02 Ocak 2009, Cuma 09:30:22

Erciyes Üniversitesi JAR-147 ile yetkilendirildi

Erciyes Üniversiyesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, Sivl Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından JAR-147 'Bakım Eğitimi Yetkisi'ni aldı.
  • gümbür gümbür geldik girdik bile piyasaya mezunlarımızn hepsi hemde ;) Kolpa havacı vfr nedemek biliomusn vfr ucus olmucakta ifr mı olcak :) Kolpa havacı dediklerin yeni mezun tayfa , suan da güzel yerlerde,hatta tr de bütün modulleri geçip ilk lisansı alanlarda onlar... Hazımsızlık oldu mu ? :) Hee buarada bu okuldan bi cacık olmaz öğrencilei canavar gibidir okuldaki dökümanları bile kendileri getirmişlerdir kendileri çalışmışlardır ve alınlarının akıyla havacılık camiasına giriş yapmışlardır.gümbür gümbür derken ben ileride daha da iyi anlıcaksın arkadasım
  • Anadolu üniversitesi öğrencileri erciyes üniversitesini neden çekemiyorlar anlayabilmiş değilim. Bilip bilmeden yazmışlar 1. JAR 147 Bakım yetkisi değil Bakım Eğitimi yetkisidir 2. Erciyes üniversitesi pilotaj bölümünün uçağı vardır ve bir dönem bu uçakla uçuş yapılmıştır. 3. Erciyes üniversitesi mezunları sektörde oldukça iyi konumlara gelmişlerdir. 4. Bir akademisyen olarak erciyes üni. mezunları ile anadolu ünv. mezunları arasında kıyaslama yapabilme şansını buldum ancak çok bir fark göremedim. 5. Anadolu ünv. elindeki imkanlar erc. ünv göre oldukça iyi ancak çıkan ürünler çok farklı değil. Bu da anadolu ünv. nin başarısızlığını gösterir. Daha yazacak bunun gibi çok şey var ....
  • erciyes üniversitesi madem gümbür gümbür geliyor (ki ne demek anlamış değilim) yetkililerden ricam bide pilotaj açıp yürütsünlerde görelim, bizim gibi 8 tane cessnayla VFR da yapmayın razıyım, 1 uçağı uçurun en çok ben alkışlıyacağım kolpa havacılar sizi.. haddinizi bilin kendinizi kocaeli sivil hv. ile yarıştırın, biz üst ligdeyiz ;)
  • erciyes ü. kutluyorum.cekemeyenleri de kınıyorum...
  • ne e. ü. de ne de a.ü.de bulunan uçakları kendize eğitim amacıyla tahsis edilmiş gibi göstermeyin lütfen ,siz onlara dokunamazsınız bıle.o uçaklar sadece pilotaj bölümlerine tahsis edilmiştir.sizler sınıfta ,olmayan dökümanlarınızla ve yetersiz egitmenlerle egitim alamamaya devam edip şimdiden birbiriniziyiyip durun.Türkiyede onlarca uçak yaşlılıktan kal oldu herkes dürümcü olsun dedi ama kimse kendi okuluna gelmesi için bir çaba gösterdi mi? gerçek eğitim o uçaklar ve dökümanları ile olur.
  • valla yok a.ü şöleymiş yok erciyes böleymiş derkenbenim zamanın rektörü büyükerşen belediye başkanlığını öle bi sevmiş belli ki benim sol partim arasında acaip bi ortaklık olmuş.gene bi ortaklık içindeler.hayırlısı olsun onlar adına.benim bi 5 yılım geçti eskişehirde.bende az çok bi şeyler söylemek isterim.bırakın ese esi kayseriyi kendi işinize bakın.eskişehiri örnek alın tam bi siyaset döngüsü.benim talebeliğimde ben sn önder savı dinledim yanımda stajyer hakim arkadaşımla.lafa girişi ile benim bile ağzım açık kaldı.trakyalı benim bile.ama aynı sav bu gün benzer yerlerde o sebeple erciyesli kardeşlerim kimseden eksiğiniz yok.yeter ki kendinize güvenin gerisi boş.benim zamanımda cep telefonuda yok tu.siz cebinize hakim olun.başarılar
  • şöle bi 14yıl öncesinden a.ü mezunu meslekte bi 14 yıllık bi kardeşiniz olarak erciyes ünv. tebrik etmek istiyorum.bizm a.ü lü sivil havacılık yöneticilerimiz epey bi ahımızı almıştı.sonuçlarınıda geçem bi on yılda gördük.o sebeple tüm kardeşlerime başarılar diliyorum.gelecek siz kardeşlerimin kendi elindedir fakında olunuz..
  • Arkadaşım 1 tane bile uçağı yok diyorsun nereden biliyorsun? 2 adet uçağı var bu okulun, öğrenimleri boyunca 2 dönem yaz stajı yapıyor bu öğrenciler, öğrenim boyunca derslerinin yarısını hava ikmal komutanlığında uçağı görerek dokunarak işliyorlar. Önceki mezunları sektörde iyi yerlere gelmiş, adlarından söz ettiren kişiler. bugüne kadar bu kişilerin baktığı uçaklarda milyonlarca kişi uçmuş. Tamam Anadolu üniversitesinin durumu daha iyi olabilir. Ama sivil havacılık otoritesi kılı kırk yararak bu okulu denetlemiş ve bu yetkiye layık görmüştür. Konuşmalarımıza dikkat edelim bilip bilmeden kıskançlıkla bol keseden boş boş konuşmayalım. bilmiyorsak soralım öğrenelim!!
  • ucuz diyen arkadaş ne oldu lem zoruna mı gitti?siz bu kıskançlıkla hiç bi yere varamazsınız,yetkiyi verenler senden daha iyi düşünüyorlar,neyse biraz daha tırsmaya devam edin korkunun ecele faydası yok :) elinizden ekmeğinizi almıcaz korkmaın,bura okuyan herkes ekmeğinin peşinde,Erciyes gümbür gümbür geliyor tüm parasal zorluklaırna rağmen,ilerde anlarsın ;)
  • anadolu sivil havacılık mezunu olarak erciyes sivil havacılık okulunu kutlarım...anadolu bu kadar yılldır eğitim veriyor ama bünyesindeki eğitilmemiş eğitmenlerle neyin yetkisini hakediyorlarki...burda eleştirilmesi gereken erciyes değil anadolu üniversitesidir... anadolu sivil havacılık bünyesinde bulunan bölümlerden pilotaj hariç hangi bölümüne gereken önemi verebilmişki yetki belgesi alabilsin...anadolu sivil havacılık okuyan ve mezun arkadaşlara allah yardım etsin...ne diyeyim...

Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu SHY/JAR-147'ye göre öğrenci yetiştirme, sınav yapma yetkisi alarak "sınav merkezi" konumuna geldi.

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen yetkilendirme belgesi için gerekli modül sınavları, eğitim sürecinde Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu'nda yapılacak. Yetkilendirme belgesi, öğrencilerin mezun olduklarında herhangi bir ek eğitime gerek kalmadan ya da başka bir sınava girmeksizin gerekli deneyim şartlarını yerine getirdikten sonra "havaaracı bakım lisanslarını" alabilmelerini sağlayacak.

Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, "sınav merkezi" yetkilendirilmesi kapsamında, tüm Türkiye'de ilk kez havaaracı bakım lisansı alacak adayların yanında, mevcut lisansı olan uçak bakım teknisyenlerinin; kategori geçiş, sınırlama kaldırma, kategori ilave edilmesi gibi sınavlarını da yapılabilecek.

Erciyes Üniversitesi SHYO

Erciyes Üniversitesi JAR-147 ile yetkilendirildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 13 yıl önce
gümbür gümbür geldik girdik bile piyasaya mezunlarımızn hepsi hemde ;) Kolpa havacı vfr nedemek biliomusn vfr ucus olmucakta ifr mı olcak :) Kolpa havacı dediklerin yeni mezun tayfa , suan da güzel yerlerde,hatta tr de bütün modulleri geçip ilk lisansı alanlarda onlar... Hazımsızlık oldu mu ? :) Hee buarada bu okuldan bi cacık olmaz öğrencilei canavar gibidir okuldaki dökümanları bile kendileri getirmişlerdir kendileri çalışmışlardır ve alınlarının akıyla havacılık camiasına giriş yapmışlardır.gümbür gümbür derken ben ileride daha da iyi anlıcaksın arkadasım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akademisyen ~ 14 yıl önce
Anadolu üniversitesi öğrencileri erciyes üniversitesini neden çekemiyorlar anlayabilmiş değilim. Bilip bilmeden yazmışlar 1. JAR 147 Bakım yetkisi değil Bakım Eğitimi yetkisidir 2. Erciyes üniversitesi pilotaj bölümünün uçağı vardır ve bir dönem bu uçakla uçuş yapılmıştır. 3. Erciyes üniversitesi mezunları sektörde oldukça iyi konumlara gelmişlerdir. 4. Bir akademisyen olarak erciyes üni. mezunları ile anadolu ünv. mezunları arasında kıyaslama yapabilme şansını buldum ancak çok bir fark göremedim. 5. Anadolu ünv. elindeki imkanlar erc. ünv göre oldukça iyi ancak çıkan ürünler çok farklı değil. Bu da anadolu ünv. nin başarısızlığını gösterir. Daha yazacak bunun gibi çok şey var ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tc-aua ~ 14 yıl önce
erciyes üniversitesi madem gümbür gümbür geliyor (ki ne demek anlamış değilim) yetkililerden ricam bide pilotaj açıp yürütsünlerde görelim, bizim gibi 8 tane cessnayla VFR da yapmayın razıyım, 1 uçağı uçurun en çok ben alkışlıyacağım kolpa havacılar sizi.. haddinizi bilin kendinizi kocaeli sivil hv. ile yarıştırın, biz üst ligdeyiz ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erciyes ~ 14 yıl önce
erciyes ü. kutluyorum.cekemeyenleri de kınıyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eski mezun ~ 14 yıl önce
