20 Temmuz 2013, Cumartesi 08:05:04

ZAFER HAVALİMANI'NIN 8 AYLIK KARNESİ

Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine yönelik inşa edilen ve geçen yıl 25 Kasım'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Zafer Havalimanı'ndan yaklaşık 8 ayda 52 bin 337 yolcu uçuş yaptı.
  • Çok basit, gurbetçilere Zafer'e Uşak indirimli tarifeyi yaparsın, yani meydanı ucuzlatırsın, hem gurbetçi, hem Lufthansa Zafere iner.:) Demokrasilerde çareler tüketmezmiş.:))
  • onların ?! (halkız la biz) twitleri varsa bizimde dualarımız var! diyenleri o dualar kurtarataracak mı? hiç sanmıyorum.
  • Çalışmayacağı belli. Or-Gi de böyle olacak. Gitti vergiler Tayyip'in egosuna.
  • Uşak Eşme liyim yıllardır yurt dışından İzmir ADB ye uçuyorum,bundan sonrada aynı hattı kullanacağım.Yurt dışında yaşayan 50 bin Eşme lininde aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.buraya yapılan masraf Uşak havalimanına yapılsaydı daha çok yolcu taşınırdı.Uşak merkez ve 5 ilçesinin gurbetteki toplam vatandaş sayısı 1 milyon dan fazladır çünkü.nerden mi biliyorum?gecen yaz lufthansa nın a321 ile izmire yaptıgım yolculukta 190 tane Uşaklı gurbetçi vardı bu uçak 220 kişilik.gerisini düşünün artık goca efeler.....
  • Bu proje öncesi Uşak havalimanına 60 mil tl yatırım yapıldı, ancak şu an resmen kapatıldı gibi. Sadece eğitim uçuşları yapılıyor. Oysa uşak hava limanı yılın büyük bir zamanında meteorolojik koşullar sebebi ile kapanması imkansız gibi birşey. Ancak Zafer için aynı şeyi söyleyemem, biraz maliyeti yüksek olacak. ILS, karla mücadele, sisten dolayı divertler, masraf masraf masraf. Çok kar yapılamaz ama işe yarar diye düşünüyorum. Üstelik bu havaalanı sayesinde Kütahya uşak arası yol süper gidiyor. Ellerine sağlık. Bu arada Hava Meydanına girişteki ormandan dökülerek getirilen kocaman çam ağaçları susuzluktan kurumuş yada kurumak üzere. Başbakanımız açılış yapacak diye üstün performans gösteren müdürlerimizin, ağaçlar tamamen yok olmadan müdehale etse iyi olacak, emeklere yazık. Buradan bunu da söylemiş olayım.
  • İlk 6 aylık rakamlara bakınca 2013 yılını 100.000 yolcu ile kapatacak gibi görünüyor.İşletmeci şirket devlet garantisi aldığı için çok fazla gayret göstermiyor.Kütahya'ya 45 km Afyon'a 60 km olan bualana daha ucuza servis ve taksi hizmeti verilirse yolcu sayısı artabilir.
  • hergün açık sen neyin kafasınsadın????
  • Türkiyede 10-12 havalimanı dışındakiler hepsi zarar ediyor ve hemen hepsi zarar etmeye devam edecek. Çoğu siyasi ve tribünlere oynamak için yapılmış Biraz da güvenlik nedeni ile belki.. Her ile havaalanı yapacağına belirli merkezlere yapıp oradan diğer il ve ilçelere taşımasını devlet yapsa daha az zarar eder. Trabzondan Zafer havaalanına talep diyorsunuz..İyi de her gün olur mu ?..olmaz .. 737 dola mı ?..hayır.. O zaman ATR lere yani Borajete kalıyor bu iş.. Ona da insanlar zor biner..Biz uçak ta beğenmeyiz ya.. Trabzondan İzmite dolu giden Borajet bile para kazanmıyor diye seferlerden kaldırıldı.. Samsun havalimanı Merzifon ve Sinop açılınca etkilendi.. Hele Ordu açılınca % 30 daha etkilenecek.. Samsun kar etmezken ondan sonra açılan Merzifon, Sinop ve ordu-Giresun hep beraber daha fazla zarar edecek.. yazık değil mi bu paralara??
  • Karamsar olmamak gerek. Yeni açılan bir meydan için rakamlar umut verici. Bir de demiryolları bu üç şehri meydana demir ağlarla bağlasın (Öyle bir proje vardı) o zaman asıl rakamlara ulaşacaktır. Kocaeli'den selamlar.
  • 52 bin yolcuyu 240 gun (8 ay) a boldugumuzde 216 yolcu cikiyor. bunca yapilan yatirim gnde 216 yolcunun tasinmasi icin miydi? emirdaglilar bruksele rahat girsin diye trilyonlari gommenin ne anlami vardi? ustelik hergun acik olan bir havaalani degil.

