24 Mayıs 2016, Salı 19:01:23

SHGM Malezya ile anlaşmayı yeniledi

Türkiye ile Malezya arasında haftada 14 olan sefer sayısını 32'ye çıkartan mutabakat zabtı imzalandı
  • Mas olmadıktan sonra globally fossss.
  • Belki bu anlasma ile Kuala Lumpur uzerinden Avustralya'ya ucar THY. Frekans artisi oldu ve yol acildi.
  • ABD ile open air anlasmamiz oldugu icin ABD-TR arasinda sinirsiz ucus imkani mi varmis. Guzel biraz bazi ulkelerde olmasi riskli olsa da guzelmis
  • Demek ki haftada 28, günde 4 sefer THY'nın olacak. Muhtemelen haftada 4 sefer de bir diğer özel havayolunun (muhtemelen Onur Air). Malezya Havayolları kötü günlerini halen atlatamadı. Ellerindeki filoyu batıdan çok doğuya (Asya ve Avustralya'ya) çalıştırıyorlar. Avrupa'da kritik/politik Londra-Paris gibi birkaç hattı çalıştıracaklar! THY da Malezya'nın Kuala Lumpur çıkışlı olarak Batıya (taa Amerika'ya kadar) taşıyıcısı durumuna gelecek...
  • Havacilikta batinin koydugu kurallar gecerliyken, gidip dogu ve havacilikta gercekten geri olan ulkelerle toplanti ne mana?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) ev sahipliğinde, Avanos'ta bir otelde gerçekleştirilen, "D-8 Ülkeleri Sivil Havacılık Çalışma Grubu Genel Müdürler ve Uzmanlar 10. Toplantısı"nın son gününde, Türkiye ve Malezya arasında imzalanacak mutabakat zaptı için tören düzenlendi.

Törende konuşan Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, Türkiye ile Malezya'nın birbirine yakın iki dost, diplomatik anlamda yakın iki ülke olduğunu, anlaşmayla da söz konusu dostluğu havadan bağladıklarını söyledi.

Atılan imzaların iki ülke arasındaki sefer sayısını yaklaşık iki katına çıkardığını belirten Ekşi, "Şu anda haftada 14 olan sefer sayısını 32'ye çıkartmış olduk. Dolayısıyla Türkiye ve Malezya arasındaki hava taşımacılığını yaklaşık iki kat fazlasına çıkartmış olduk. İnşallah, her iki ülkenin havalimanları bunu en kısa sürede hayata geçirir." dedi.

Ekşi, D-8 Ülkeleri Sivil Havacılık Toplantısı'nın sorunsuz tamamlandığını ifade ederek, "Üyelerinin Müslüman olduğu 8 ülkenin bir araya geldiği bu toplantı, sivil havacılık alanında ilişkileri görüşmeye yardımcı oldu. Burada oldukça faydalı bilgiler paylaşıldı. Bu tür birliktelikler ticari anlamda da ilerlemeye katkı sağlayacaktır. Toplantıya katılan 100'e yakın katılımcı Kapadokya'yı yakından görme şansını yakaladı. Bazıları yeniden gelmeyi düşündüğünü belirterek bölgeye hayranlığını ifade etti" diye konuştu.

Konuşmanın ardından her iki ülkenin sivil havacılık yetkilileri mutabakat zaptını imzaladı.

Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Mısır, Nijerya ve Pakistan'dan yetkililerin katıldığı iki gün süren toplantıda, üye ülkelerin sivil havacılık endüstrisi, sektör yönetici ve temsilcileri ağırlandı. D-8 ülkeleri arasında sivil havacılık alanındaki ilişkileri geliştirmek, iş birliği imkanlarını genişletmek hedefiyle yapılan toplantıda, "hava seyrüsefer ve hava trafik yönetimi", "ticari sorunlar", "havacılık güvenliği" ve "havacılık eğitimi" gibi konular ele alındı.

SHGM Malezya ile anlaşmayı yeniledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

MAS ~ 5 yıl önce
Mas olmadıktan sonra globally fossss.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KL ~ 5 yıl önce
Belki bu anlasma ile Kuala Lumpur uzerinden Avustralya'ya ucar THY. Frekans artisi oldu ve yol acildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abd ~ 5 yıl önce
ABD ile open air anlasmamiz oldugu icin ABD-TR arasinda sinirsiz ucus imkani mi varmis. Guzel biraz bazi ulkelerde olmasi riskli olsa da guzelmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 5 yıl önce
Demek ki haftada 28, günde 4 sefer THY'nın olacak. Muhtemelen haftada 4 sefer de bir diğer özel havayolunun (muhtemelen Onur Air). Malezya Havayolları kötü günlerini halen atlatamadı. Ellerindeki filoyu batıdan çok doğuya (Asya ve Avustralya'ya) çalıştırıyorlar. Avrupa'da kritik/politik Londra-Paris gibi birkaç hattı çalıştıracaklar! THY da Malezya'nın Kuala Lumpur çıkışlı olarak Batıya (taa Amerika'ya kadar) taşıyıcısı durumuna gelecek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yav he he ~ 5 yıl önce
Havacilikta batinin koydugu kurallar gecerliyken, gidip dogu ve havacilikta gercekten geri olan ulkelerle toplanti ne mana?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000