04 Eylül 2015, Cuma 12:01:45

SHGM yolcu haklarını yeniden belirledi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yolcu haklarına ilişkin yeni bir genelge yayımladı.
  • SHGM yine başarılı bir iş çıkarmış. Havayolu şirketlerinin uluslararası standartlara ulaşması için, SHGM elinden geleni yapmaya devam edecektir.
  • Birazda aylardir THK gojcenden maaş alamayan pilot dr larin haklarini düzenleyin.denetim yakin .talimat cikarnakla bitmiyor iş gereğini yakin. Hani gecen cikardiginiz finans talimatı?? Gidin gokceni denetleyen bakalim finans durumları nasilmis niye 3 aydir maaş vermiyorlarmis??
  • Buradan şunu anlayabilirmiyiz veya biz de buna dahilmiyiz,merak ettim, Ücretsiz bilet ve halka açık olmayan indirimli biletler katagorisine zed,jed gibi biz veya ailemiz içinde geçerli mi?Uçakta boş yer olup olmamadığa bakılmaksızın önceden bilet alabilirmiyiz veya internetten check in yapabilirmiyiz?
  • Bu işin denetlemesini biraz sıkı yapsalar uçan at nalları diker.
  • Aktarmali ve bc disinda 310 tl uzeri yok sallamayin!
  • Geçen hafta SHGM Twitter hesabından açıklama yaparak hiçbir havayolunun tek yön 305 TL Tavan fiyatını geçmediğini açıkladı. Bu 464 TL'ler 424 TL'ler başka bir ülkede mi uygulanıyormuş? 20:30 Ankara Esenboğa (ESB) Terminal 21:35 İstanbul Atatürk (IST) Terminal TK2171 1s 05d dolu 267 TRY 424 TRY 21:30 Ankara Esenboğa (ESB) Terminal 22:35 İstanbul Atatürk (IST) Terminal TK2175 1s 05d dolu 287 TRY 464 TRY
  • dolar bugun yine 3.0 ı zorluyor, Allah hepimizin yardımcııs olsun hergün bir ülkenin parası değer kaybeder mi!!!!!! nerdesin Eyyyy Jöleli!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yolcu haklarına ilişkin yeni bir genelge yayımladı. Havayolu ile seyahat eden yolcuların haklarına ilişkin farklı uygulamalar tespit edildiğini açıklayan SHGM, bu nedenle yeni bir genelge yayımlandığını bildirdi.

SHGM yayımladığı genelge ile birlikte havayolu işletmelerinin hassasiyet göstermesi ve yolcu mağduriyetlerinin oluşmaması için gerekli önemlerin alınması gerektiğini vurguladı.

SHGM'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

3 Aralık 2011 tarih ve 28131 sayılı Resmi Gazete ile yürürlüğe giren Havayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik (SHY-YOLCU) kapsamında farklı uygulamalara gidildiği ve tereddütlerin hasıl olduğu tespit edilmiş olup, Genel Müdürlüğümüz tarafından yolcu haklarına ilişkin işlemlerin standart bir şekilde yürütülmesi amacıyla yeni bir genelge yayımlanmıştır.

Yolcu Hakları Uygulama Esaslarının revize edildiği Genelgedeki hususların yerine getirilmesi konusunda havayolu işletmelerinin hassasiyet göstermesi ve yolcu mağduriyetlerinin oluşmaması için gerekli önemleri almaları gerekmektedir.

Havayolu İşletmelerine ve kamuoyuna duyurulur.

GENELGE İÇİN TIKLAYINIZ...

SHGM yolcu haklarını yeniden belirledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

navunda ~ 6 yıl önce
SHGM yine başarılı bir iş çıkarmış. Havayolu şirketlerinin uluslararası standartlara ulaşması için, SHGM elinden geleni yapmaya devam edecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A. ~ 6 yıl önce
Yolcu olarak şu anda kendimi gerçekten uluslararası düzeyde standartlaşmış hissediyorum, tişikkirlir SHGM =p
gokcen para vermiyo ~ 6 yıl önce
Birazda aylardir THK gojcenden maaş alamayan pilot dr larin haklarini düzenleyin.denetim yakin .talimat cikarnakla bitmiyor iş gereğini yakin. Hani gecen cikardiginiz finans talimatı?? Gidin gokceni denetleyen bakalim finans durumları nasilmis niye 3 aydir maaş vermiyorlarmis??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet savaşçısı ~ 6 yıl önce
Buradan şunu anlayabilirmiyiz veya biz de buna dahilmiyiz,merak ettim, Ücretsiz bilet ve halka açık olmayan indirimli biletler katagorisine zed,jed gibi biz veya ailemiz içinde geçerli mi?Uçakta boş yer olup olmamadığa bakılmaksızın önceden bilet alabilirmiyiz veya internetten check in yapabilirmiyiz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçan at ~ 6 yıl önce
Bu işin denetlemesini biraz sıkı yapsalar uçan at nalları diker.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 6 yıl önce
Aktarmali ve bc disinda 310 tl uzeri yok sallamayin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hani nerdeee ~ 6 yıl önce
Geçen hafta SHGM Twitter hesabından açıklama yaparak hiçbir havayolunun tek yön 305 TL Tavan fiyatını geçmediğini açıkladı. Bu 464 TL'ler 424 TL'ler başka bir ülkede mi uygulanıyormuş? 20:30 Ankara Esenboğa (ESB) Terminal 21:35 İstanbul Atatürk (IST) Terminal TK2171 1s 05d dolu 267 TRY 424 TRY 21:30 Ankara Esenboğa (ESB) Terminal 22:35 İstanbul Atatürk (IST) Terminal TK2175 1s 05d dolu 287 TRY 464 TRY

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Business class ~ 6 yıl önce
Business class
dolar:( ~ 6 yıl önce
dolar bugun yine 3.0 ı zorluyor, Allah hepimizin yardımcııs olsun hergün bir ülkenin parası değer kaybeder mi!!!!!! nerdesin Eyyyy Jöleli!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000