18 Şubat 2011, Cuma 11:03:49

SHGM'DEN İKİ ANLAŞMA DAHA

Türkiye'nin gökyüzü menzilinde Kolombiya ve Madagaskar var...
  • Yoğun emeği geçen hava ulaşım daire başkanlığı personelini kutluyorum...
  • Ikiside nonstop olamaz! Madagaskar hadi diyelim baska bir yerden aktarmali filan olur, ama THY nin Bogota'da isi ne? Tarihi baglar flan filan da demeyin.
  • THY'nin amacı yıllardır AirFrance Türkiye operasyonunu yemek değilmi zaten... DOĞRU TESPİT...
  • madagaskar hattı açılırsa air france-thy kapışmasına sahne olacak ortalık :)
  • Tebrikler 190 ülke için iyi gelişmeler.
  • guzel gelısme tebrık etmek lazım...ancak şunlarıda sormadan edemıyecegım açıkçası alt yapısı hazırmı bunların arastırıldımı calısmaları yapıldımı...

Türkiye, Latin Amerika'da Kolombiya, Hint Okyanusu'nda ise ada devleti olan Madagaskar ile ikili hava ulaştırma anlaşması imzaladı.

Yurt dışı uçuşların geliştirilmesi amacıyla ikili havacılık müzakerelerini sürdüren Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) iki ülkeyle daha anlaşma sağladı. Kolombiya ve Madagaskar ile imzalanan anlaşmalar ile Türkiye'nin ikili hava ulaştırma anlaşması imzaladığı ülke sayısı 113'e yükseldi.

SHGM'nin ev sahipliğinde Kolombiyalı ve Madagaskarlı Sivil Havacılık yetkilileri ile Ankara'da yapılan ikili havacılık müzakereleri sonunda uçuş noktaları ve sefer sayılarında anlaşmaya varıldı. Türk havayolu işletmeleri imzalanan anlaşmalar çerçevesinde Kolombiya'da Bogota, Madagaskar'da Antananarivo'ya sefer düzenleyebilecek.
Türk sivil havacılığında yaşanan gelişmeler ve uçak filosuna uzun menzilli uçakların dahil olması ile son yıllarda özellikle Uzakdoğu, Pasifik ve Latin Amerika ülkeleri ile ikili hava ulaştırma anlaşmalarına ağırlık veriliyor. Türkiye'nin Latin Amerika'da Kolombiya ile birlikte Arjantin, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti ve Küba olmak üzere beş ülke ile ikili havacılık anlaşması bulunuyor.

Kolombiya ile ikili havacılık anlaşması...

Sivil Havacılık Genel Müdürü Dr. Ali Arıduru ve Kolombiya Sivil Havacılık Genel Müdürü Santiago Catsro Gomez başkanlığında gerçekleştirilen müzakereler sonunda imzalanan anlaşmaya göre; tarifeli sefer noktalarının Türkiye'de Ankara, İstanbul ve İzmir, Kolombiya'da ise Bogota ve daha sonra belirlenecek iki nokta olmasına karar verildi.

Her iki tarafın tayin edilen havayollarına, belirlenen hatlarda haftalık 14'er frekans tarifeli yolcu seferi yapma hakkı verilmesi konusunda mutabakat sağlandı. Anlaşmaya göre ayrıca, Türkiye ile Kolombiya arasında frekans ve kapasite kısıtlaması olmaksızın tarifeli kargo seferi yapabilecek. Taraflar ayrıca üçüncü taraf dahil kod paylaşım yapılması ve sivil havacılığın bakım, eğitim, havaalanları, yer hizmetleri gibi diğer alanlarında da işbirliği sağlanması konusunda da mutabakat sağladı.

Madagaskar ile ikili havacılık anlaşması...

Madagaskar ile Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın ve Madagaskar Sivil Havacılığı Hava Ulaşım Müdürü Voairana Ranaivoarison başkanlığında gerçekleştirilen müzakereler sonunda anlaşmaya varıldı.

Birden fazla havayolunun her iki ülke arasında sefer yapmasına imkan verecek şekilde çoklu tayin içeren anlaşma çerçevesinde İstanbul ve Antananarivo uçuş noktaları olarak belirlendi. Türk havayolu işletmeleri Türkiye'deki herhangi bir noktadan Antananarivo'ya, Madagaskarlı havayolu işletmeleri ise kendi ülkelerindeki herhangi bir noktadan İstanbul'a tüm uçak tipleri ile haftalık 7 frekans uçuş düzenleyebilecek. Frekans ve kapasite kısıtlaması olmaksızın tarifeli kargo seferleri yapabilecek.

SHGM'DEN İKİ ANLAŞMA DAHA

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
Yoğun emeği geçen hava ulaşım daire başkanlığı personelini kutluyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ikiside nonstop olamaz! Madagaskar hadi diyelim baska bir yerden aktarmali filan olur, ama THY nin Bogota'da isi ne? Tarihi baglar flan filan da demeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY'nin amacı yıllardır AirFrance Türkiye operasyonunu yemek değilmi zaten... DOĞRU TESPİT...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
madagaskar hattı açılırsa air france-thy kapışmasına sahne olacak ortalık :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Tebrikler 190 ülke için iyi gelişmeler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
guzel gelısme tebrık etmek lazım...ancak şunlarıda sormadan edemıyecegım açıkçası alt yapısı hazırmı bunların arastırıldımı calısmaları yapıldımı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000