12 Ocak 2009, Pazartesi 17:55:11

SHGM, Uçak Bakım Denetimlerini Arttırdı…

Hızla gelişen sivil havacılık sektöründe zafiyet yaşanmaması amacıyla denetimlerine aralıksız devam eden Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, 2008 yılında toplam 696 bakım denetimi gerçekleştirdi.
  • baylar shgm nin ulaştırma bakanlığına bağlı olduğunu bilmeden atış yapmayalım cahilliğiniz meydana çıkıyor
  • Avrupa'ya gitmek isteyen AB disi her sirket'in EASA olmasi zorunluluk olacak yakinda. bu durumda, AB disi ulkede bulunup EASA almis+ bakim sirketi olan havayollari teknisyenleri için 66 lisansi açisindan da bir çozum bulacaklardir mutlaka. Denetimlerin yogunlasmasi guzel bir haber. SHGM ile ulastirma bakanligi da ayni sey degil ama rakip de degil; taraftar gibi konusmayalim lutfen.
  • akılları başlarına ısparta olayından sonra geldi! Hala ısparta olayının şaibesini ortadan kaldırabildiler mi?Tekrar söylüyorum SHGM istese idi ısparta olayına mani olabilirdi dilimizde tüğ bitti gerçek suçluları ortaya çıkaracak cesur insanların ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDA OLDUĞUNA İNANIYORUM
  • arkadaşım easa ve AB üyesi olmayan bir ülke vatandaşı olarak bu sorunuz çok gereksiz çünkü easa66 lisansını sadece easa üyesi ülkeler verebilir.
  • biz ucak teknisyenlerinden avrupa standartlarinda calismamizi istiyorsunuz,cok guzel... ama easa lisansi(easa66) veremiyorsunuz??? bu ne kadar adaletlidir???
  • Türk Sivil Havacılık Otoritesi JAA/EASA üyesi olupta İngiltereden sonra uçaklara uçuşa elverişlilik denetimi yapan tek ülkedir. JAA/EASA üyesi ülkelerde bu görev hava yollarına bırakılmıştır. Ancak ülkemizdeki hava yollarının kurumsallaşarak belirli bir standarta gelememeleri ve çeşitli kamuoyu baskısı nedeniyle bu görevi SHGM zorunlu olarak yapmakta olup, mevcut iş yükünü çoğaltmaktadır. İnşallah hava yolu işletmelerimiz en kısa süre içerisinde kurumsallaşarak SHGM'ye karşı olmayan güvenlerini kazanır da SHGM'de bu angarya işten kurtulur. Önceliklede hava yolu işletmelerimizin kendilerinin yapması gerekipte yapmadığı işler için SHGM'yi suçlamaktan vaz geçmeleri ve ikide bir nerede devlet nerede SHGM'yi suçlamaktan vaz geçmeleri g
  • biraz da ağırlığını koyup airbus yada boeing "kendi sivil havacılık otoriteniz onay versin" dediklerinde güzelce karar verip onay verebilse daha iyi olur. ama shgm'de gelişiyor ilerliyor, başarılarının devamını dileriz
  • shgmde özveriyle çalışan arkadaşlarımız var. Ancak personel sayısı ve tecrübesi yetersiz kalmaya başladı. Tecrübeli personelin ayrılmasını önlemek için maaşlarda iyileştirme yapılmalı. Biraz tecrübe kazanan personel maaşını yetersiz görüp herhangi bir havayoluna kapağı atmaya çalışıyor. Havayolu şirketleride shgm personelini alarak bu kurumla ilişkilerini iyi tutmaya çalışıyor. Havacılık gibi kritik ve hayati bir sektörde böyle hatır gönül ilişkilerinin yeri olmaması lazım.
  • Hani sivil havacılık denetim yapmıyormuş, bakılmıyormuş?v.s. Bakın ne kadar denetim yapıyor? Sivil havacılık uyumuyor.çalışıyor.

SHGM tarafından geçtiğimiz yıl, Havaaracı Uçuşa Elverişlilik kapsamında 581, SHY-M kapsamında 48, Bakım Kuruluşlarına yönelik 60 ve Bakım Eğitim Kuruluşlarına yönelik 7 denetim olmak üzere bakım ile ilgili toplam 696 denetim yapıldı.

