13 Mart 2014, Perşembe 16:46:13

SHGM İMZAYI ATTI SAYI 50'YE ÇIKTI

Türkiye'nin ikili havacılık anlaşması yaptığı ülke sayısı Gine ile Afrika'da 50'ye ulaştı.
  • kısa turla tam inişe bağlayalım...yahu daha dooru düzgün atc yok orda gidip napcaz vallahi kelle koltukta gidiyoruz yaaa!
  • İyi güzel de sanki çığır açacak. Oralar bide çok dağlık yaklaşma hattı kesin sıkıntıdır. Allah sonumuz hayıreylesin. Thy uçarım der biz pilotlar çekeriz ceremesini
  • Çok iyi olmuş. Gine kuş göç yolları üzerinde olduğu için Türkiye'den uçan kuşlar Gine'de konaklar. Tabi tersi de geçerli, Gine'den kalkan uçaklar da Türkiye'de. Bu işi kim başarmışsa ödüllendirilmesi gerekir.
  • thy bu yıl bamako - conakry seferlerine başlıyor afrikada yerini iyice sağlamlaştırıyor
  • seçimden sonra resimdeki adamı yollarlar:)
  • "Civil Aviation Agreement" daha guzel bir baslik olurdu.

Türkiye'nin ikili havacılık anlaşması yaptığı ülke sayısı Gine ile Afrika'da 50'ye ulaştı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM), Batı Afrika’nın sahil ülkelerinden Gine’ye uçuşların başlatılması amacıyla Hava Ulaştırma Anlaşması imzaladı.

Türkiye ve Gine Sivil Havacılık yetkililerinin 12 Mart 2014 tarihinde İstanbul’da imzaladığı anlaşma ile, Türkiye’deki tüm noktalardan Gine-Konakri’ye frekans kısıtlaması olmaksızın yolcu ve kargo seferleri düzenlenebilecek.

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici ve Gine Ulusal Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı El Hadj Mans Kolon Keita başkanlığında gerçekleştirilen müzakerelerde ayrıca tayin edilen taşıyıcıların üçüncü taraf dâhil olmak üzere; kod paylaşımı, bloke yer ve benzeri ticari konularda işbirliği yapmaları konusunda da mutabakat sağlandı.

Bamako, Ouagadougou, Dakar, Nouakchott, Abidjan ve Cotonou noktalarının ara ve öteki noktalar olarak belirlendiği anlaşma ile, Türk havayolu işletmelerinin daha önce uçmadığı ülkeler üzerinden bağlantılı uçuşlarla yeni ülkelere ulaşmasının yanı sıra, 50 Milyar dolarlık bir ekonomi ve 40 milyonluk bir nüfusa erişim imkanı sağlandı.

İmzalanan Mutabakat Zaptı çerçevesinde, başta eğitim olmak üzere, havacılık alanında birçok konuda işbirliği yapılması, ekonomik kalkınmanın yanı sıra bilgi ve tecrübe paylaşımına gidilmesine karar verildi.

Bu kapsamda, dünyanın en fakir ve en az gelişmiş başkentlerinden biri olan Konakri’ye yapılacak seferler ile hem Gine’nin gelişimine yardımcı olunabilecek hem de Türk işadamlarının bölgede yapacağı yatırımların önü açılmış olacak.

Gine ile imzalanan anlaşma sonucu, Türkiye’nin ikili havacılık anlaşması yaptığı ülke sayısı Afrika’da 50, dünya genelinde ise 160’ya ulaştı.SHGM İMZAYI ATTI SAYI 50'YE ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

bibidibabidibu ~ 9 yıl önce
kısa turla tam inişe bağlayalım...yahu daha dooru düzgün atc yok orda gidip napcaz vallahi kelle koltukta gidiyoruz yaaa!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TangoCharlie ~ 9 yıl önce
Kısa turlu gördük o inişleri. adam gibi yapacaksınız meydan turunuzu. ne o öyle hoteli görmeden dönüşe başlamaları. Yüksek kalırsın sonra. okuruz burada pas geçme haberlerini
TangoCharlie ~ 9 yıl önce
İyi güzel de sanki çığır açacak. Oralar bide çok dağlık yaklaşma hattı kesin sıkıntıdır. Allah sonumuz hayıreylesin. Thy uçarım der biz pilotlar çekeriz ceremesini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyi olmuş ~ 9 yıl önce
Çok iyi olmuş. Gine kuş göç yolları üzerinde olduğu için Türkiye'den uçan kuşlar Gine'de konaklar. Tabi tersi de geçerli, Gine'den kalkan uçaklar da Türkiye'de. Bu işi kim başarmışsa ödüllendirilmesi gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ~ 9 yıl önce
thy bu yıl bamako - conakry seferlerine başlıyor afrikada yerini iyice sağlamlaştırıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bye bye ~ 9 yıl önce
seçimden sonra resimdeki adamı yollarlar:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Negotiations? ~ 9 yıl önce
"Civil Aviation Agreement" daha guzel bir baslik olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000