Havalimanı İşletme Şefi Ali Ersan Altundal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tesisin, Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanı olduğunu söyledi.

Burasının her ünitesiyle uluslararası bir havalimanı olduğunu belirten Altundal, şöyle devam etti: "Havalimanımızın pisti 3 bin metre uzunluk, 45 metre genişliğe sahip. 17 bin metrekare büyüklüğündeki terminal binası, uçuş kulesi, modern elektronik sistemleri son derece ileri teknolojiyle donatılmış. Havalimanımızın bir özelliği ise 'engelsiz havaalanı sertifikası'na sahip olması. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevlilerinin yerinde yaptığı incelemeler sonrası bu sertifikayı almaya hak kazandık. Türkiye'de engelsiz havaalanı sertifikasına sahip 10'uncu havalimanı oldu. Engelli otoparkı, danışma birimi, terminalde istedikleri noktaya ulaşabilmelerini sağlayan özel yollar, danışmada döngü sistemi, engelli check-in noktası, asansör, telefon gibi uygulamalar sayesinde engelliler, burada sorun yaşamadan hizmet alabilmektedir."

- İstanbul, Düsseldorf ve Brüksel -
Yolcu kapasitesi için belli bir hedefleri olduğunu ve havalimanının ilk yılında olmasından dolayı bu hedeflerin gelecek yıllar için geçerli olduğunu anlatan Altundal, şimdilik üç noktaya uçuşlar gerçekleştirildiğini belirtti.

"Yaklaşık 8 ayda 52 bin 337 kişi, iç ve dış hatlardan uçuş yaptı" diyen Altundal, iç hatlarda İstanbul, dış hatlarda Almanya'nın Düsseldorf ve Belçika'nın Brüksel kentlerine seferler düzenlendiği, ayrıca tarifeler dışında hac ve umre organizasyonlarına yönelik uçuşlar da yapıldığı bilgisini verdi.

Altundal, dış hatlardan havalanan 67 uçakla 8 bin 985, iç hatlardan ise 520 uçakla 43 bin 352 yolcunun yararlandığına işaret ederek, "Haftada 9 iç hat, 3 de dış hat seferimiz var. Trabzon, Erzurum, Gaziantep ve Adana'dan yoğun talepler olduğunu biliyorum. Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Eskişehir birer üniversite kenti. Buralarda okuyan öğrencilerden yoğun talep geliyor" diye konuştu.

Kütahya ve Afyonkarahisar'ın büyük kaplıca turizmi potansiyeline sahip olduğunu anlatan Altundal, bu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin, uçuşların çeşitlendirilmesini istediğini sözlerine ekledi.

