14 Eylül 2011, Çarşamba 12:10:03

SHGM'DEN GÜNEY AMERİKA AÇILIMI

Sivil Havacılıkta Güney Amerika Açılımı: Venezuela ve Peru ile havacılık anlaşması imzalandı…
  • teşekkürler . sonunda bizim de çalışmalarımızı tebriğe şayan bulan bir airporthaber okuyucusu çıktı.
  • bir önceki genel müdür döneminde yetrrince iyileştirme yapılmıştı,yandaşlara anlaşmalı havayollarına bir sürü kolaylıklar uçuş müsadeleri falan verilerek.hakkını yemeyelim eski genel müdürün.yoksa ırak a uçanlar bu kadar sürede bu kadar parayı nasıl kazanacaklardıkii
  • afrikanın balta girmemis ormanlarına sefer düzenliyor thy neden fethullah cıların hocaları tatillerinde rahat gitsin bir hocayla gidiyor bir hocayla geliyor sonra zarar ediyok neden acaba
  • Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu vesile ile,Ulaştırma Bakanlığı içersinde iyileştirme yapılmayan tek kurum olan SHGM nin Sayın Bakanımız tarafından hatırlanmasını temenni ediyorum.
Ülkemizin yurt dışı uçuş ağının geliştirilmesi amacıyla ikili havacılık müzakerelerini yürüten Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Venezuela ve Peru olmak üzere iki Güney Amerika ülkesi ile daha anlaşma sağlandığını açıkladı.

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici başkanlığında Güney Amerika’ya giden sivil havacılık yetkilileri, Venezuela ve Peru yetkili makamları ile yaptıkları müzakereler sonunda bu ülkeler ile karşılıklı uçuşların başlatılmasına imkan tanıyacak İkili Hava Ulaştırma Anlaşması’na imza attı.

Venezuela’nın başkenti Karakas’ta düzenlenen müzakere sonunda imzalanan anlaşmaya göre, her iki ülkenin havayolu taşıyıcıları Türkiye-Venezuela arasında haftalık 7 frekans yolcu ve 7 frekans kargo seferleri düzenleyebilecek.

Peru’nun başkenti Lima’da imzalanan anlaşmaya göre de, Türkiye-Peru arasında haftalık 7 frekans yolcu ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın kargo seferleri düzenlenmesine imkan sağlandı. SHGM’nin imzalamış olduğu bu anlaşmalar doğrultusunda, Türk ve bu ülkelere ait havayolu işletmeleri belirlenen frekanslarda karşılıklı uçuş gerçekleştirebilecek.

2011 yılı içinde Güney Amerika ülkelerinden Kolombiya ile de ikili havacılık anlaşması imzalayan Türkiye’nin Arjantin ve Brezilya da dahil olmak üzere beş Güney Amerika ülkesi ile anlaşması bulunuyor.

Türk sivil havacılık sektöründe son yıllarda yaşanan gelişmeler ve uçak filosundaki büyümeye paralel olarak Türkiye’nin yurt dışı uçuş ağı da hızla gelişiyor. Yeni imzalanan anlaşmalar ile birlikte Türkiye’nin ikili havacılık anlaşması yaptığı ülke sayısı 117’ye ulaştı.
SHGM'DEN GÜNEY AMERİKA AÇILIMI

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
teşekkürler . sonunda bizim de çalışmalarımızı tebriğe şayan bulan bir airporthaber okuyucusu çıktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bir önceki genel müdür döneminde yetrrince iyileştirme yapılmıştı,yandaşlara anlaşmalı havayollarına bir sürü kolaylıklar uçuş müsadeleri falan verilerek.hakkını yemeyelim eski genel müdürün.yoksa ırak a uçanlar bu kadar sürede bu kadar parayı nasıl kazanacaklardıkii

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
afrikanın balta girmemis ormanlarına sefer düzenliyor thy neden fethullah cıların hocaları tatillerinde rahat gitsin bir hocayla gidiyor bir hocayla geliyor sonra zarar ediyok neden acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu vesile ile,Ulaştırma Bakanlığı içersinde iyileştirme yapılmayan tek kurum olan SHGM nin Sayın Bakanımız tarafından hatırlanmasını temenni ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000