27 Mayıs 2014, Salı 14:50:13

ISPARTA DAVASINDA ŞOK GELİŞME

Isparta kazası davasında mahkeme hakimi tüm sanıklardan bilinçli kast gerekçesiyle ek savunma talep etti.
  • Eline klavye alan yorum yazacağım diye zırvalayıp duruyor. Yahu hiç mi ar haya kalmadı? Bu cahillik değil ise art niyettir. Boş yere değil Avrupalının havacılığın bir kültür olduğunu bağırıp durması. Yavaş Olalım' ın yazdığının dışında bir gerçek yok. Human Error için çok çarpıcı bir örnekten başka birşey değil. Öküz Altında Buzağı arayanlar aramaya devam etsin, öküzün altında bulacaklarının ne olduğu belli de asıl bu saçmalıkları aydınlatacak diye bir savcının göbeği çatlıyordur, bir de iftira yüzünden ikide bir ifadeye çağrılanlara yapılan psikolojik eziyetten başka bir şey olacağı yok. Sen sırf sana verilen işi kaybetmemek adına kaza olana kadar karakterini belli etme, kazadan sonra da vurun abalıya diye ağzına geleni söyle. Ne diyelim, bu karakterdeki mahluklar ile bir arada yaşamak bile başlı başına bir utanç kaynağı. Benzer karışıklık senaryosunu Muhsin Yazıcıoğlunun helikopter kazasında da yapıyorlar. Hınç alacağım diye linç yapılması çok çirkin.
  • WW Kalite müdürünün hiç mi sorumluluğu yok ki bu davada yargılanmıyor?
  • http://www.sondakika.com/haber/haber-ucak-kazasi-saniklari-bilincli-taksir-ve-olasi-6081259/
  • Ariduru sonunda hak ettigi cezayi gorecek sanirim. İcim simdi rahatladi.
  • Form 4 dü olmayan yönetiçilere ne demek lazım avrupada sonunda soracak bu soruyu
  • Adam kapı kapı dolaşıp az verene az çok verene çok yazmış. Hatta çok verenin kendisi yazmış onlarda rapora koymuş. Birkısım ölü soyucuların keyfi istedi diye zorla suçlu mu yaratacağız. Pilot hatası denen bir şey var. Pilot bilerek yanlış veri girmemiş ki. Hata yapmış yanlış veri girip uçağı pist yerine dağa indirmiş. Bu kaza üzerinden bir şekilde nemalanların veya nemalanmaya teşebbüs edenlerin Allah belasını versin burunlarından fitil fitil gelr inşallah.
  • Sorumlulara şimdiye kadar yüklenen suçlar ihmal yani pasif zarar vermedir. Şimdi taksirle adam öldürme , aktifler yani. Bunları söyleyen hala kazanın oluşunu değil altında yatıyor olabilecek komplo teorilerini mi inceliyor? Pilot yolcuları öldürmeye programlanmıştı ama son dakikada vaz geçip uçağı çekti
  • Bakıyorumda ölü soyucular hemen iş başı yapmış. Bu kazayla Soma Maden kazası arasında bağlantı kuranlar mı dersin. Yok bu şirketi kapatmamak cinayetti diyenlermi dersin. Ya kardeşim bu uçakta 1997 model kullanma tarihi geçmiş Çin yapımı oksijen tüpleri bulundu da biz mi atladık. Soma kazasına ilişkin televizyonlardaki tüm programlarda havacılıkta alınan önlemlerin madencilikte de alınması halinde bu tür kazaların olmayacağını madende çalışan işçiler bile dile getirdi. Bu kazanın tek bir nedenle olduğunu havacılıkta çalışan odacılar ve şöförler bile biliyor ölü soyucular mı bilmiyor. Pilot 193 baş yerine 253 baş bağlayıp uçağı 60 derece sapmayla pist yerine dağa indirmişse burda pilot hatasının dışında kafamıza göre suç veya suçlu yaratıp ölü soyuculuk yapmak yerine havacılığın evrensel kuralları içerisinde kalırsak iyi olur. Bu kaza üzerinden nemalanan onlarca haysiyetsizin keyfi yerine gelsin diye Türk havacılığını dünyaya emniyetsiz ilan ederek ihanet etmek yerine gerçekçi olalım.
  • Ve bir ses: görevi kötüye kullanmak; kamu görevindeyken doymadan bıkmadan rüşvet almak, rüşvet karşılığı uçmaması gereken uçağa göz yummanın cezası öbür dünyada da cehennemdir.
  • jumper ...

