01 Mart 2016, Salı 13:58:01

SHGM'den 'genelge' açıklaması

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), sivil hava araçlarının devlet hava aracı olarak kullanılmasıyla ilgili habere açıklık getirdi.
  • SHGM KÜRŞAT OMUZ OMUZA :). ADALET KADIN İSMİYMİŞ. EY SHGM SANA SAYGI DUYMUYORUM.
  • paralelciler bu yolla hükümetimizi düşürmek istiyor. yedirmeyiz!!
  • Bir kere genelgenin başında orman yangınları ibaresinin eklenmesi olayın doğrudan THK ile ilgili olduğunu gösteriyor. düşünseine elinizde 9 cl215 var. 2 si kırım geçirmiş pert. kalan 7 sinin 2 si çeşitli problemlerden dolayı gayri faal. elde kaldı 5. hiçbirinin yıllık bakımı yapılmamış. elde yedek parça vs yok. ömürlü malzemelerin ömürleri dolmuş. lisanslı teknisyenlerin 4'ü gitmiş. Eee sezonda 5 bölgede bu uçakları nasıl yönetcez. cevap basit. devlet uçağı. ama THKnın kaçırdığı bir nokta var. derhal SHGM'ye koşup düzeltsinler. ellerinde 3-4 tane yabancı pilot var. ama genelgede pilotlar türk olmalı diyor. burada fail olur. ya da yabancı pilotlara boşu boşuna para verilir. eğerki yangın sezonunda bir kaza-kırım olursa bunun vebali kimde olur. sayın SHGM hadi bunun da genelgesini yaz bakalım. sonra gariban teknisyenlerin canı yanmasın.
  • SHGM'nin bu genelgeyi yayımlamasının amacı tabii ki de THK. MAlum THK'nın elinde bulunan CL215'lerin bakım için gerekli malzemeler halen temin edilemedi. Fakad depoda formsuz binlerce malzeme mevcut. THK bu malzemeleri kullanabilmek adına uçaklarını devlet uçağı statüsüne geçirdi. böylece formsuz malzemelerin kullanılmasının önü açılmış oldu. Durum bundan ibaret. Sanırım dünyada sektöre göre genelge yayınlayan tek otorite bizimkisi. yakında THK için eksik personel ile yetki devam genelgesi, kanadı kırık uçak uçurabilme genelgesi vb. yayınlar SHGM. bravo THK. ülkemize sivil havacılık alanında çağ atlatıyorsun. bravo SHGM. güzel kotarıyorsun. ama yarın bir uçak düştüğünde bunun sorumluluğunu o gariban teknisyenlere yıkacaklarını da adım gibi biliyorum.
  • Güzel düşünülmüş, cumhurbaşkanı, başbakan, bakanların, işadamlarının uçakları da asker taşımak için kullanılacaksa on numara olmuş.
  • Boşverin bunları, THK dan hiç haber vermez oldunuz. Duyduğumuza göre SGK, pirim borçlarını tahsil edemediği için İnönü tesislerine hacze gitmiş. Türkkuşu personeli 35 liralık telefon parası yüzünden haciz yemiş, Durumları çok vahimmiş. Bunu duyan eski Türkkuşu çalışanları " Türkkuşu" adında Whatsupp grubu kurmuşlar ve 70 kişiye yardım toplamaya girişmişler. Desenize hiç bir işe yaramayan paraşütçüler, planörcüler arkadaşlarından dilenmeye başlamış. Boşuna ağlamasınlar, Astronot havasında dolaşan özellikle paraşütçüler, bir zamanlar baş tacı ettikleri ,kurumu soyup soğana çeviren Osmana gitsinler, Osmanın yalakası ihtiyar havacılardan iş istesinler. Belki temizlik işleri falan bulurlar. Uzaya çıkamadılar ama yerin dibine indiler, beter olsunlar
  • savaş durumunda falan kullanıyor uçaklar

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), sivil hava araçlarının devlet hava aracı olarak kullanılmasıyla ilgili habere açıklık getirdi.

Twitter üzerinden duyurulan açıklamada, 'herhangi bir işletmeye zorunluluk getirmemektedir' denildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Sivil hava araçlarının devlet hava aracı olarak kullanılması isimli genelgemiz, sivil uçakların devlet devlet aracı olarak kullanılacağı zaman hangi hangi kurallara uyacaklarını tanımlamaktadır. Bunun dışında herhangi bir işletmeye zorunluluk getirmemektedir. Kamuoyuna duyurulur.

