20 Ağustos 2013, Salı 11:33:23

TÜRKİYE'NİN İLK HAVACILIK EĞİTİM FUARI: IFTE 2013

Türkiye'nin en büyük havacılık haber portalı AirportHaber'in de yer alacağı Türkiye'de ilk olan Havacılık Eğitim Fuarı 27-28 Eylül'de Wow Convention Center'da kapılarını açacak.
  • Bakalım ne çıkacak.
  • Fuar iyide insan şunu insan cumartesi-pazar yapar, cuma-cumartesi nedir neye göre düşünüldü ?
  • Sabirsizlikla bekliyorum ;) yurtdisi seyahatimi iptal ettim ;)

Ülkeler arasında sınırların kalkmaya başlaması ve teknolojik gelişmeler, dünyada olduğu gibi ülkemizde de havacılık sektörünün gelişmesine olanak sağladı. Yeni kurulan havayolu şirketleri, sayıları her geçen gün artan yolcu ve kargo uçakları, Türk havacılık sektörünün kısa sürede büyümesine neden oldu. Uçaklarla, kısa sürede uzun mesafeler gidilmesi ve ucuzlayan bilet fiyatları, hava taşımacılığını insanların, bir numaralı tercihi haline getirdi. Uçuş okulları, kalifiye personel açığını kapatıyor. 

Havacılık sektöründeki bu hızlı büyüme, beraberinde kalifiye personel ihtiyacını da gündeme getiriyor. Havacılık eğitimi veren kurum ve kuruluşlar, kalifiye personel yetiştirmek adına sektöre önemli katkılar sağlıyor. Pilot veya havacılık sektörünün herhangi bir noktasında çalışmak isteyen gençler, Ulaştırma, Deniz ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Havacılık Eğitim Organizasyonları’nda, gerekli eğitimleri alarak, yeni kariyerlerine adım atabiliyor.

GENÇLER İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Türkiye’nin ilk Havacılık Eğitim Fuarı (IFTE 2013), sektörde var olmak isteyen gençler için önemli bir fırsat oluşturuyor. Havacılık eğitimi veren birçok ulusal ve uluslararası kurum, IFTE’de bir araya geliyor. Fuara ziyaretçi olarak gelen gençler, sektörde önemli yere sahip eğitim kuruluşları hakkında detaylı bilgi edinerek, kendi için en doğru kararı verme imkânını buluyor.

İŞBİRLİĞİ FIRSATI

IFTE, havacılık sektöründe çalışmak isteyenlerin yanı sıra, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlar için de önemli bir fuar. IFTE, kurum ve kuruluşların uluslararası düzeyde bilinirliğini arttırmak, kurumlar arasında işbirliği zemini hazırlamak, havacılık eğitimlerinin sürekli gelişimine katkı sağlamak ve sektörle ilgili gelişmelerden ve fırsatlardan, sektörü haberdar etmek adına düzenlenen etkin bir fuar olma niteliği taşıyor.

20 ÜLKEDEN 80 KATILIMCI

Türkiye’nin ilk Sivil Havacılık Eğitim Fuarı IFTE 2013, 27-28 Eylül tarihlerinde WOW Convention Center’da düzenleniyor. 10 yılı aşkın süredir havacılık sektörüne hizmet veren, deneyimli bir ekip tarafından kurulan Mavi Fuarcılık’ın ev sahipliğini yaptığı fuarda 20 ülkeden 80 katılımcı kurum ve kuruluş yer alıyor.

TÜRKİYE'NİN İLK HAVACILIK EĞİTİM FUARI: IFTE 2013

Facebook Yorum

Yorumlar

İleri eğitim ~ 9 yıl önce
Bakalım ne çıkacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 9 yıl önce
Fuar iyide insan şunu insan cumartesi-pazar yapar, cuma-cumartesi nedir neye göre düşünüldü ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IFTE ~ 9 yıl önce
Cuma günü üniv ve lise öğrencilerinin gelebilmeleri için yapılıyor. pazar günü kimse fuar gezmek istemez.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sabirsizlikla bekliyorum ;) yurtdisi seyahatimi iptal ettim ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000