ne e. ü. de ne de a.ü.de bulunan uçakları kendize eğitim amacıyla tahsis edilmiş gibi göstermeyin lütfen ,siz onlara dokunamazsınız bıle.o uçaklar sadece pilotaj bölümlerine tahsis edilmiştir.sizler sınıfta ,olmayan dökümanlarınızla ve yetersiz egitmenlerle egitim alamamaya devam edip şimdiden birbiriniziyiyip durun.Türkiyede onlarca uçak yaşlılıktan kal oldu herkes dürümcü olsun dedi ama kimse kendi okuluna gelmesi için bir çaba gösterdi mi? gerçek eğitim o uçaklar ve dökümanları ile olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ati ~ 14 yıl önce
valla yok a.ü şöleymiş yok erciyes böleymiş derkenbenim zamanın rektörü büyükerşen belediye başkanlığını öle bi sevmiş belli ki benim sol partim arasında acaip bi ortaklık olmuş.gene bi ortaklık içindeler.hayırlısı olsun onlar adına.benim bi 5 yılım geçti eskişehirde.bende az çok bi şeyler söylemek isterim.bırakın ese esi kayseriyi kendi işinize bakın.eskişehiri örnek alın tam bi siyaset döngüsü.benim talebeliğimde ben sn önder savı dinledim yanımda stajyer hakim arkadaşımla.lafa girişi ile benim bile ağzım açık kaldı.trakyalı benim bile.ama aynı sav bu gün benzer yerlerde o sebeple erciyesli kardeşlerim kimseden eksiğiniz yok.yeter ki kendinize güvenin gerisi boş.benim zamanımda cep telefonuda yok tu.siz cebinize hakim olun.başarılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ati ~ 14 yıl önce
şöle bi 14yıl öncesinden a.ü mezunu meslekte bi 14 yıllık bi kardeşiniz olarak erciyes ünv. tebrik etmek istiyorum.bizm a.ü lü sivil havacılık yöneticilerimiz epey bi ahımızı almıştı.sonuçlarınıda geçem bi on yılda gördük.o sebeple tüm kardeşlerime başarılar diliyorum.gelecek siz kardeşlerimin kendi elindedir fakında olunuz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erciyesli teknisyen ~ 14 yıl önce
Arkadaşım 1 tane bile uçağı yok diyorsun nereden biliyorsun? 2 adet uçağı var bu okulun, öğrenimleri boyunca 2 dönem yaz stajı yapıyor bu öğrenciler, öğrenim boyunca derslerinin yarısını hava ikmal komutanlığında uçağı görerek dokunarak işliyorlar. Önceki mezunları sektörde iyi yerlere gelmiş, adlarından söz ettiren kişiler. bugüne kadar bu kişilerin baktığı uçaklarda milyonlarca kişi uçmuş. Tamam Anadolu üniversitesinin durumu daha iyi olabilir. Ama sivil havacılık otoritesi kılı kırk yararak bu okulu denetlemiş ve bu yetkiye layık görmüştür. Konuşmalarımıza dikkat edelim bilip bilmeden kıskançlıkla bol keseden boş boş konuşmayalım. bilmiyorsak soralım öğrenelim!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aircraft engineer ~ 14 yıl önce
ucuz diyen arkadaş ne oldu lem zoruna mı gitti?siz bu kıskançlıkla hiç bi yere varamazsınız,yetkiyi verenler senden daha iyi düşünüyorlar,neyse biraz daha tırsmaya devam edin korkunun ecele faydası yok :) elinizden ekmeğinizi almıcaz korkmaın,bura okuyan herkes ekmeğinin peşinde,Erciyes gümbür gümbür geliyor tüm parasal zorluklaırna rağmen,ilerde anlarsın ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sivil havacı ~ 14 yıl önce
anadolu sivil havacılık mezunu olarak erciyes sivil havacılık okulunu kutlarım...anadolu bu kadar yılldır eğitim veriyor ama bünyesindeki eğitilmemiş eğitmenlerle neyin yetkisini hakediyorlarki...burda eleştirilmesi gereken erciyes değil anadolu üniversitesidir... anadolu sivil havacılık bünyesinde bulunan bölümlerden pilotaj hariç hangi bölümüne gereken önemi verebilmişki yetki belgesi alabilsin...anadolu sivil havacılık okuyan ve mezun arkadaşlara allah yardım etsin...ne diyeyim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000