19 Mayıs 2017, Cuma 09:42:54

Atatürk Havalimanı için flaş karar

Atatürk Havalimanı'nın 3 yıl sonra charter seferlere açılması kararı alındı.
  • Az bile 3. dünya ülkesi Türkiye'ye.
  • Kimi kandırıyorsunuz ki. Birincisi; Seviye 3 tarifesi koordine edilen bir havaalanı AHL, boş slot varda mı charter'a verecek . Sonra meydan dhmi'nin sen hangi yetki ile kimin geleceğine karar verdim diyorsun. Biraz reklamları bırakın da dişe dokunur iş yapın. Herkes de çıkıp helal olsun Shgm de iyi işler yapıyor desin. İkincisi; Şu an 2017 kış dönemi tahsisleri de yapıldı bitti. Yani bu talimatın yürürlük tarihi 29 mart 2018. (2018 yaz dönemi) zaten o tarihte İstanbul Yeni Havalimanı açılmış olacak ve AHL sadece genel havacılık ve iş jetlerine açık olacak. O karar daha ihale döneminde verilmişti. Sözün özü birileri Sayın Kesiciye boş kağıt imzalatmış yine. Ne diyelim hayırlısı olsun
  • "Atatürk Havalimanı'nın 3 yıl sonra charter seferlere açılması kararı alındı." yani 2020 de mi? "Atatürk Havalimanı'nın 3 yılın ardından charter seferlere açılması kararı alındı"
  • Eger Atatürk özele açilır thy ye kapatilirsa thy tek bilet satamaz bu yeni ucube havalimanına. Adam neden alsın ki. Istanbula gelecek sonra havalimanından 2saat yol daha.... Zaten bu ucube havalimani açılmayacak. Dolgu üzerine yalilan pistler patır patır çöküyor. Hemde daha şimdiden. Çöken yer tekrar yapıliyor. Baska yerden tekrar çöküyor. Bölgedeki rüzgar kuvvetinden hiç bahsetmiyorum. Allah akil fikir versin bunda imzası olanlara..
  • 3 yıl önce chartere kapatılmış bugün yeniden açılıyor. 3 yıl sonra açılacak değil. Haber daha açık yapılsaymış: 3 yıl önce chartere kapatılan... yeniden açılıyor...vs, veya 3 yıl aradan sonra ...vs.
  • Atatürk havalimanı hakkında yetkililer 3 havalimanı tam kapasite faaliyete geçince hava trafiğine kapatılacak gibi açıklamalarda bulundular . Bir örnek vereyim Londra 6 tane uluslar arası havalimanı var Moskova yine 5 yada 6 uluslar aras havalimanına sahip. Evet Atatürk havalimanı kapatmak yerine Londra nın Getwick havalimanı gibi carter uçuşlara açık tutulmalı Pegasus Anadolujet Sunexpres Onur Atlas varsinlar kullansınlar hatta Thy dahi içhat yolcularını dış destekli Avrupa aktarmalı uçuşlarda kullanabilir fevkalede zaten pistlerin ikitanesi marmara yönünde iniş kalkış öbürüde Ataköy Topkapı doğu yönünde olduğu için 3 havalimanınada bir engeli yok ama havalimanın arazisi o kadar değerliki çoklarınin uykularını kaçırıyor işin içine rant varya herkesin aklında 40 tane tilki dolaşıyor siyasetçi belediye dış yatırımcı iş adamları gibi
  • isabet olmuş ! Umarım Pegasus Onur Atlas Havayolları da kullanır ve Ankara-İstanbul uçuşu başlatır da THY'ye servet ödemekten kurtuluruz Sabiha Gökçen-ESB arası ortalama 50-60 iraya uçan Anadolu Jet(thy) Atatürk-ESB arası 350-400 liraya uçuyor.Neden ? Çünkü bu hatta rakip yok... olmasın diye de ne mümkünse yaptılar zaten ! Parası olan Avrupa yakasına uçsun olmayan Gökçen'e Anadolu yakasına gitsin hesabı.
  • tabiki bu 3.havalimanini yapan sirketleri baglamiyor zira onlar oyle bir kaymakli anlasma yapmislarki devletle, nasil olsa anlastiklari yolcu sayisisi uzerinden paralarini tikir tikir alacaklar.Isterse kimse kullanmasin adamlarin ici rahat.boyle bir sey dunyada yok. sonra sorsam havaalani yaptik derler. Madem, istedikleri kadar kredi veriyor devlet madem devlet frantisi yolcu garantisi veiyor ihaleyi bana verseydiler ya. kamu bankalarindan bilmem kac yil odemesiz alirdim parayi insati yaptirirdim. garanti yolcudan gelen parayla 3-5 yil da kredileri kapardimm koca havaalanim olurduu gunun sonunda. Ha bu arada 3 yil sonra su olacak gibi haberlerede inanmayin milletin gazini aliyorlar. oranin arsasi coktan mutahitlerce paylasilmistir bile
  • Ne olacak şimdi? Hangi havayolları gelir???
  • Seabird ucaklari nerede?

