14 Temmuz 2016, Perşembe 09:34:39

SHGM'nin cezasına Danıştay onayı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), bir pilota kestiği cezanın Danıştay tarafından onaylandığını açıkladı.
  • Ulkede kanunsuzlugun had safhada oldugu ve Danistsy Baskaninin kizinin saray denilen yerde calistigi,adalet mekanizmasinin bile adalet aradigi zaman ve mekanda bu karar son derece tarafli ve kanunsuzca oldugu cok acik,o yuzden kalbinizi yormayin birbirinizle ugrasmak ,karalamak yerine guclu olmak icin birlik olun yoksa bir zatin onunde 3 kurusluk menfaat icin cubbesinde olmayan dugmelerini ilikleyen hakimlerin verdigi kararlarin tarafsiz olabilecegini hayal bile etmeyin.Yazik ki ulke bitme noktasini gecmis gorrv yapmasi gereken kurumlar kopeksiz koyde degneksiz coban olmus neyleyim,shgm nin gecmisi ve bugunune bakinca aklima sadece rusvet,delil karartma ve isparta kazasindaki hapis cezalari geliyor.Bir hukuk insani olarak bu pilot arkadasa tavsiyem AYM YE MURACAAT VE SONRA AIHM NE.
  • Talpa bence bu arkadasi 3 aylik zararini karsilmali Talpa ne icin var
  • Muthis profesyonel dunya sandartlarini yakalamis hatta bir adimda onune gecmis SHGMmiz acaba Haziran -Eylul aylari arasinda koydugu is degistirme yasaginida Danistaya sormus mu ?
  • Talpa resmi bir kurum mu, olayı araştırma yetkisi mi var? Terbiye sınırını aşan, olayı küstahlık boyutuna ulaştıran kim olursa rapor edilmeli. Thy'nin yurtiçinde her alanda dokunulmaz olduğu ve göstermelik denetime tabi olduğu herkesin malumu. Bu pilot thy'de değil sanırım yoksa bu cezayı veremezlerdi. Ben haksız yere verildiğini düşünmüyorum olayı bilip bilmeden herkes saldırıya geçmiş. İstanbul kuledeki bayandan şikayeti olan raporunu shgm'ye yazmalı airporthaber'de resmi bir makam değil.
  • haber yapıyorsunuz eyvallah da neden yarım yamalak haber yapıp insanları değişik şeyler düşünmeye sevk edersiniz? keşke plot ne demiş yazsaydınız da millet de bilseydi. kim haklı kim suçlu ?????????????????????????????????????????????????
  • Bu haber korkunç bir haberdir. Bu olayın gerçekte ne olduğu,TALPA tarafından mutlaka soruşturulmalıdır. Verdikleri kleransı anlamadığı için 'say again' diyen pilota 2. tekrarı hakaret edercesine ve kızarak veren,hoşlarına gitmeyen en ufak birşeyde Kaptan arkadaşlarımızı sanki çocuklarıymış gibi azarlama hakkını kendinde bulabilen ATCO'lar var. Bu arkadaşlara hiçbirşey yapılmayacak mı? Yanlış klerans sebebiyle defalarca airmiss yaşadığımız olayları tekrar mı hatırlayalım. Ben buradan net olarak söylüyorum: Ceza alan kaptan arkadaşımızın olayı nedir? Ne yapmıştır da 3 ay ekmeğinden olmuştur? TALPA bu konuları mutlaka açıklamak durumundadır.
  • Atatürk ground frekansında iş ahlak ve kurallarına uygunsuz bir şekilde konuşup aklınca herkese fırça atan Ablaya da versinler 3 ay ceza, o zaman hak yerini bulur... 3 ay askıya almak ne demek, aile geçindiriyor bu insanlar!
  • Ne demiş acaba pilot ATC'ye?? Küfür etmemiştir herhalde✈️
  • Mevzuata aykırı olan bu konuşmanın detaylarını bilmek isteriz.
  • Shgm pilot kontrolör arasındaki durumlarda malesef pilotlar aleyhine karar alıyor basiretsizlere yöneticiler pilotlarını savunamiyor tarafsız bir komisyon kurulmuyor yani anliyacaginiz pilotlar tek basinasiniz Talpa da hikaye gücü duty free deki tabela lardan öte geçemiyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), bir pilota kestiği cezanın Danıştay tarafından onaylandığını açıkladı.

Hava trafik kontrolörü ile mevzuata aykırı konuşma yapan pilotun lisansını 3 ay askıya alan SHGM, bu cezanın Danıştay tarafından da onaylandığını duyurdu.

