde yuzdur.Bu nedenle hangi havayolu ile ucacaginizi iyi secin.
  • yorum yaparken çamur atmak yerine doğru yorum yapmak daha adil bir davranış olur. herkes kendi işine baksın, daha doğrusu işini doğru yapsın. o zaman hayat daha kolay olur. başkasının işine karışmadan her işi erbabına bırakalım. bu futbol maçı yorumu değil. uçak bakım teknisyeni bu konuda tek yetkilidir. yetkilerinin ve eğitiminin ışığında ilgili bakım dökümanlarını kullanarak bir karar verir. kimse tartışamaz.
  • Görüldüğü gibi bilende konuşuyo bilmeyende....
  • 2. Foreign Object Damage Inspection A. General (1) This procedure gives the steps to do an inspection after a birdstrike or Foreign Object Damage (FOD). (2) You must do a visual inspection when foreign objects have gone into the engine. A borescope inspection can be necessary. these conditions. (a) For FOD with normal engine parameters: 1) FOD caused missing material to the fan blades. 2) or if signs of unwanted material entered the booster inlet. (b) For FOD with abnormal engine parameters. (4) After a birdstrike, do the visual inspection, the gaspath inspection (see if a borescope inspection is necessary) and the birdstrike inspection.
  • bizde yedik.sen onu külahıma anlat.rezilliğiniz ortada.
Sunexpress Havayolları’na ait TC-SNM kuyruk tescilli XQ-9037 sefer sayılı B737-800 tipi yolcu uçağı, Perşembe günü kalkışından kısa bir süre sonra kuş sürüsünün içine girdiği ve motora dıştan yapılan bakımla uçmasına izin verildiği öğrenildi.

Yaşanan olayın ardından sağ motorda ufak çapta hasar meydana gelirken 174 yolcusu bulunan uçak Van Ferit Melen Havaalanı’na iniş yaptı.

Alanda yapılan bakımın ardından motorda sorun olmadığı ve uçabileceği bilgisi gelince yolcular 5.5 saatlik rötarın ardından Sabiha Gökçen Havaalanı’na ulaştı.

Uçağın daha sonra kapsamlı teknik bakım için Antalya'ya gönderildiği öğrenildi.

©AirportHaber.com

DETAYLI BAKIM YAPILDI MI?

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 13 yıl önce
havalanların da şahinler kullanılıyor.o şahinler havalanı çevresinde kuş uçurtmuyorlar.bu yol kullanılmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kimse kimseye zorla bilet satmıyor, 114TL pahalı geldiyse almasaydınız? zaten konu bilet konusu değil, duyuralacak bir durum da yok. Uçak full dolu olup da 250TL'ye bilet alınca daha mı mutlu olacaktınız? sırf şirket kötüleme adına saçma sapan yorumlar yapmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
arkadaşlar belki de haber ile alakalı bir yorum değil ama bunu burdan duyurmak ve bu olayı her türk vatandaşının bilmesi ve bilet fiyatları ile ilgili yapılan tüketiciyi yıpratma politikasını burdan duyurmak isterim. şöyleki , 12.02.2011 cumartesi SAW - ADA seferine bilet aldım kaça mı? 114,00 TL Adana' ya giden Anadolujet ve Pegasus ise bu fiyattan daha pahalı fiyatı vermek bile istemiyorum. Uçuş Kartımı alıp uçağa bindiğimde ise (fiyata bakıp kesin uçak doludur diye düşünüyorum) kuyruk kısmının tamamen boş olduğunu gördüm. burdan sesimin yettiği yere kadar şöyle demek istiyorum yaa kardeşim 49 TL veya 60 TL aralığında satsaydın da o koltuklar boş kalmasaydı olmazmıydı. Neden bizleri mağdur ediyorsunuz bu mu politikanız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
arkadaşlar niye kötülüyorsunuz. sunexpress herşeyi mükemmel yapar biliyorsunuz! müdürleri kesinlikle kusursuzdur. içiniz rahat olsun!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kimse merak etmesin o uçagın bakımları yapılmadan o ucak ordan kalkmadı.Zaten yolcular için yeniş bir ucak gonderdi şirket. Emin olun yolcusunun ve personelının guvenlıgını sunexpress kadar onemseyen bo baska sırket yok su anda.....acaba Pgt veya sky bole bir olayı yaşasa sizce inip TLB ye mı yazarlardı yoksa devammı ederlerdı patron baskısından....kimse kimseye çamur atmaya kalkmasın üstünüze kalır.hepimiz duyuyoruz gecenın kör karanlıgında istediğiniz visual yaklaşmaları...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
merak etmeyin ucak Pegasus olsaydi zaten tam gaz devam ederdi.Bu anlamda Sun experse tebrikler,Pegasus gibi belediye otobusu mantigiyla hareket etmemis.unutmayin basiniza gelecek olay milyonda bir bile olsa eger sizin basiniza gelirse olasilik sizin icin yuzde yuzdur.Bu nedenle hangi havayolu ile ucacaginizi iyi secin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yorum yaparken çamur atmak yerine doğru yorum yapmak daha adil bir davranış olur. herkes kendi işine baksın, daha doğrusu işini doğru yapsın. o zaman hayat daha kolay olur. başkasının işine karışmadan her işi erbabına bırakalım. bu futbol maçı yorumu değil. uçak bakım teknisyeni bu konuda tek yetkilidir. yetkilerinin ve eğitiminin ışığında ilgili bakım dökümanlarını kullanarak bir karar verir. kimse tartışamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Görüldüğü gibi bilende konuşuyo bilmeyende....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
2. Foreign Object Damage Inspection A. General (1) This procedure gives the steps to do an inspection after a birdstrike or Foreign Object Damage (FOD). (2) You must do a visual inspection when foreign objects have gone into the engine. A borescope inspection can be necessary. these conditions. (a) For FOD with normal engine parameters: 1) FOD caused missing material to the fan blades. 2) or if signs of unwanted material entered the booster inlet. (b) For FOD with abnormal engine parameters. (4) After a birdstrike, do the visual inspection, the gaspath inspection (see if a borescope inspection is necessary) and the birdstrike inspection.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bizde yedik.sen onu külahıma anlat.rezilliğiniz ortada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000