20 Mayıs 2013, Pazartesi 10:35:20

SHGM'DEN KAZA AÇIKLAMASI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Kapadokya Bölgesi’nde turist taşıyan bir sıcak hava balonunun düşmesi sonu 1 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili açıklama yayınladı. İşte SHGM tarafından yayınlanan o açıklama...
  • Ust taraftaki balon pilotunun altinda seyreden diger balonu fark edememis olmasi biraz garip degil midir? Yoksa bu facia balondaki turistlere yapilacak ve heyecan yaratacak bir gosteri sonrasi mi faciaya donmustur?
  • Canimiz kimlere emanet ediyoruz.

"Bugün sabah saatlerinde Nevşehir, Kapadokya-Göreme'de Anatolian Balonculuğa ait 1 pilotun ve 24 yolcunun bulunduğu TC- BMB tescil işaretli balon düşmek sureti ile ölümlü kaza gerçekleşmiştir.

Kazanın ilk bilgilerine göre; söz konusu balonun üzerinde uçan başka bir işletmeye ait bir balonun sepeti ile temas ederek balonun kubbesinin yırtılarak hızla irtifa kaybetmesinden kaynaklandığı anlaşılmaktadır.

Nihai değerlendirme Kaza Araştırma ve İnceleme Ekibinin yapacağı inceleme sonucunda ortaya çıkacaktır. Şu an itibariyle Kaza Araştırma ve İnceleme Ekibi ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü teknik personeli intikal için yola çıkmış durumdadır.

Düşen balonda çoğunlukla İspanyol turistlerin bulunduğu belirtilmektedir. Şu andaki (Saat 09:30) bilgiye göre 1 ölü, 8 ağır yaralı ve 16 yaralı bulunmaktadır. 1 ağır yaralı Kayseri'ye nakledildiği, diğer yaralıların tedavisinin ise Nevşehir'deki hastanelerde yapıldığı bilgisi alınmıştır.

Bölgedeki balon operasyonlarının kontrollerini ve denetimlerini aralıksız olarak sürdüren Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, bu kazanın oluş nedeni ile ilgili de Kaza Araştırma ve İnceleme Heyetinin yapacağı değerlendirme sonucunda elde edilecek bilgiler doğrultusunda gerekli iş ve işlemleri gerçekleştirecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI
SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

SHGM'DEN KAZA AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar

sade vatandas ~ 9 yıl önce
Ust taraftaki balon pilotunun altinda seyreden diger balonu fark edememis olmasi biraz garip degil midir? Yoksa bu facia balondaki turistlere yapilacak ve heyecan yaratacak bir gosteri sonrasi mi faciaya donmustur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eyvah ~ 9 yıl önce
Canimiz kimlere emanet ediyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000