2007'de Isparta'da 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazası davasına bugün devam edildi. Sanıklardan sadece Faruk Çağımnı'nın katıldığı duruşmada diğer sanıkları avukatları temsil etti.

Isparta Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava öncesinde düşen World Focus uçağının sahibi Yavuz Çizmeci ile ilgili bilirkişi raporu mahkeme heyetine sunuldu. Sözkonusu raporda Yavuz Çizmeci'nin uçağın ait olduğu şirketin yönetim kurulu başkanı olmasına rağmen şirketin genel müdürü ve diğer yetkili müdürlerinin sorumluluğunda olduğu ve yönetim kurulu başkanı olarak suçu bulunmadığı vurgulandı.

Mahkeme heyeti katılımcı avukatlardan kısa kısa savunma isterken beklenmedik bir karar çıktı. Mahkeme başkanı bilinçli taksir suçlamasıyla bütün sanıklardan ek savunma istedi. Sanık Faruk Çağımnı mahkemede hazır bulunduğu için savunmasını bu duruşma sırasında yaptı.

Diğer sanıkların bilinçli taksir suçlamasına yönelik savunmalarını yapmaları için mahkeme 3 Temmuz tarihine ertelendi.

Bu arada SHGM eski Genel Müdürü Ali Arıduru'dan ise hem görevi kötüye kullanma hem de bilinçli taksir suçlamalarına yönelik savunma yapması istendi.

Airporthaber'in edindiği bilgiye göre, bir sonraki duruşmada mahkemenin davayla ilgili kararını açıklamasının beklendiği öngörülüyor.

Airporthaber.com

ISPARTA DAVASINDA ŞOK GELİŞME

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Utanç ~ 9 yıl önce
Eline klavye alan yorum yazacağım diye zırvalayıp duruyor. Yahu hiç mi ar haya kalmadı? Bu cahillik değil ise art niyettir. Boş yere değil Avrupalının havacılığın bir kültür olduğunu bağırıp durması. Yavaş Olalım' ın yazdığının dışında bir gerçek yok. Human Error için çok çarpıcı bir örnekten başka birşey değil. Öküz Altında Buzağı arayanlar aramaya devam etsin, öküzün altında bulacaklarının ne olduğu belli de asıl bu saçmalıkları aydınlatacak diye bir savcının göbeği çatlıyordur, bir de iftira yüzünden ikide bir ifadeye çağrılanlara yapılan psikolojik eziyetten başka bir şey olacağı yok. Sen sırf sana verilen işi kaybetmemek adına kaza olana kadar karakterini belli etme, kazadan sonra da vurun abalıya diye ağzına geleni söyle. Ne diyelim, bu karakterdeki mahluklar ile bir arada yaşamak bile başlı başına bir utanç kaynağı. Benzer karışıklık senaryosunu Muhsin Yazıcıoğlunun helikopter kazasında da yapıyorlar. Hınç alacağım diye linç yapılması çok çirkin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazıklar olsun ~ 9 yıl önce
Ay Allah senden razı olsun be kardeşim. Bu kaza üzerinden birşekilde nemalanmak için birkısım medya ve medyacı ile birkaç avukatın oluşturduğu yanlış algıyla sanki ortada bir suç, suşlu veya gizemli birşey varmışçasına bu kaza öyle bir hale getirildi ki çok az havacılık bilgisi olan bizlerin bile kafası karıştı. Zaman zaman acaba bizden saklanan birşeyler mi var? Dosyalarda kimsenin bilmediği sırlar mı saklı? diye aklımızdan kuşkulanır olduk. Sonuçta neresinden bakarsanız bakın pilot hatasına dayalı, yani insan faktörüne dayalı bir kaza olduğu anlaşılıyor. En son yaşanan SOMA olayları da bahane edilerek yine etrafta bilgi kirliliği yaratılmaya başlandı bu kaza ile ilişkilendirilmeye başlandı ne alakası varsa ne benzerliği varsa? vallahi bizim de kafamız karıştı. Bütün bu olup bitenler bu kazada hayatını kayıp edenlere de saygısızlık değilmi. Buna çanak tutan herkesi de kınıyorum. Yazıklar olsun.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
WW Kalite müdürünün hiç mi sorumluluğu yok ki bu davada yargılanmıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal olsun ~ 9 yıl önce
http://www.sondakika.com/haber/haber-ucak-kazasi-saniklari-bilincli-taksir-ve-olasi-6081259/

