12 Aralık 2019, Perşembe 09:54:15

Tunus ile uçuşlar artıyor

Türkiye ve Tunus arasında 10 Aralık 2019 tarihinde iki ülke arasındaki sivil havacılık ilişkilerini geliştirmek amacı ile sivil havacılık müzakereleri gerçekleştirildi.
  • Önce kendininkiler de olmak üzere kurum içindeki usulsüzlükleri düzelt sonra thy maketi dağıtırsın...Seyyah gibi yurtdışını gezip cebine dövizleri indirip zerre kadar bu ülkeye katkısı olmayanlardan artık gına geldi.

Türkiye  ve Tunus arasında 10 Aralık 2019 tarihinde iki ülke arasındaki sivil havacılık ilişkilerini geliştirmek amacı ile sivil havacılık müzakereleri gerçekleştirildi.

SHGM açıklaması:

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri KESİCİ ve Tunus Sivil Havacılık Genel Müdürü Habib MEKKİ başkanlığında Tunus'ta gerçekleştirilen görüşmelerde, havayolu taşıyıcılarımızın süregelen frekans artışı taleplerine ilaveten işbirliği konuları ele alındı.

Toplantı sonrasında  imzalanan Mutabakat Zaptı ile halihazırda eşit ve adilane ilkesi çerçevesince 14 frekans olarak uygulanmakta olan frekans kısıtlaması önce 18 frekansa, 2020-2021 IATA Kış Tarife Döneminden başlamak üzere de 21 frekansa yükseltildi.

Frekans artışının yanısıra her iki ülkeden tayinli havayolu işletmelerinin üçüncü taraf dahil kod paylaşım anlaşması yapmasına olanak sağlayan işbirliği düzenlemelerine ilişkin mutabık kalınarak kayıt altına alınmış ve mevcut ilişkilerin daha da ileri taşınabilmesinin önü açılmıştır.

Buna ilaveten her iki ülkeden havacılık güvenliği uzmanlarının / denetçilerinin karşılıklı olarak havalimanı ziyaretlerinde bulunması ve yerinde gözlem ve bilgi paylaşımı ile teknik işbirliğinin geliştirilmesi yönünde karar alınmıştır. 
Tunus ile uçuşlar artıyor

Yorumlar

İçerden biri ~ 4 yıl önce
Önce kendininkiler de olmak üzere kurum içindeki usulsüzlükleri düzelt sonra thy maketi dağıtırsın...Seyyah gibi yurtdışını gezip cebine dövizleri indirip zerre kadar bu ülkeye katkısı olmayanlardan artık gına geldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000