14 Ocak 2013, Pazartesi 16:36:34

SHGM’DEN YANGIN UÇAKLARINA AYAR!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, son dönemde arızaları ve kazalarıyla gündeme gelen yabancı tescilli yangın söndürme uçaklarıyla ilgili yeni düzenleme yaptı. Düzenleme neleri kapsıyor?
  • O universite universite olabilmek icin basta eski OSYM baskanina iyi bir peskes cekti. Bedavadan ucurmalar, PPL kurslari ve daha kimbiilr kac esi dostuna peskes cekildi kirli iliskilere girildi. Universite oluncada is bitmiyor ogrenimi devam ettirmek parayi nereden bulacak? Ogrencilerden aldigi ogrenim harciyla o universite yasayamaz. Surekli borclarak eldeki varliklari ipotekliyerek gidiyorlar demek. Kurum biter. Hazira dag dayanmaz ya 5 sene surer ya 10 ama biter.Osman pasa gitsede degismez yerine gelende ayni curuk zihniyeti devam ettirmek zorunda. Elemanlar maassiz calismiyor orada, o binalar elektrik su yakiyor, ucaklar yakit yakiyor. Olan gariban ve iyi niyetli halkin verdigi bagislara oluyor. Siz bagislayin adamlara maas olsun, tanidiklarina ucus kursu olsun. Uyanirsiniz bir gun. Kizilay'da boyledi biraz uzerine gittiler depremden sonra ama hala tam duzeldigini sanmam. Benim saf ve temiz halkim.
  • Airporthaber aşağıda yorumda bir emekçini çığlığı var delikanlı ve mert bir haberci iseniz THK'nun üstüne gider. yolsuzlukları açarsınız.şuan para kazanma devri değil ATATÜRK'ün kurumunu kurtarma devri.adamlar padişah gibi aile boyu saadet yapıyolar.Antalya THK
  • Öncelikle bu konunun üzerine Airporthaber olarak sizin gitmenizi uygun gördük. Thk'nın nekadar borcu var biliyormusunuz. Üniversite'nin harcamaları ayyuk'u aştı. Üniversite 'gerekirse thk nın belirli taşınmazlarını satabilecegini önceden duyurmustu' Ancak maaş ödemelerinin promosyonları ile yine bir lüks makam arabası alınacak, bu seferde çalışanların hakları yenecektir. Lakin üniversite kar etmk için yüksek lisans prgramlarında sınavsız, sınavlarda kopyaya müsada ederek, devamsızlıga önem vermeden. Bazen 2 bin tl'ye kadar düşen fiyatları ile neredeyse herkesi yüksek lisans sahibi yapmakta kararlı. Bu işin geliri sadece Yagem'in giderini ancak karşılarken. Yurdun milli egitimine uzun vadeli ciddi sorunlar açaçaktır. Usulsüzlük yapılan her sınava itiraz edilecek dersler ve gerekirse diploma iptal edilecektir. Bu durumda madur öğrenciler olacaktır. Kamu oyuna duyurulur
  • yabancı tescilli diyor dikkat ettiniz değilmi?
  • 215t ye cevirmenin fiyati ve bu kitten kactane bulabileceginizi biliyormusunuz ?
  • Yabancılar tamam da Osman'ın uçaklar ne olacak? Hala 215'te inat ediyorlar. Milli zarar! En kısa zamanda 415'e geçilmesi konusunu masaya yatırmalılar. Zaten bugün alalım deseler 2 seneye anca faaliyete alınır.
  • Zaten bunlar vardı. Ayrica birinci madde cok saçma ! Sen JAA uyesiyim diyorsun yok EASA uyumlulugu diyorsun neymiz bizi uluslar arasi temsil edicekmissin birde pilotlari dil sinavina sokacaksin FAKAT SANA GELEN EVRAKLAR TURKCEYE CEVRİLECEK ?! Ne is ! İngilizcenizmi yetersiz ? Madem yetersiz nediye ordasiniz.

2012 yılında yangın söndürme uçaklarında yaşanan kaza-kırımlardan dolayı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yeni bir genelge yayınladı.

İşte SHGM’nin yaptığı o düzenleme:

GENELGEYİ BİLGİSAYARINIZA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

SHGM’DEN YANGIN UÇAKLARINA AYAR!

