08 Nisan 2013, Pazartesi 09:22:28

SHGM'DEN BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM), Türkiye ve Rusya arasında uçak seferlerinin sefer arttırılmasından bağlantılı uçuşlara, hava sahası kullanımından kod paylaşımına varıncaya değin önemli bir anlaşmaya imza attı.
  • arkadaş ne frekans kısıtlaması antalya yerine rus şirketler ısparta havalimanına sefer düzenlesinler.ısparta antalya arası yaklaşık bir saat.istedikleri saate istedikleri sayıda sefer koyabilirler.ısparta havalimanının konma konaklama ücretleride sıfır. her türlü imkan var. bence şirketler değerlendirse iyi olur.
  • Bu anlasma ile kazanilan ilave ucus yerleri ve frekans sayilari tamamen hic bir seye yaramiyacak ayrintidir.Arttirsaydi mevcut noktalarin frekans sayilarini o zaman basari derdik.
  • Daha fazla noktaya uçuş olması gerekiyor. Perm, Nizhny Novgorod, Grozhny, Makhachkala, Samara, Murmansk, Yakutsk.. Bir sürü kent var uçulması gereken....
  • Transsibirya üzerinden ucmak daha uzun bir sefer anlamina gelmez mi Sangay ve Peking seferleri icin?
  • O. D. - Rusya'nin Ulastirma Bakanligi bunyesindeki bir departmanin baskaninin yardimcilarindan biridir (toplam dort yardimci var). Yani karar alabilecek adam degil yalniz sarap icip yemek yeyebilecek adam bu. Rusya tarafindan devlet duzeyinde bu mutabakat zaptinin asla imzalanmayacagini tahmin ediyorum. Ama yemek, sarap, hediyeler vs. gitti... Turkiye tarafindan yapilan mantiksiz masraflar...
  • Rusya'nin hatasidir...

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Rusya Federasyonu Sivil Havacılık Otoritesi Genel Müdür Yardımcısı  Oleg Demidov başkanlığında, her iki ülkenin sivil havacılık heyetlerinin katılımıyla 3-4 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilen müzakereler sonunda imzalanan İkili Havacılık Anlaşması ile havacılıkta kapsamlı bir işbirliği kararı alındı.

İmzalanan anlaşmaya göre; İstanbul'dan Krasnodara'a 2, Ufa'ya 2, Kazan'a 4, Omsk'a 4 ilave frekans tahsis edilirken, Trabzon'dan Krasnodar, Rostov ve Sochi'ye 7'şer, Ankara'dan Moskova, Krasnodar, Rostov, Sochi için de 7'şer frekans olmak üzere toplamda 61 frekans ilave hak elde edildi.

Rusya'dan Samsun, Nevşehir ve Gaziantep'e kısıtlama olmaksızın sefer…

Anlaşma kapsamında ayrıca, Samsun-Krasnodar ve Türkiye'deki noktalardan Rusya Federasyonu'ndaki Vladivostok noktasına tayin edilen havayolu sayısı ve frekans kısıtlaması olmaksızın sefer düzenlenebilmesine imkan sağlanırken Rusya'dan Samsun, Nevşehir ve Gaziantep'e kısıtlama olmaksızın seferler yapılabilmesine karar verildi.

8 ülkeye Rusya hava sahasından frekans kısıtlamasız uçulabilecek…

Rusya'nın hava sahasını kullanarak diğer ülkelere yapılacak uçuşlar konusunda da anlaşarak havacılıkta çok stratejik bir işbirliğine adım atıldı. Bu kapsamda, Türk havayolu işletmeleri CIS ülkelerine (Azerbaycan, Beyaz Rusya, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Tacikistan, Rusya Federasyonu) uçuşlarında Rostov FIR'ı frekans kısıtlaması olmaksızın kullanılabilecektir.

Uzak Doğu uçuşlarında Transsibirya Hava Sahası kullanılabilecek…

Diğer taraftan , Tokyo, Osaka, Bişkek-Ulanbator seferlerinde haftada 21 frekansa kadar Transsibirya hava sahası kullanılabilecek olup, Pekin, Şangay, Seul seferlerinde de mevcut güzergahlara alternatif olarak Transsibirya hava sahası frekans durumuna bağlı olarak kullanılabilecektir.

Diğer taraftan , Tokyo, Osaka, Bişkek-Ulanbator seferlerinde haftada 21 frekansa kadar Transsibirya hava sahası kullanılabilecek olup, Pekin, Şangay, Seul seferlerinde de mevcut güzergahlara alternatif olarak Transsibirya hava sahası frekans durumuna bağlı olarak kullanılabilecektir.

İmzalanan Mutabakat Zaptı ile ayrıca tayin edilen işletmelerin üçüncü taraf dâhil olmak üzere kod paylaşımı uygulamalarına katılabilmesine de karar verildi.  Ayrıca, her iki ülkenin yoğun uçuş trafiğinin talebe bağlı olarak düzenli olarak güncellenmesi ve çözümlerin kısa sürede üretilmesi amacıyla  Türkiye ve Rusya arasında yılda en az bir defa bir müzakerede bulunulması maddesi de anlaşmaya eklendi.

SHGM'DEN BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

yeni hatlar ~ 9 yıl önce
arkadaş ne frekans kısıtlaması antalya yerine rus şirketler ısparta havalimanına sefer düzenlesinler.ısparta antalya arası yaklaşık bir saat.istedikleri saate istedikleri sayıda sefer koyabilirler.ısparta havalimanının konma konaklama ücretleride sıfır. her türlü imkan var. bence şirketler değerlendirse iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
russian ~ 9 yıl önce
Bu anlasma ile kazanilan ilave ucus yerleri ve frekans sayilari tamamen hic bir seye yaramiyacak ayrintidir.Arttirsaydi mevcut noktalarin frekans sayilarini o zaman basari derdik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Daha fazla nokta.. ~ 9 yıl önce
Daha fazla noktaya uçuş olması gerekiyor. Perm, Nizhny Novgorod, Grozhny, Makhachkala, Samara, Murmansk, Yakutsk.. Bir sürü kent var uçulması gereken....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soru ~ 9 yıl önce
Transsibirya üzerinden ucmak daha uzun bir sefer anlamina gelmez mi Sangay ve Peking seferleri icin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Isimsiz ~ 9 yıl önce
O. D. - Rusya'nin Ulastirma Bakanligi bunyesindeki bir departmanin baskaninin yardimcilarindan biridir (toplam dort yardimci var). Yani karar alabilecek adam degil yalniz sarap icip yemek yeyebilecek adam bu. Rusya tarafindan devlet duzeyinde bu mutabakat zaptinin asla imzalanmayacagini tahmin ediyorum. Ama yemek, sarap, hediyeler vs. gitti... Turkiye tarafindan yapilan mantiksiz masraflar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Isimsiz ~ 9 yıl önce
Rusya'nin hatasidir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000