Atatürk Havalimanı'nın 3 yıl sonra charter seferlere açılması kararı alındı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün aldığı kararla yolcu sayısındaki azalmalar ve talepler göz önüne alınarak alınan karar, SHGM tarafından yayımlandı.

Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici imzasıyla yayımlanan talimatta 'yeni bir düzenlemenin yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır' denildi.

Hatırlanacağı üzere Atatürk Havalimanı 2014 yılında yoğunluk göz önünde bulundurularak charter seferlere kapatılmıştı.

TALİMAT İÇİN TIKLAYINIZ...

Atatürk Havalimanı için flaş karar

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Kurdi ~ 7 yıl önce
Az bile 3. dünya ülkesi Türkiye'ye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koordineli meydan ~ 7 yıl önce
Kimi kandırıyorsunuz ki. Birincisi; Seviye 3 tarifesi koordine edilen bir havaalanı AHL, boş slot varda mı charter'a verecek . Sonra meydan dhmi'nin sen hangi yetki ile kimin geleceğine karar verdim diyorsun. Biraz reklamları bırakın da dişe dokunur iş yapın. Herkes de çıkıp helal olsun Shgm de iyi işler yapıyor desin. İkincisi; Şu an 2017 kış dönemi tahsisleri de yapıldı bitti. Yani bu talimatın yürürlük tarihi 29 mart 2018. (2018 yaz dönemi) zaten o tarihte İstanbul Yeni Havalimanı açılmış olacak ve AHL sadece genel havacılık ve iş jetlerine açık olacak. O karar daha ihale döneminde verilmişti. Sözün özü birileri Sayın Kesiciye boş kağıt imzalatmış yine. Ne diyelim hayırlısı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öyle biri ~ 7 yıl önce
"Atatürk Havalimanı'nın 3 yıl sonra charter seferlere açılması kararı alındı." yani 2020 de mi? "Atatürk Havalimanı'nın 3 yılın ardından charter seferlere açılması kararı alındı"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olmaz ~ 7 yıl önce
Eger Atatürk özele açilır thy ye kapatilirsa thy tek bilet satamaz bu yeni ucube havalimanına. Adam neden alsın ki. Istanbula gelecek sonra havalimanından 2saat yol daha.... Zaten bu ucube havalimani açılmayacak. Dolgu üzerine yalilan pistler patır patır çöküyor. Hemde daha şimdiden. Çöken yer tekrar yapıliyor. Baska yerden tekrar çöküyor. Bölgedeki rüzgar kuvvetinden hiç bahsetmiyorum. Allah akil fikir versin bunda imzası olanlara..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 7 yıl önce
Zaten havalimanlari sehirdisinda olmasi gerekir avrupada nerdeyse butun havalimanlari boyledir. Bu hem sirketler icin hem de civarda yasayan insanlar icin iyidir. Bkz. Noise abatement Procedures. Ayrica dolgu olan havalimani coker batar aman efendim olmaz yorumlari sadece komiktir. Bkz Ordu-Giresun havalimani. Ayrica bolgedeki ruzgar kuvvetleri limit ustu degildir.
ESB ~ 7 yıl önce
3 yıl önce chartere kapatılmış bugün yeniden açılıyor. 3 yıl sonra açılacak değil. Haber daha açık yapılsaymış: 3 yıl önce chartere kapatılan... yeniden açılıyor...vs, veya 3 yıl aradan sonra ...vs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atatürk Havalimanı ~ 7 yıl önce
