03 Ekim 2013, Perşembe 08:30:25

SHGM İKİLİ HAVACILIK ANLAŞMASI İMZALADI

Türkiye ile Nikaragua arasında uçak seferlerinin başlatılabilmesi amacıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ile Nikaragua sivil havacılık otoritesi arasında ikili havacılık anlaşması imzaladı...
  • Madrid ara inişli olursa yolcu bulunur herhalde, yoksa kim gider Nikaragua'ya? Venezuela olsa belki de :)

SHGM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk ve Nikaragualı sivil havacılık yetkililerinin 30 Eylül'de Kanada-Montreal'de gerçekleştirdikleri sivil havacılık müzakereleri sonucunda sağlanan anlaşmayla Nikaragua'nın başkenti Managua ve İstanbul arasında tarifeli uçak seferlerinin düzenlenmesine yönelik ilk adım atıldı.

Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu Daimi Temsilcisi Çağatay Erciyes'in de katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde, anlaşma Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici ve Nikaragua Sivil Havacılık Genel Müdürü Carlos Salazar tarafından parafe edildi.

Anlaşmaya göre, Türkiye tarafından tayin edilen havayolları Nikaragua'da Managua ve sonradan belirlenecek bir noktaya, Nikaragua tarafından tayin edilen havayolları ise İstanbul ve sonradan belirlenecek bir noktaya tarifeli sefer yapma hakkı elde etti. Her iki ülkenin havayolu işletmelerine 21 frekans tarifeli yolcu, frekans ve kapasite kısıtlaması olmaksızın tarifeli kargo sefer yapma hakkı sağlanan anlaşma kapsamında ayrıca tayin edilen taşıyıcıların üçüncü taraf dahil olmak üzere kod paylaşımı, bloke yer ve diğer ticari uygulamalar gibi pazarlama uygulamalarına katılabilmesine de imkan tanındı.

Havayolu işletmelerinin Nikaragua'ya uçuş başlatmasına imkan veren söz konusu anlaşmanın imzalanmasıyla Türkiye'nin dünya genelinde yaptığı hava ulaştırma anlaşma ülke sayısı 155'e ulaştı.

SHGM İKİLİ HAVACILIK ANLAŞMASI İMZALADI

Facebook Yorum

Yorumlar

Aktarma ~ 9 yıl önce
Madrid ara inişli olursa yolcu bulunur herhalde, yoksa kim gider Nikaragua'ya? Venezuela olsa belki de :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 9 yıl önce
thy iki noktalı olarak uçarsa pazar payı alabilri kendine mesela panama nükaragua yada mexico city panama şeklinde olabilir.o bölgede thy yok çünkü.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000