15 Temmuz 2018, Pazar 13:23:27

SHGM'nin görev yetki ve sorumlulukları KHK ile düzenlendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı, kamu tüzel kişiliğini haiz, özel bütçeli Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) teşkilat, görev, yetki ve sorumlulukları ile ilgili esaslar düzenlendi.
  • ?
  • Bir adam var. Kitap dağıtıyor. Sürekli yampacık yapmacık sırıtıyor. O adamdan çok umutluyuz. Kitabın yarısı fotoğraf. Çeyreği röportaj ama olsun. Nasıl olsa kimse okumuyor.
  • Bir meslek yasası bile çıkaramayan SHGM
  • Kapanan veya batan şirketlerin personel ücretlerini ödenmesini sağlasalar.
  • easa'ya ne zaman girecez be ?
  • Kaptanlık saati 4500 olarak düzenlensin , kaptanlık kontrolünü shgm yapsın , ingilizce sınavları yeniden düzenlensin , yurt dışında daha operasyoncu ile anlaşamayan kaptana uçak emanet edilmesin. Bir FO olarak ben utanıyorum yaa kaptanların bu yabancı dil zaafiyetlerinden. Biraz zaman harcayın biraz para harcayın da kendinize bişeyler katın yahu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı, kamu tüzel kişiliğini haiz, özel bütçeli Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) teşkilat, görev, yetki ve sorumlulukları ile ilgili esaslar düzenlendi.

Merkez teşkilatı ile doğrudan merkeze bağlı İstanbul ve Antalya temsilciliklerinden meydana gelecek Genel Müdürlük, sivil havacılık faaliyetlerinin yoğun olduğu illerde Bakan onayıyla sayısı dördü geçmemek üzere yeni temsilcilikler kurulabilecek.

Genel Müdürlük, sivil havacılık faaliyetlerinin kamu yararına, ekonomik ve sosyal gelişmelere ve milli güvenlik amaçlarına uygun olarak düzenlenmesi ve gelişmesini sağlamak amacıyla politikalar uygulayacak ve takip edecek.

SHGM, sivil havacılık faaliyetlerinin uluslararası sivil havacılık kural ve standartlarında düzenlenmesini, sürdürülebilirliğini ve gelişmesini sağlayacak esasları tespit edecek.

Sivil havacılık faaliyetlerine yönelik mevzuata aykırı eylemlerin önlenmesi amacıyla gerekli tedbirleri alacak Genel Müdürlük, sivil hava ulaştırması konusunda ülke politikalarına ilişkin öneriler sunacak, ikili ve çok taraflı anlaşmaların çalışmalarına katılacak.

Genel Müdürlük, sivil havacılık sektörünün gelişimini sağlayacak tedbirleri alacak ve gerekli düzenlemelerin yapılması hususunda ilgili kuruluşlara önerilerde bulunacak.

SHGM, 2920 sayılı Kanun hükümleri ve uluslararası uygulamalar çerçevesinde; hava alanları, hava araçları, yolcu, yük ve üçüncü şahıslara yönelik sigorta sorumluluk limitlerinin belirlenmesi çalışmalarına katılacak, sigorta şartlarının sağlanmasını kontrol ve takip edecek.

Genel Müdürlük, sivil havacılık personelinin sınavları ve bunların denetimleri ile sivil havacılık işletmelerinin uluslararası sivil havacılık kural ve standartları, kanunlar, Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ve yönetmelikler ile belirlenen denetim, yetkilendirme, ruhsat, sertifika ve lisans hizmetlerini Bakanlık onayıyla belirlenecek ücretler karşılığında yapacak.

SHGM'nin görev yetki ve sorumlulukları KHK ile düzenlendi

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

görev sorumluluk derken ? ~ 6 yıl önce
?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sırıtan Adam ~ 6 yıl önce
Bir adam var. Kitap dağıtıyor. Sürekli yampacık yapmacık sırıtıyor. O adamdan çok umutluyuz. Kitabın yarısı fotoğraf. Çeyreği röportaj ama olsun. Nasıl olsa kimse okumuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 6 yıl önce
Bir meslek yasası bile çıkaramayan SHGM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Borajet ~ 6 yıl önce
Kapanan veya batan şirketlerin personel ücretlerini ödenmesini sağlasalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayakkabı boyacısı ~ 6 yıl önce
ayakkabı boyacısının daha çok paraya ihtiyacı var, şimdilik idare edelim.
teknik kevser ~ 6 yıl önce
easa'ya ne zaman girecez be ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zaman Mekan ~ 6 yıl önce
Easa bize çoktan girdi be yavrum :)
FOI ~ 6 yıl önce
Ab ye ne zaman girersek o zaman
Kaptanlık ~ 6 yıl önce
Kaptanlık saati 4500 olarak düzenlensin , kaptanlık kontrolünü shgm yapsın , ingilizce sınavları yeniden düzenlensin , yurt dışında daha operasyoncu ile anlaşamayan kaptana uçak emanet edilmesin. Bir FO olarak ben utanıyorum yaa kaptanların bu yabancı dil zaafiyetlerinden. Biraz zaman harcayın biraz para harcayın da kendinize bişeyler katın yahu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir b.k bildiğin yok ~ 6 yıl önce
Atmışsın habere.git shgm de çalış sen.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000