18 Temmuz 2022, Pazartesi 12:46:32

Sabiha Gökçen'de yolcu rekoru

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, 582 sefer ve 100 bini aşan yolcu sayısıyla 17 Temmuz’da 2022 yılının en yoğun gününü yaşadı.
  • cihan baba rekorların adamıdır..
  • Turkiyede vurun semeri bizim insanlar akillanmaz 3 kurus maasla karin tokluguna vardiya calistirin ucretli kole gibi yazik bak dunya genelinde grev var bizde ek sefer koyuyoruz rekor ustune rekor personele ses yok yazikk.
  • 582 rekormuymuş ? Ceo arkadaş havacılıktan olmayınca yazık öyle sanıyor tabi

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, 582 sefer ve 100 bini aşan yolcu sayısıyla 17 Temmuz’da 2022 yılının en yoğun gününü yaşadı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (İSG) pandemi sonrasında gerçekleşen uçuş ve yolcu sayısıyla yeni bir rekora daha imza attı. Yaz sezonu ve bayram tatili yoğunluğunun birleştiği 17 Temmuz Pazar günü İSG, 582 sefer ve toplamda 101.804 yolcu sayısı ile 2022’nin en yoğun gününü yaşadı. İSG, yolcu yoğunluğu bakımından 2022’nin rekorunu kırdı.

İSG CEO’su Berk Albayrak "Bayram dönüşü yolcu ve uçuş rakamlarında yeni bir rekora daha imza attık. Şehrin lider havalimanı’nı tercih eden misafirlerimize mükemmel bir havalimanı deneyimi sunmak için gece gündüz çalışıyoruz" dedi.

Albayrak konuya ilişkin yaptığı açıklamada "İSG, pandemi sırasında gösterdiği hızlı toparlanma performansı bakımından Avrupa'nın en hızlı toparlanan ikinci havalimanı seçildi ve 2022 yılında sadece üç ayda, dış hat yolcu oranları, performansımızda tarihi bir zirve yakaladığımız 2019 yılındaki seviyeyi %6'yı aştı” ifadelerini kullandı.

İSG 2022’nin ilk yarısında 13,7 milyon yolcu ağırladı

Yaz sezonunda hızlanan hava yolculuğundaki toparlanma Sabiha Gökçen Havalimanı yolcu rakamlarına da yansıdı. İSG 2022’nin ilk yarısında 13.7 milyon yolcu ağırladı. 41 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en yoğun tek pistli ve tek terminalli havalimanı olan İSG, pandemi sırasında gösterdiği hızlı toparlanma performansı bakımından Avrupa'nın en hızlı toparlanan ikinci havalimanı seçildi.

Sabiha Gökçen'de yolcu rekoru

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

murat ~ 7 ay önce
cihan baba rekorların adamıdır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dunyada grev ~ 7 ay önce
Turkiyede vurun semeri bizim insanlar akillanmaz 3 kurus maasla karin tokluguna vardiya calistirin ucretli kole gibi yazik bak dunya genelinde grev var bizde ek sefer koyuyoruz rekor ustune rekor personele ses yok yazikk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rekor ? ~ 7 ay önce
582 rekormuymuş ? Ceo arkadaş havacılıktan olmayınca yazık öyle sanıyor tabi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sağ lob ~ 7 ay önce
Bahsedilen sayılar SAW rakamları. Sizin bildiklerinizden bahsedilmiyor.
İSG ~ 7 ay önce
İSG’nin kendi içindeki rekorundan bahsediyor diğer havalimanlarına oranla veyahut kıyasla değil

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000