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ariduru sonunda hak ettigi cezayi gorecek sanirim. İcim simdi rahatladi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yavaş olalımda ~ 9 yıl önce
Form 4 dü olmayan yönetiçilere ne demek lazım avrupada sonunda soracak bu soruyu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merak etme ~ 9 yıl önce
Form 4'lerin ne şekilde ve hangi süreler içerisinde onaylanacağının kuralları bellidir. Form 4 sahibi yönetici bir şekilde ayrılmışsa veya Form -4'ünü kayıp etmişse, şirket yerine yeni bir isim bildirir SHGM'de onu yeterli bulursa onylar, bulmazsa da, yeni bir atama yapılmasını önerir. Bu süre içersinde de bu görev vekaleten yürütülür. Sorun neymiş?
Az verene az. ~ 9 yıl önce
Adam kapı kapı dolaşıp az verene az çok verene çok yazmış. Hatta çok verenin kendisi yazmış onlarda rapora koymuş. Birkısım ölü soyucuların keyfi istedi diye zorla suçlu mu yaratacağız. Pilot hatası denen bir şey var. Pilot bilerek yanlış veri girmemiş ki. Hata yapmış yanlış veri girip uçağı pist yerine dağa indirmiş. Bu kaza üzerinden bir şekilde nemalanların veya nemalanmaya teşebbüs edenlerin Allah belasını versin burunlarından fitil fitil gelr inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pes doğrusu ~ 9 yıl önce
Hasan İşgüzar bu işin altından da mı çıktı? Pes doğrusu. Onun içinde bulunduğu herhangi bir işten adalet çıkmayacağı gibi adaletsizliğin bile yüz karası çıkar. Yavuz Çizmeci verseydi 1 milyon doları suçsuz olacaktı vermedi suçlu oldu öylemi?Adaletin bu mu düya?
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sorumlulara şimdiye kadar yüklenen suçlar ihmal yani pasif zarar vermedir. Şimdi taksirle adam öldürme , aktifler yani. Bunları söyleyen hala kazanın oluşunu değil altında yatıyor olabilecek komplo teorilerini mi inceliyor? Pilot yolcuları öldürmeye programlanmıştı ama son dakikada vaz geçip uçağı çekti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kafa ~ 9 yıl önce
Kafanın girmeyeceği yere gövdeni sokmaya çaışmazsan iyi edersin. Havacılıkta pilot hatası denen bir kavram var bu tür kazaların nedenine " Pilotaj" denir. Pilot herşeyi doğru yaptığını sanarak uçağa yanlış veri girmiş herşey bu kadar sarih. Pilotun yolcuları ve kendisini de öldürmeyi programlamıştı diyen yokki. Pilot hata yaptı deniyor. Buna insan faktörü denir. Pilot hata yaptı uçağı pist yerine dağa indirdi. Uçak kontrolden çıkmamış ki. Herhangi bir arıza yok. Pilot "pisti gördüm iniyorum" demiş trfakikte "inebilirsin demiş" pilotta dağa inmiş. Ne yapacağız şimdi? Keyfimizie göre suçlu mu yaratacağız?
Yavaş olalım ~ 9 yıl önce
Bakıyorumda ölü soyucular hemen iş başı yapmış. Bu kazayla Soma Maden kazası arasında bağlantı kuranlar mı dersin. Yok bu şirketi kapatmamak cinayetti diyenlermi dersin. Ya kardeşim bu uçakta 1997 model kullanma tarihi geçmiş Çin yapımı oksijen tüpleri bulundu da biz mi atladık. Soma kazasına ilişkin televizyonlardaki tüm programlarda havacılıkta alınan önlemlerin madencilikte de alınması halinde bu tür kazaların olmayacağını madende çalışan işçiler bile dile getirdi. Bu kazanın tek bir nedenle olduğunu havacılıkta çalışan odacılar ve şöförler bile biliyor ölü soyucular mı bilmiyor. Pilot 193 baş yerine 253 baş bağlayıp uçağı 60 derece sapmayla pist yerine dağa indirmişse burda pilot hatasının dışında kafamıza göre suç veya suçlu yaratıp ölü soyuculuk yapmak yerine havacılığın evrensel kuralları içerisinde kalırsak iyi olur. Bu kaza üzerinden nemalanan onlarca haysiyetsizin keyfi yerine gelsin diye Türk havacılığını dünyaya emniyetsiz ilan ederek ihanet etmek yerine gerçekçi olalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sıfırla ~ 9 yıl önce
Ve bir ses: görevi kötüye kullanmak; kamu görevindeyken doymadan bıkmadan rüşvet almak, rüşvet karşılığı uçmaması gereken uçağa göz yummanın cezası öbür dünyada da cehennemdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
c...z ~ 9 yıl önce
jumper ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000