Atatürk havalimanı hakkında yetkililer 3 havalimanı tam kapasite faaliyete geçince hava trafiğine kapatılacak gibi açıklamalarda bulundular . Bir örnek vereyim Londra 6 tane uluslar arası havalimanı var Moskova yine 5 yada 6 uluslar aras havalimanına sahip. Evet Atatürk havalimanı kapatmak yerine Londra nın Getwick havalimanı gibi carter uçuşlara açık tutulmalı Pegasus Anadolujet Sunexpres Onur Atlas varsinlar kullansınlar hatta Thy dahi içhat yolcularını dış destekli Avrupa aktarmalı uçuşlarda kullanabilir fevkalede zaten pistlerin ikitanesi marmara yönünde iniş kalkış öbürüde Ataköy Topkapı doğu yönünde olduğu için 3 havalimanınada bir engeli yok ama havalimanın arazisi o kadar değerliki çoklarınin uykularını kaçırıyor işin içine rant varya herkesin aklında 40 tane tilki dolaşıyor siyasetçi belediye dış yatırımcı iş adamları gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn SHGM ~ 7 yıl önce
2. Paragrafı okumadım varsayıyorum. Bu nasıl bir açıklamadır. Devletin resmi bir kurumu üstelik.. İzahat bekliyoruz. Dost var düşman var, kimi sevindiriyorsunuz? Alman ı mı? İngilizi mi? Bir yazıyı kaleme alırken iyi okuyup değerlendirmek öyle yayınlamak gerek. Sonra da sehven yazıldı der gecersiniz. Kimseye açıklma yapmadan da bu kararı verecek mercisiniz nitekim.
gag ~ 7 yıl önce
isabet olmuş ! Umarım Pegasus Onur Atlas Havayolları da kullanır ve Ankara-İstanbul uçuşu başlatır da THY'ye servet ödemekten kurtuluruz Sabiha Gökçen-ESB arası ortalama 50-60 iraya uçan Anadolu Jet(thy) Atatürk-ESB arası 350-400 liraya uçuyor.Neden ? Çünkü bu hatta rakip yok... olmasın diye de ne mümkünse yaptılar zaten ! Parası olan Avrupa yakasına uçsun olmayan Gökçen'e Anadolu yakasına gitsin hesabı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
remzi ~ 7 yıl önce
tabiki bu 3.havalimanini yapan sirketleri baglamiyor zira onlar oyle bir kaymakli anlasma yapmislarki devletle, nasil olsa anlastiklari yolcu sayisisi uzerinden paralarini tikir tikir alacaklar.Isterse kimse kullanmasin adamlarin ici rahat.boyle bir sey dunyada yok. sonra sorsam havaalani yaptik derler. Madem, istedikleri kadar kredi veriyor devlet madem devlet frantisi yolcu garantisi veiyor ihaleyi bana verseydiler ya. kamu bankalarindan bilmem kac yil odemesiz alirdim parayi insati yaptirirdim. garanti yolcudan gelen parayla 3-5 yil da kredileri kapardimm koca havaalanim olurduu gunun sonunda. Ha bu arada 3 yil sonra su olacak gibi haberlerede inanmayin milletin gazini aliyorlar. oranin arsasi coktan mutahitlerce paylasilmistir bile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
buyuksun ~ 7 yıl önce
buyuksun
remzie ~ 7 yıl önce
bizim remzi abi gene cosmus
hasan ~ 7 yıl önce
bu adamda en az benim kadar bu islerden anliyor
necmi ~ 7 yıl önce
istanbuksa ataturk avm ve ataturk sitesi varmiydi
mus ~ 7 yıl önce
orasi olsa olsa avm olur bu saatten sonra
testt ~ 7 yıl önce
3 yila kim ole kim kala
Soru? ~ 7 yıl önce
Ne olacak şimdi? Hangi havayolları gelir???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
773 ~ 7 yıl önce
Seabird ucaklari nerede?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000