21 Ocak 2010, Perşembe 13:57:40

Tüm havaalanları denetlendi

Ülkemizdeki sivil trafiğe açık tüm havaalanları, 2009 yılında Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün denetiminden geçti.
  • SAW ne oldu ? Oranın ne ayrıcalığı var ? Eminim denetleseniz kapatırsınız orasını. Hatta denetlemeden önce havayolları ile bir görüşüp dertlerini dinleyin bakalım sizlere neler anlatacaklar.
  • Havaalanlarındaki emniyet standartları konusunda SHGM'nin yaptığı denetimlerin devamını diliyoruz. Bu denetimler eskiden de yapılıyordu ama son 3-4 yıl içindeki denetimler özellikle DHMİ'nin yeni uygulamaları devreye sokmasını sağladı. Artık doğu meydanlarında doktor var mesela. Ya da pistler onarılıyo, yeni taksiwayler, apronlar yapılıyor. Yeni RFF arçları alınıyor. Gazipaşa\\\'ya büyük gövdeli uçak indirme çabası içerisinde olan zihniyetin de artık kafasını değiştirmesi lazım. Bakan da cevap verdi zaten bu zihniyete. Safety is first diyorum ben.
  • umarım saw a gerekli uyarılar yapılmıştır.hep beraber göreceğiz.

Havaalanlarındaki faaliyetlerin emniyetli bir şekilde yürütülmesini amacıyla SHGM tarafından ulusal ve uluslararası mevzuatlar çerçevesinde sivil trafiğe açık bakım ve inşaat faaliyetleri devam edenlerin dışındaki 43 havaalanında denetimler tamamlandı.

Söz konusu denetimler çerçevesinde havaalanlarındaki Pist, Apron, Taksiyolu (PAT) sahalarının fiziki koşulları açısından uluslararası standartlara uygunluğu, havaalanı işletmecilerinin organizasyon yapıları, eğitim, personel yeterlilikleri, emniyet yönetim sistemi, maniaların kontrolü, yabani hayvanlarla mücadele, kurtarma ve yangınla mücadele hizmetleri ve diğer tüm havaalanları emniyetine yönelik çeşitli başlıklarda incelemelerde bulunuldu. Yapılan incelemeler sonucunda ise alınması gereken önlemlerle ilgili havaalanı işletmelerine gerekli uyarılar yapıldı.

Ülkemizdeki tüm havaalanlarının uluslararası kural ve standartlara uygunluğu yönünde yapılan çalışmalar çerçevesinde havaalanı sertifikasyon süreci ile Avrupa’nın en önde gelen ülkeleri arasında yer alan Türkiye, havaalanlarına yönelik çalışma ve projeleriyle de dikkati çekiyor. SHGM tarafından 2009 yılı içinde başlatılan Yeşil Havaalanı ve “Engelsiz” Havaalanı gibi projeler, yurt içi ve yurt dışından gördüğü büyük ilginin yanı sıra çevreye duyarlılık ve sosyal sorumluluk çalışmalarına da örnek gösteriliyor.

Tüm havaalanları denetlendi

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
SAW ne oldu ? Oranın ne ayrıcalığı var ? Eminim denetleseniz kapatırsınız orasını. Hatta denetlemeden önce havayolları ile bir görüşüp dertlerini dinleyin bakalım sizlere neler anlatacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Havaalanlarındaki emniyet standartları konusunda SHGM'nin yaptığı denetimlerin devamını diliyoruz. Bu denetimler eskiden de yapılıyordu ama son 3-4 yıl içindeki denetimler özellikle DHMİ'nin yeni uygulamaları devreye sokmasını sağladı. Artık doğu meydanlarında doktor var mesela. Ya da pistler onarılıyo, yeni taksiwayler, apronlar yapılıyor. Yeni RFF arçları alınıyor. Gazipaşa\\\'ya büyük gövdeli uçak indirme çabası içerisinde olan zihniyetin de artık kafasını değiştirmesi lazım. Bakan da cevap verdi zaten bu zihniyete. Safety is first diyorum ben.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
umarım saw a gerekli uyarılar yapılmıştır.hep beraber göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000