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

universite ~ 11 yıl önce
O universite universite olabilmek icin basta eski OSYM baskanina iyi bir peskes cekti. Bedavadan ucurmalar, PPL kurslari ve daha kimbiilr kac esi dostuna peskes cekildi kirli iliskilere girildi. Universite oluncada is bitmiyor ogrenimi devam ettirmek parayi nereden bulacak? Ogrencilerden aldigi ogrenim harciyla o universite yasayamaz. Surekli borclarak eldeki varliklari ipotekliyerek gidiyorlar demek. Kurum biter. Hazira dag dayanmaz ya 5 sene surer ya 10 ama biter.Osman pasa gitsede degismez yerine gelende ayni curuk zihniyeti devam ettirmek zorunda. Elemanlar maassiz calismiyor orada, o binalar elektrik su yakiyor, ucaklar yakit yakiyor. Olan gariban ve iyi niyetli halkin verdigi bagislara oluyor. Siz bagislayin adamlara maas olsun, tanidiklarina ucus kursu olsun. Uyanirsiniz bir gun. Kizilay'da boyledi biraz uzerine gittiler depremden sonra ama hala tam duzeldigini sanmam. Benim saf ve temiz halkim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 11 yıl önce
Airporthaber aşağıda yorumda bir emekçini çığlığı var delikanlı ve mert bir haberci iseniz THK'nun üstüne gider. yolsuzlukları açarsınız.şuan para kazanma devri değil ATATÜRK'ün kurumunu kurtarma devri.adamlar padişah gibi aile boyu saadet yapıyolar.Antalya THK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamuoyu'na duyurulur ~ 11 yıl önce
Öncelikle bu konunun üzerine Airporthaber olarak sizin gitmenizi uygun gördük. Thk'nın nekadar borcu var biliyormusunuz. Üniversite'nin harcamaları ayyuk'u aştı. Üniversite 'gerekirse thk nın belirli taşınmazlarını satabilecegini önceden duyurmustu' Ancak maaş ödemelerinin promosyonları ile yine bir lüks makam arabası alınacak, bu seferde çalışanların hakları yenecektir. Lakin üniversite kar etmk için yüksek lisans prgramlarında sınavsız, sınavlarda kopyaya müsada ederek, devamsızlıga önem vermeden. Bazen 2 bin tl'ye kadar düşen fiyatları ile neredeyse herkesi yüksek lisans sahibi yapmakta kararlı. Bu işin geliri sadece Yagem'in giderini ancak karşılarken. Yurdun milli egitimine uzun vadeli ciddi sorunlar açaçaktır. Usulsüzlük yapılan her sınava itiraz edilecek dersler ve gerekirse diploma iptal edilecektir. Bu durumda madur öğrenciler olacaktır. Kamu oyuna duyurulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yabancı tescil ~ 11 yıl önce
yabancı tescilli diyor dikkat ettiniz değilmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NoMad ~ 11 yıl önce
215t ye cevirmenin fiyati ve bu kitten kactane bulabileceginizi biliyormusunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cengiz Keskin ~ 11 yıl önce
Yabancılar tamam da Osman'ın uçaklar ne olacak? Hala 215'te inat ediyorlar. Milli zarar! En kısa zamanda 415'e geçilmesi konusunu masaya yatırmalılar. Zaten bugün alalım deseler 2 seneye anca faaliyete alınır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
415 ~ 11 yıl önce
415ler için Bombardier 7 sene sonrasına sıra veriyor. Ancak eski 215leri türbin versiyonuna çeviriyorlar 215T
Bu ne ya!! ~ 11 yıl önce
Zaten bunlar vardı. Ayrica birinci madde cok saçma ! Sen JAA uyesiyim diyorsun yok EASA uyumlulugu diyorsun neymiz bizi uluslar arasi temsil edicekmissin birde pilotlari dil sinavina sokacaksin FAKAT SANA GELEN EVRAKLAR TURKCEYE CEVRİLECEK ?! Ne is ! İngilizcenizmi yetersiz ? Madem yetersiz nediye ordasiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmet özkul ~ 11 yıl önce
ya arkadaş hangi kafayla okuyorsunuz bu haberleri, hangi kafayla da yorum yazıyorsunuz. ne yazıyor yazıda ingilizce veya türkçe tercümesi ne için? bu diller dışında olan belgeler için. yangın söndürme helikopterleri nerden geliyor. rusya, ukrayna vb. ülkelerden. Gel de sana sivil havacılıkta ingilizce dersi verelim...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000