04 Şubat 2009, Çarşamba 12:13:03

Helikopter enkazına ulaşıldı

Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde düşen helikopterin enkazına ulaşıldı. Jandarma ekiplerinin enkaz başında olduğu ve kimseyi enkaza yaklaştırmadığı öğrenildi.
  • GEÇMİŞ OLSUN
  • Ölenler havadan helikopterle indirilen ekiple alındı.
  • Cenazeler bulunuyor ama enkaz bulunmuyordu . peki ölenler düşmeden önce fırlamışlarmı yerindenki enkaz başka bir yerde bulundu nasıl oluyor anlamadım.. ölenler bi kaç gün önce bulunmuş ama enkaza ulaşılamamıştı. nasıl oluyor kazanın oldugu yerde enkaz yokmuydu . ölenlerle enkaz farklı yerlerdemiydi.

Bolu İl Özel İdaresi'ne ait 2 greyder, 1 dozer, 1 kar püskürtme aracı, 1 paletli kepçe, 1 lastikli kepçe, 1 kamyon ve 2 pikapla bölgede yapılan çalışmayla, Çimencik Mevkii ile helikopter enkazının bulunduğu yer arasında karla kaplı 10 kilometrelik yol ancak bugün açılabildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden gelen ve belediyeye ait misafirhanede kalan 3 kişilik kaza kırım ekibinin de bölgeye gideceği belirtildi. Kaza kırım ekibi, helikopterin enkazında inceleme yaparak, kazanın nedenini belirlemeye çalışacak.

Bu arada polis, Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla enkaza giden yolu kapattı. Gazetecilerin ve vatandaşların çalışma yapılan bölgeye girmelerine izin verilmedi.

OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI ENGEL OLMUŞTU!

31 Ocak'ta İstanbul'dan Ankara'ya giden Polonyalı kaptan pilot Andrzej Wojewodzki yönetimindeki ve emekli Kara Pilot Albay Süleyman Kıyak'ın gözetmen olarak bulunduğu EC-135 tipi helikopter ile irtibat Bolu yakınlarında kesilmişti.

Helikopterin üzerindeki ELT cihazı ile yer tespiti yapılarak sivil ve askerî ekipler bölgeye gönderilmişti. Olumsuz hava koşulları nedeniyle enkazın bulunduğu yere helikopterle ulaşan askerî ekip, pilotlar Wojewodzki ve Kıyak'ın cesetlerine ulaşmıştı.

Helikopterin düşüş nedenini belirlemek için Bolu'ya gelen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne bağlı kaza kırım ekibi ise olumsuz hava şartları nedeniyle enkaza ulaşamamıştı.

DÜZ BİR ALANA DÜŞMÜŞ

Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde düşen helikopterin düz, hafif eğimli, orman ağaçlarının olmadığı bir alana düştüğü öğrenildi.

Helikopter enkazına ulaşabilmek için yol açma çalışması yapan İl Özel İdaresi ekiplerinden edinilen bilgiye göre, helikopter düz, hafif eğimli, orman ağaçlarının olmadığı bir bölgeye düştü. Helikopterin düştüğü yerin etrafının dağ olduğu belirtildi. Ayrıca, düştükten sonra helikopterin parçaları geniş bir alana yayıldığı belirlendi. Cumhuriyet savcısının enkaz bölgesine gitmek üzere yola çıktığı belirtildi.

Bu arada polis, savcının talimatıyla enkaza giden yolu kapattı. Gazetecilerin ve vatandaşların çalışma yapılan bölgeye girmesine izin verilmiyor.

Helikopter enkazına ulaşıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 14 yıl önce
GEÇMİŞ OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mil ~ 14 yıl önce
Ölenler havadan helikopterle indirilen ekiple alındı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BAHTIKARALI ~ 14 yıl önce
Cenazeler bulunuyor ama enkaz bulunmuyordu . peki ölenler düşmeden önce fırlamışlarmı yerindenki enkaz başka bir yerde bulundu nasıl oluyor anlamadım.. ölenler bi kaç gün önce bulunmuş ama enkaza ulaşılamamıştı. nasıl oluyor kazanın oldugu yerde enkaz yokmuydu . ölenlerle enkaz farklı yerlerdemiydi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000