21 Ocak 2011, Cuma 14:04:48

ICF AIRPORTS'TA HEYECAN DORUKTA

ICF Airports’un ev sahipliğinde gerçekleşecek Routes Turizm Akdeniz Forumu için geri sayım başladı...
  • o o kadar kolay değil dostum :)
  • turizime büüyk katkı sağlayacak şüpesiz. Ülkemiz için çok büyük faydaları var. Güneyin geleceğini belirleyecek.

13-15 Şubat tarihlerinde ilk kez Antalya’da ICF Airports Antalya Havalimanı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Routes Turizm Akdeniz Forumu için geri sayım başladı. Organizasyonla ilgili son gelişmeleri paylaşmak amacıyla 21 Ocak’ta ICF Airports ve Routes Forumu yetkililerinin katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. 

Dünyanın en ünlü havacılık etkinliği olan Routes, ilk defa turizm sektörünü de kapsayacak şekilde ve Akdeniz konseptiyle Antalya’da gerçekleşecek. Akdeniz ülkelerindeki havacılık ve turizm sektöründen yaklaşık 350 temsilcinin bulunacağı forumda ikili iş görüşmelerinin yanı sıra bölgenin tanıtımına katkıda bulunacak kültürel etkinlikler de gerçekleştirilecek. Routes Turizm Akdeniz Forumu’nun pek çok yeni iş ortaklığı kurulmasında ve iş ağı oluşturulmasında önemli katkıları olacağı düşünülüyor. Forumla ilgili son gelişmeleri aktarmak ve ICF Airports’u bu organizasyon için destekleyen kurumlarla ilgili bilgi vermek amacıyla 21 Ocak Cuma günü basın toplantısı düzenlendi.

“ICF Airports 500 bin Eurodan fazla yatırım yaptı”

Basın toplantısına ICF Airports Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel, Routes Genel Direktörü Nigel Mayes ve Routes Genel Müdürü Eric Layden katıldı. Basın toplantısında yaptığı konuşmada Routes Turizm Akdeniz Forumu’na verilen desteğe değinen ve mevcut katılımcı firmalardan söz eden ICF Airports Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel, “Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özgür Özaslan, Mısır Turizm Bakan Yardımcısı ve Mısır Turizm Otoritesi (ETA) Başkanı Amr El-Ezabi, Yunanistan Turizm Bakan Vekili George Nikitiades de dahil olmak üzere bir çok hükümet temsilcisinin şimdiden Routes Turizm Akdeniz Forumu için kayıt yaptırmış olması; DHMİ(Devlet Hava Meydanları İşletmesi), SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü), AKTOB (Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeler Birliği) ve TURSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) gibi sektörel kuruluşlardan aldığımız destek, ev sahipliği yapacağımız organizasyonun sosyal paydaşlarımız tarafından ne kadar önemsendiğini ve dikkate alındığını gösteriyor. Bu gelişmelerin yanı sıra başarılarıyla adından söz ettiren ve küresel bir şirkete dönüşen ulusal gururumuz Türk Havayolları da Forum’un resmi taşımacılığını üstleniyor. Destek olan her kişi ve kuruma hem ICF Airports hem de Antalya adına teşekkürü bir borç bilirim. Zira bütün bu katkılar sonuçta Antalya’nın turizminin gelişimine hizmet edecek.” dedi. Basın mensuplarından gelen etkinliğin maliyetiyle ilgili soru üzerine, Yaşar Döngel ICF Airports’un bu organizasyon için yarım milyon Euro’dan fazla bütçe ayırdığını ancak etkinliğin toplam bütçesinin bunun çok daha üzerinde olduğunu belirtti. AKTOB’tan gördükleri desteğe özellikle değinen Yaşar Döngel, sürdürülebilir büyüme için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi ve diğer ilgili kurumların da desteğini beklediklerini iletti.

Routes Genel Direktörü Nigel Mayes de yaptığı konuşmada “Düzenlediğimiz her organizasyonda kayıt yaptıracak delege sayısına dair temkinli bir umut besleriz. Ancak bu kez açıkça ifade edebiliriz ki katılımcı sayısı beklentilerimizi fazlasıyla aştı. Routes Turizm Akdeniz Forumu’nun ilk Routes Turizm organizasyonu olmasına rağmen daha önce hiçbir Routes aktivitesine katılmamış olan çok sayıda havayolunun dikkatini çekti. Örneğin Yunan Sivil Havacılık Kurumu Routes Turizm Akdeniz Forumu’na toplam 30 havayolu ile katılacağını açıkladı. Bunardan pek azı daha önceki Routes organizasyonlarına katılmıştı.” Şu ana kadar Routes Turizm Akdeniz Forumu’na katılmak üzere yerini ayırtan firmalara da değinen Mayes, “Finlandiya’dan Air Finland, Fransa’dan Club Med, Rusya’dan Mos Travel, Hollanda’dan OAD, İsveç’ten Kuoni, İngiltere’den TUI ve Thomas Cook and Macaristan’dan Wizz Air gibi sektörün önemli oyuncuları da organizasyonda yerini ayırttı” dedi.

ICF AIRPORTS'TA HEYECAN DORUKTA

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
o o kadar kolay değil dostum :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
turizime büüyk katkı sağlayacak şüpesiz. Ülkemiz için çok büyük faydaları var. Güneyin geleceğini belirleyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000