21 Ekim 2014, Salı 14:15:00

SAMSUN'DA ÇARŞAMBA HAVALİMANI KENDİNİ AŞTI

Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda yolcu sayısı bir önceki yılın ocak-eylül dönemine göre yüzde 11.07 artış gösterdi.
  • Madem rakamları bukadar önemsiyorsunuz, o zaman Terminaliyle Pistiyle eksikleriylede ilgilenin. Rakamları açıklamak marifet değil, ilgi göstermek ve bu potansiyeli yakışacak bir Liman haline getirmektir marifetten sayılır. Rakamları DHMIden herkes bakıp bilgi edinebilir zaten.
  • Yakında özelleştirme ihalesi yapılacak. . Marketing kokuyor bu haberler..
  • Sayın Valim Samsun halkına yapabileceğiniz en güzel hizmetlerinizden birirsi anadolu yakasın da ikamet eden yolcularımızın tamamı anadolujet veya pegasus ile ortalama günde altı uçakla direkt olarak samsun dan sabiha gökçen e uçmak zorunda kalmaktadırlar.Dolayısıyla son yıllarda gelişen havacılık niymetlerinden bu vatandaşlarımızında yararlanması gerekmektedir thy bu çileye son vermelidir.akabinde anadolujet in sabihagökçen uçuşlarından birini samsun Bursa direk uçuş yapması gerekmektedir yazık değilmi o yolculara istanbul dan üç saatte karayolu ile Bursa ya geliş gidiş yapıyorlar.o zaman orgi neden açılıyor samsun ordu arası karayolu ile 2.5 saat sürmektedir.acilen samsun bursa uçuşlarının yapılması ihtiyacı gerekmektedir.bu durumda az da olsa sabiha gökçen nefes alır samsun ve bursa nın potansiyelleri devamlı yükselecektir.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun-Çarşamba Havalimanı’na 2014 yılı Ocak-Eylül döneminde gelen-giden yolcu sayısı, uçak sefer sayıları ve kargo taşımacılığı hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Vali Şahin açıklamasında, “İç ve dış hatlarda 2013 yılı Ocak-Eylül döneminde gelen-giden toplam yolcu sayısı 1 milyon 31 bin 647 iken, 2014 yılı Ocak-Eylül döneminde gelen-giden toplam yolcu sayısı 1 milyon 145 bin 864 olmuştur. 2013 yılı Ocak-Eylül döneminde gelen-giden uçak sayısı 8 bin 221 iken, 2014 yılı Ocak-Eylül döneminde gelen-giden uçak sefer sayısı 10 bin 862 olarak gerçekleşmiştir. Toplam gelen-giden yolcu sayısında bir önceki Ocak-Eylül dönemine göre 114 bin 217, uçak sayısında da 2 bin 641 artış gerçekleşmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda 2014 yılı ilk Ocak-Eylül döneminde bir önceki yıla göre gelen-giden yolcu sayısında toplamda yüzde 11.07 oranında artış ve gelen-giden uçak sefer sayısında da yüzde 32.10 oranında artış gerçekleşmiştir. Ayrıca, 2013 yılı Ocak-Eylül döneminde iç ve dış hatlarda 504 bin 634 kg. kargo taşınırken, 2014 yılı Ocak-Eylül döneminde 583 bin 863 kg. kargo taşınmıştır. 2014 yılı Ocak-Eylül döneminde bir önceki yıla oranla kargoda yüzde 15.70’lik bir artış gerçekleşmiştir” dedi.

Vali Şahin, Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan karşılıklı olarak İstanbul’a pazartesi günleri 11 sefer, salı günleri 12 sefer, çarşamba günleri 11 sefer, perşembe günleri 12 sefer, cuma günleri 11 sefer, cumartesi ve pazar günleri 10 sefer, Ankara’ya haftanın her günü 2’şer sefer, İzmir'e hafta içi 5 gün, Antalya'ya çarşamba ve pazar günleri, Almanya’nın Duesseldorf, Berlin ve Hamburg şehirlerine çarşamba günleri, Frankfurt ve Köln’e cuma günleri aktarmasız uçuş seferleri yapıldığı bilgisini verdi.

Ayrıca İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanlarından bağlantılı olarak yurt içinde her noktaya, yurt dışında ise birçok noktaya uçuşlar yapılabildiğini belirten Şahin,

“Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda 30 Ekim tarihi itibariyle ‘kış tarifesi’ uygulamasına geçilecek olup, bu tarihten sonraki uçuşlar kış tarifesi uygulaması kapsamında yapılacaktır” şeklinde konuştu.

SAMSUN'DA ÇARŞAMBA HAVALİMANI KENDİNİ AŞTI

Facebook Yorum

Yorumlar

LTFH ~ 4 yıl önce
Madem rakamları bukadar önemsiyorsunuz, o zaman Terminaliyle Pistiyle eksikleriylede ilgilenin. Rakamları açıklamak marifet değil, ilgi göstermek ve bu potansiyeli yakışacak bir Liman haline getirmektir marifetten sayılır. Rakamları DHMIden herkes bakıp bilgi edinebilir zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yakında özelleştirme ihalesi yapılacak. . Marketing kokuyor bu haberler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şükrü şenTHY ~ 4 yıl önce
Sayın Valim Samsun halkına yapabileceğiniz en güzel hizmetlerinizden birirsi anadolu yakasın da ikamet eden yolcularımızın tamamı anadolujet veya pegasus ile ortalama günde altı uçakla direkt olarak samsun dan sabiha gökçen e uçmak zorunda kalmaktadırlar.Dolayısıyla son yıllarda gelişen havacılık niymetlerinden bu vatandaşlarımızında yararlanması gerekmektedir thy bu çileye son vermelidir.akabinde anadolujet in sabihagökçen uçuşlarından birini samsun Bursa direk uçuş yapması gerekmektedir yazık değilmi o yolculara istanbul dan üç saatte karayolu ile Bursa ya geliş gidiş yapıyorlar.o zaman orgi neden açılıyor samsun ordu arası karayolu ile 2.5 saat sürmektedir.acilen samsun bursa uçuşlarının yapılması ihtiyacı gerekmektedir.bu durumda az da olsa sabiha gökçen nefes alır samsun ve bursa nın potansiyelleri devamlı yükselecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000