2007 yılında ise Havaaracı Uçuşa Elverişlilik kapsamında 522, SHY-M kapsamında 35, Bakım Kuruluşlarına yönelik 40 ve Bakım Eğitim Kuruluşlarına ise 4 denetim olmak üzere toplam 601 denetim gerçekleştirilmişti.

SHGM, Uçak Bakım Denetimlerini Arttırdı…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

zort ~ 14 yıl önce
baylar shgm nin ulaştırma bakanlığına bağlı olduğunu bilmeden atış yapmayalım cahilliğiniz meydana çıkıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AIR ~ 14 yıl önce
Avrupa'ya gitmek isteyen AB disi her sirket'in EASA olmasi zorunluluk olacak yakinda. bu durumda, AB disi ulkede bulunup EASA almis+ bakim sirketi olan havayollari teknisyenleri için 66 lisansi açisindan da bir çozum bulacaklardir mutlaka. Denetimlerin yogunlasmasi guzel bir haber. SHGM ile ulastirma bakanligi da ayni sey degil ama rakip de degil; taraftar gibi konusmayalim lutfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zort ~ 14 yıl önce
akılları başlarına ısparta olayından sonra geldi! Hala ısparta olayının şaibesini ortadan kaldırabildiler mi?Tekrar söylüyorum SHGM istese idi ısparta olayına mani olabilirdi dilimizde tüğ bitti gerçek suçluları ortaya çıkaracak cesur insanların ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDA OLDUĞUNA İNANIYORUM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yoda ~ 14 yıl önce
arkadaşım easa ve AB üyesi olmayan bir ülke vatandaşı olarak bu sorunuz çok gereksiz çünkü easa66 lisansını sadece easa üyesi ülkeler verebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tech ~ 14 yıl önce
biz ucak teknisyenlerinden avrupa standartlarinda calismamizi istiyorsunuz,cok guzel... ama easa lisansi(easa66) veremiyorsunuz??? bu ne kadar adaletlidir???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
simyacı ~ 14 yıl önce
Türk Sivil Havacılık Otoritesi JAA/EASA üyesi olupta İngiltereden sonra uçaklara uçuşa elverişlilik denetimi yapan tek ülkedir. JAA/EASA üyesi ülkelerde bu görev hava yollarına bırakılmıştır. Ancak ülkemizdeki hava yollarının kurumsallaşarak belirli bir standarta gelememeleri ve çeşitli kamuoyu baskısı nedeniyle bu görevi SHGM zorunlu olarak yapmakta olup, mevcut iş yükünü çoğaltmaktadır. İnşallah hava yolu işletmelerimiz en kısa süre içerisinde kurumsallaşarak SHGM'ye karşı olmayan güvenlerini kazanır da SHGM'de bu angarya işten kurtulur. Önceliklede hava yolu işletmelerimizin kendilerinin yapması gerekipte yapmadığı işler için SHGM'yi suçlamaktan vaz geçmeleri ve ikide bir nerede devlet nerede SHGM'yi suçlamaktan vaz geçmeleri g

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bravo ~ 14 yıl önce
biraz da ağırlığını koyup airbus yada boeing "kendi sivil havacılık otoriteniz onay versin" dediklerinde güzelce karar verip onay verebilse daha iyi olur. ama shgm'de gelişiyor ilerliyor, başarılarının devamını dileriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
murat ~ 14 yıl önce
shgmde özveriyle çalışan arkadaşlarımız var. Ancak personel sayısı ve tecrübesi yetersiz kalmaya başladı. Tecrübeli personelin ayrılmasını önlemek için maaşlarda iyileştirme yapılmalı. Biraz tecrübe kazanan personel maaşını yetersiz görüp herhangi bir havayoluna kapağı atmaya çalışıyor. Havayolu şirketleride shgm personelini alarak bu kurumla ilişkilerini iyi tutmaya çalışıyor. Havacılık gibi kritik ve hayati bir sektörde böyle hatır gönül ilişkilerinin yeri olmaması lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğrucu ~ 14 yıl önce
Hani sivil havacılık denetim yapmıyormuş, bakılmıyormuş?v.s. Bakın ne kadar denetim yapıyor? Sivil havacılık uyumuyor.çalışıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000