04 Ocak 2013, Cuma 16:10:52

İSG'YE İKİ YENİ SERTİFİKA

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın işletmecisi ISG’nin Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001) ile İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS 18001) sertifikaları SGS Belgelendirme Kuruluşu tarafından onaylandı.
  • size o sertifikaları verene lanet olsun hangi iş güvenliği ile hangi işciyi koruyosunuz yer hizmetlerinimi yoksa özel güvenliğimi hepsi aç işsiz şuan cogu size o sertifikaları verenlerinde colu cocugu bu kışın ayazında ac ve soğukta kalır umarımda kime ne vereceklerini bilirler

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın mevcut terminallerinin işletme hakkının yanı sıra otopark işletmesi, kargo, uçak yakıt ikmal operasyonları ve havalimanı oteli ile CIP tesislerini 20 yıl süre ile işletme hakkını elinde bulunduran İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. (ISG), yönetim sistemleri ve işletme anlayışındaki mükemmelliği aldığı sertifikalarla da tescil ettirmeye devam ediyor. ISG, son olarak SGS Belgelendirme Kuruluşu tarafından gerçekleştirilen denetim neticesinde, Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001) ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS 18001) sertifikalarını almaya hak kazandı. 

ISG’nin Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001) ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS 18001) sertifikalarını terminal operasyonu ve uçak yakıt ikmali operasyonu sırasında uyguladığı çevreci sistemler ve güvenlik önlemleri dahilinde almaya hak kazandı. ISG’nin Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001) ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS 18001) sertifikaları 3 yıl süreyle geçerli olacak. Sertifikalar çerçevesinde her yıl takip amacıyla SGS tarafından denetimler devam edecek.


ISG CEO’su Gökhan Buğday, İstanbul’un hızla artan yolcu trafiğinde önemli bir etkisi olan Sabiha Gökçen Havalimanı’nın işletmesinin uluslararası denetim kurumları tarafından da sertifikalandırılmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti. Çevre yönetim sistemi ile iş sağlığı ve güvenliği sistemine son derece önem verdikleri standartlar olduğuna değinen Gökhan Buğday, “Bu alanlarda yürüttüğümüz çalışmaların sertifikalandırılması bize bir kez daha doğru adımlar atmakta olduğumuzu gösterdi” dedi. ISG’nin yönetim stratejilerinin ve operasyonel faaliyetlerinin yurtiçi ve yurtdışında bir çok kuruluş tarafından sertifikalarla onaylandığına değinen Gökhan Buğday, ISG’nin 2012 yılı başında müşteri memnuniyeti yönetimi standartları arasında yer alan ‘ISO 10002’ belgesini almaya da hak kazandığını hatırlattı.

Gökhan Buğday, ISG ve LGM Güvenlik A.Ş’nin mevcut ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgelerini de yenilediğini ve SGS bağımsız belgelendirme kuruluşu tarafından yeniden sertifikalandırıldığını da sözlerine ekledi. Gökhan Buğday, Türkiye’nin ilk ‘Engelsiz Havaalanı Kuruluşu’ olan ISG’nin, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ‘Yeşil Havaalanı Kuruluşu’ unvanıyla ödüllendirildiğini de hatırlattı.

İSG'YE İKİ YENİ SERTİFİKA

Yorumlar

zeus ~ 11 yıl önce
size o sertifikaları verene lanet olsun hangi iş güvenliği ile hangi işciyi koruyosunuz yer hizmetlerinimi yoksa özel güvenliğimi hepsi aç işsiz şuan cogu size o sertifikaları verenlerinde colu cocugu bu kışın ayazında ac ve soğukta kalır umarımda kime ne vereceklerini bilirler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000