 

SHGM'den 'genelge' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

XXX ~ 5 yıl önce
SHGM KÜRŞAT OMUZ OMUZA :). ADALET KADIN İSMİYMİŞ. EY SHGM SANA SAYGI DUYMUYORUM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eyy paralel ~ 5 yıl önce
paralelciler bu yolla hükümetimizi düşürmek istiyor. yedirmeyiz!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
her şey THK için ~ 5 yıl önce
Bir kere genelgenin başında orman yangınları ibaresinin eklenmesi olayın doğrudan THK ile ilgili olduğunu gösteriyor. düşünseine elinizde 9 cl215 var. 2 si kırım geçirmiş pert. kalan 7 sinin 2 si çeşitli problemlerden dolayı gayri faal. elde kaldı 5. hiçbirinin yıllık bakımı yapılmamış. elde yedek parça vs yok. ömürlü malzemelerin ömürleri dolmuş. lisanslı teknisyenlerin 4'ü gitmiş. Eee sezonda 5 bölgede bu uçakları nasıl yönetcez. cevap basit. devlet uçağı. ama THKnın kaçırdığı bir nokta var. derhal SHGM'ye koşup düzeltsinler. ellerinde 3-4 tane yabancı pilot var. ama genelgede pilotlar türk olmalı diyor. burada fail olur. ya da yabancı pilotlara boşu boşuna para verilir. eğerki yangın sezonunda bir kaza-kırım olursa bunun vebali kimde olur. sayın SHGM hadi bunun da genelgesini yaz bakalım. sonra gariban teknisyenlerin canı yanmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski Teknisyen ~ 5 yıl önce
SHGM'nin bu genelgeyi yayımlamasının amacı tabii ki de THK. MAlum THK'nın elinde bulunan CL215'lerin bakım için gerekli malzemeler halen temin edilemedi. Fakad depoda formsuz binlerce malzeme mevcut. THK bu malzemeleri kullanabilmek adına uçaklarını devlet uçağı statüsüne geçirdi. böylece formsuz malzemelerin kullanılmasının önü açılmış oldu. Durum bundan ibaret. Sanırım dünyada sektöre göre genelge yayınlayan tek otorite bizimkisi. yakında THK için eksik personel ile yetki devam genelgesi, kanadı kırık uçak uçurabilme genelgesi vb. yayınlar SHGM. bravo THK. ülkemize sivil havacılık alanında çağ atlatıyorsun. bravo SHGM. güzel kotarıyorsun. ama yarın bir uçak düştüğünde bunun sorumluluğunu o gariban teknisyenlere yıkacaklarını da adım gibi biliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
khn ~ 5 yıl önce
Güzel düşünülmüş, cumhurbaşkanı, başbakan, bakanların, işadamlarının uçakları da asker taşımak için kullanılacaksa on numara olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK ~ 5 yıl önce
Boşverin bunları, THK dan hiç haber vermez oldunuz. Duyduğumuza göre SGK, pirim borçlarını tahsil edemediği için İnönü tesislerine hacze gitmiş. Türkkuşu personeli 35 liralık telefon parası yüzünden haciz yemiş, Durumları çok vahimmiş. Bunu duyan eski Türkkuşu çalışanları " Türkkuşu" adında Whatsupp grubu kurmuşlar ve 70 kişiye yardım toplamaya girişmişler. Desenize hiç bir işe yaramayan paraşütçüler, planörcüler arkadaşlarından dilenmeye başlamış. Boşuna ağlamasınlar, Astronot havasında dolaşan özellikle paraşütçüler, bir zamanlar baş tacı ettikleri ,kurumu soyup soğana çeviren Osmana gitsinler, Osmanın yalakası ihtiyar havacılardan iş istesinler. Belki temizlik işleri falan bulurlar. Uzaya çıkamadılar ama yerin dibine indiler, beter olsunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zzzz ~ 5 yıl önce
Aferin sana rahatladımi...
THK ya ~ 5 yıl önce
Whatsupp unu sevsinler senin. SGK hacze mi gitmiş? Kına al hazırlık yap o zaman HAVACILIK REFÜZESİ seni!
murat ~ 5 yıl önce
savaş durumunda falan kullanıyor uçaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000