 

SHGM'nin cezasına Danıştay onayı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Himmm ~ 4 yıl önce
Ulkede kanunsuzlugun had safhada oldugu ve Danistsy Baskaninin kizinin saray denilen yerde calistigi,adalet mekanizmasinin bile adalet aradigi zaman ve mekanda bu karar son derece tarafli ve kanunsuzca oldugu cok acik,o yuzden kalbinizi yormayin birbirinizle ugrasmak ,karalamak yerine guclu olmak icin birlik olun yoksa bir zatin onunde 3 kurusluk menfaat icin cubbesinde olmayan dugmelerini ilikleyen hakimlerin verdigi kararlarin tarafsiz olabilecegini hayal bile etmeyin.Yazik ki ulke bitme noktasini gecmis gorrv yapmasi gereken kurumlar kopeksiz koyde degneksiz coban olmus neyleyim,shgm nin gecmisi ve bugunune bakinca aklima sadece rusvet,delil karartma ve isparta kazasindaki hapis cezalari geliyor.Bir hukuk insani olarak bu pilot arkadasa tavsiyem AYM YE MURACAAT VE SONRA AIHM NE.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shgm ~ 4 yıl önce
Talpa bence bu arkadasi 3 aylik zararini karsilmali Talpa ne icin var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Is degistirme hakki ~ 4 yıl önce
Muthis profesyonel dunya sandartlarini yakalamis hatta bir adimda onune gecmis SHGMmiz acaba Haziran -Eylul aylari arasinda koydugu is degistirme yasaginida Danistaya sormus mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Talpa ~ 4 yıl önce
Talpa resmi bir kurum mu, olayı araştırma yetkisi mi var? Terbiye sınırını aşan, olayı küstahlık boyutuna ulaştıran kim olursa rapor edilmeli. Thy'nin yurtiçinde her alanda dokunulmaz olduğu ve göstermelik denetime tabi olduğu herkesin malumu. Bu pilot thy'de değil sanırım yoksa bu cezayı veremezlerdi. Ben haksız yere verildiğini düşünmüyorum olayı bilip bilmeden herkes saldırıya geçmiş. İstanbul kuledeki bayandan şikayeti olan raporunu shgm'ye yazmalı airporthaber'de resmi bir makam değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Editor. ~ 4 yıl önce
haber yapıyorsunuz eyvallah da neden yarım yamalak haber yapıp insanları değişik şeyler düşünmeye sevk edersiniz? keşke plot ne demiş yazsaydınız da millet de bilseydi. kim haklı kim suçlu ?????????????????????????????????????????????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 4 yıl önce
Bu haber korkunç bir haberdir. Bu olayın gerçekte ne olduğu,TALPA tarafından mutlaka soruşturulmalıdır. Verdikleri kleransı anlamadığı için 'say again' diyen pilota 2. tekrarı hakaret edercesine ve kızarak veren,hoşlarına gitmeyen en ufak birşeyde Kaptan arkadaşlarımızı sanki çocuklarıymış gibi azarlama hakkını kendinde bulabilen ATCO'lar var. Bu arkadaşlara hiçbirşey yapılmayacak mı? Yanlış klerans sebebiyle defalarca airmiss yaşadığımız olayları tekrar mı hatırlayalım. Ben buradan net olarak söylüyorum: Ceza alan kaptan arkadaşımızın olayı nedir? Ne yapmıştır da 3 ay ekmeğinden olmuştur? TALPA bu konuları mutlaka açıklamak durumundadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TSE ~ 4 yıl önce
SHGM, şirketlerden istediği kalite belgeleri için TSE den alınma zorunluluğu getiriyor. Uluslararası standartlar onları bağlamaz.
!!! ~ 4 yıl önce
Atatürk ground frekansında iş ahlak ve kurallarına uygunsuz bir şekilde konuşup aklınca herkese fırça atan Ablaya da versinler 3 ay ceza, o zaman hak yerini bulur... 3 ay askıya almak ne demek, aile geçindiriyor bu insanlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A.D. ~ 4 yıl önce
Ne demiş acaba pilot ATC'ye?? Küfür etmemiştir herhalde✈️

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xyz ~ 4 yıl önce
Mevzuata aykırı olan bu konuşmanın detaylarını bilmek isteriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adil yargı ~ 4 yıl önce
Shgm pilot kontrolör arasındaki durumlarda malesef pilotlar aleyhine karar alıyor basiretsizlere yöneticiler pilotlarını savunamiyor tarafsız bir komisyon kurulmuyor yani anliyacaginiz pilotlar tek basinasiniz Talpa da hikaye gücü duty free deki tabela lardan öte geçemiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atco ~ 4 yıl önce
Olayı bilmiyorsunuz taraflı yaklaşmayın

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000