28 Şubat 2008, Perşembe 18:39:39

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yeni kitap

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havaalanları Daire Başkanlığı tarafından, "Tehlikeli Maddelerin Havayolu ile Emniyetli Taşınması" adlı bir kitap yayımlandı. İşte ayrıntılar...
Tehlikeli maddelerin havayolu ile taşınması konusundaki çalışmalara destek vermek ve bu konudaki Türkçe dokümantasyon eksikliğini gidermek amacıyla hazırlanan kitap, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından yayımlanan "Annex 18 The Safe Transport of Dangerous Goods by Air" dokümanının Türkçe tercümesini içeriyor.

Söz konusu yayın, hava sahaları ve havaalanlarındaki risklerinin en aza indirilmesi ve uçuş güvenliğini en üst düzeyde tutulmasının öncelikli amaç olduğu hava taşımacılığında, tehlikeli maddelerin taşınması ve uyulacak kurallar ile ilgili çıkartılan ilk kitap olma özelliği taşıyor.

Havacılık sektöründeki eksikliğin giderilmesi, havaalanlarında en iyi koşullarda hizmet verilmesi ve bu konuda bir standart oluşturulması açısından önemli bir boşluğu dolduracak olan kitap, SHGM'nin son üç ay içinde yayımladığı 6. kitap oldu.

SHGM tarafından yayınlanan diğer kitaplar ise şunlar:

Havaalanı Hizmetleri El Kitabı - Maniaların Kontrolü,
Maniaları Belirlemek İçin Görsel Yardımcılar,
Havaalanı Terminal Binalarında Yap İşlet Devret Modeli,
Havaalanı Terminal Binaları,
Havaalanları Master Planlama Esasları.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yeni kitap

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000