ZAFER HAVALİMANI'NIN 8 AYLIK KARNESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Satış politikası ~ 9 yıl önce
Çok basit, gurbetçilere Zafer'e Uşak indirimli tarifeyi yaparsın, yani meydanı ucuzlatırsın, hem gurbetçi, hem Lufthansa Zafere iner.:) Demokrasilerde çareler tüketmezmiş.:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TYLER ~ 9 yıl önce
onların ?! (halkız la biz) twitleri varsa bizimde dualarımız var! diyenleri o dualar kurtarataracak mı? hiç sanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Çalışmayacağı belli. Or-Gi de böyle olacak. Gitti vergiler Tayyip'in egosuna.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Uşak Eşme liyim yıllardır yurt dışından İzmir ADB ye uçuyorum,bundan sonrada aynı hattı kullanacağım.Yurt dışında yaşayan 50 bin Eşme lininde aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.buraya yapılan masraf Uşak havalimanına yapılsaydı daha çok yolcu taşınırdı.Uşak merkez ve 5 ilçesinin gurbetteki toplam vatandaş sayısı 1 milyon dan fazladır çünkü.nerden mi biliyorum?gecen yaz lufthansa nın a321 ile izmire yaptıgım yolculukta 190 tane Uşaklı gurbetçi vardı bu uçak 220 kişilik.gerisini düşünün artık goca efeler.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uşaklı hemşo ~ 9 yıl önce
Bu proje öncesi Uşak havalimanına 60 mil tl yatırım yapıldı, ancak şu an resmen kapatıldı gibi. Sadece eğitim uçuşları yapılıyor. Oysa uşak hava limanı yılın büyük bir zamanında meteorolojik koşullar sebebi ile kapanması imkansız gibi birşey. Ancak Zafer için aynı şeyi söyleyemem, biraz maliyeti yüksek olacak. ILS, karla mücadele, sisten dolayı divertler, masraf masraf masraf. Çok kar yapılamaz ama işe yarar diye düşünüyorum. Üstelik bu havaalanı sayesinde Kütahya uşak arası yol süper gidiyor. Ellerine sağlık. Bu arada Hava Meydanına girişteki ormandan dökülerek getirilen kocaman çam ağaçları susuzluktan kurumuş yada kurumak üzere. Başbakanımız açılış yapacak diye üstün performans gösteren müdürlerimizin, ağaçlar tamamen yok olmadan müdehale etse iyi olacak, emeklere yazık. Buradan bunu da söylemiş olayım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mehmet sagun ~ 9 yıl önce
İlk 6 aylık rakamlara bakınca 2013 yılını 100.000 yolcu ile kapatacak gibi görünüyor.İşletmeci şirket devlet garantisi aldığı için çok fazla gayret göstermiyor.Kütahya'ya 45 km Afyon'a 60 km olan bualana daha ucuza servis ve taksi hizmeti verilirse yolcu sayısı artabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 9 yıl önce
hergün açık sen neyin kafasınsadın????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kafam iyi merak etme ~ 9 yıl önce
hergun acik. bir ucak icin? ya yapilan masraf? ya ayakta tutabilmek icin harcanan para? calisanlarin maaslari? aradaki fark senin verdigin vergiden cikiyor.rakamlari veren ben degilim, haberde kendileri vermis rakamlari...
yazık ki ne yazık ~ 9 yıl önce
Türkiyede 10-12 havalimanı dışındakiler hepsi zarar ediyor ve hemen hepsi zarar etmeye devam edecek. Çoğu siyasi ve tribünlere oynamak için yapılmış Biraz da güvenlik nedeni ile belki.. Her ile havaalanı yapacağına belirli merkezlere yapıp oradan diğer il ve ilçelere taşımasını devlet yapsa daha az zarar eder. Trabzondan Zafer havaalanına talep diyorsunuz..İyi de her gün olur mu ?..olmaz .. 737 dola mı ?..hayır.. O zaman ATR lere yani Borajete kalıyor bu iş.. Ona da insanlar zor biner..Biz uçak ta beğenmeyiz ya.. Trabzondan İzmite dolu giden Borajet bile para kazanmıyor diye seferlerden kaldırıldı.. Samsun havalimanı Merzifon ve Sinop açılınca etkilendi.. Hele Ordu açılınca % 30 daha etkilenecek.. Samsun kar etmezken ondan sonra açılan Merzifon, Sinop ve ordu-Giresun hep beraber daha fazla zarar edecek.. yazık değil mi bu paralara??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BAŞKAN ~ 9 yıl önce
10-12 iyi rakkam söylemişssin 5 i geçmez
Karamsar olmamak ~ 9 yıl önce
Karamsar olmamak gerek. Yeni açılan bir meydan için rakamlar umut verici. Bir de demiryolları bu üç şehri meydana demir ağlarla bağlasın (Öyle bir proje vardı) o zaman asıl rakamlara ulaşacaktır. Kocaeli'den selamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gunde bir ucak. ~ 9 yıl önce
52 bin yolcuyu 240 gun (8 ay) a boldugumuzde 216 yolcu cikiyor. bunca yapilan yatirim gnde 216 yolcunun tasinmasi icin miydi? emirdaglilar bruksele rahat girsin diye trilyonlari gommenin ne anlami vardi? ustelik hergun acik olan bir havaalani degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
peki ya kis mevsimi? ~ 9 yıl önce
bu daha hizli gunler. kis gelince ne olacak?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000