14 Şubat 2013, Perşembe 10:01:16

SHGM'DEN 'STAJ ÖĞRENCİ' AÇIKLAMASI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile imzalanan protokol kapsamında öğrencilerin sivil havacılık kuruluşlarında staj yapabilmelerini desteklemek amacıyla bir çalışma başlattı.

SHGM'den yapılan açıklamada:

SHGM ilgili taraflara yazdığı yazı ile; 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında işletmelere getirilen uygulamalı eğitime imkan sağlama zorunluluğunun Havayolu İşletmeleri, Hava Aracı Bakım ve Yer Hizmeti Kuruluşları tarafından yerine getirilmesi kapsamında üniversitelerin zorunlu staja tabi alanlarında eğitim gören öğrencilere öncelik tanınmasını istedi.

SHGM tarafından ruhsatlandırılan işletmelerin personel sayısının yüzde 2'sinden az olmamak üzere sağlanacak staj kontenjanlarına ilişkin bildirim tablosunun da Subat ayı sonuna kadar doldurularak gönderilmesi talep edildi.

Bu çerçevede öğrencilerin Uçak Bakım,  Yer Hizmetleri, Yolcu Hizmetleri, Terminal Hizmetleri, Kabin Hizmetleri, Uçuş Operasyon (İşletmecilik) alanları olmak üzere  sivil havacılığın farklı branşlarında staj yanma imkanı bulunuyor.

Havacılık işletmelerinin staj programlarının daha etkin kullanılması ve daha fazla sayıda öğrencinin bu imkandan yararlanması amacıyla başlatılan uygulamanın sivil havacılık sektörünün hızla artan yetişmiş nitelikli insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlaması hedefleniyor.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur… 

SHGM'DEN 'STAJ ÖĞRENCİ' AÇIKLAMASI

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000