18 Ocak 2020, Cumartesi 10:44:58

Sabiha Gökçen'de cep otel dönemi

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda hizmet vermeye başlayan modern uyku kabinleri vatandaşlardan ilgi görüyor. Saatlik olarak kiralanan kabinler, konforuyla da dikkat çekti.
  • Şu sabihaya ikinci pist ve metro gelse diğer havalimanının esamesi okunmaz
  • bu uygulama isg için 2 yıl önce konuşulmaya başlandı anca gündeme gelip uygulamaya geçirdiler, geç kalınmış bir hareket keşke daha önceden yapılsaydı.
  • Ben bu servisi 3 yildir sawda kullana biri olarak cok memnunum.
  • bunlari aylik kiraliyabiliyoemuyuz?
  • Iga daki kapsullere bin basar arti fiyati ve sunduklari daha ucuz konfor desen kendini gosteriyo iga da yastikda battaniyede ayri ucret isg de hizmet on plana cikmis tebrikler...
  • Bu tarz haberler yüzünden belki de başarılı genç bir iş adamının başarısı ailesinden bilinecek. Yok onun oğlu, bunun torunu ne gerek var ??
  • İSG kendini astikca asiyor citayi bilmemnereye cikardi. İGA nin uyku tulumlariyla burasi kiyaslanamaz. Devletin yaptigi mudahalelere ragmen İSG nin hamleleri tokat gibi. Helal olsun la hakketen
  • Kadar isim saymislar arkadas insan birini de mi tanimaz. Kendimden utandim!!!
  • Alaettin Kaykubat'ın 62.göbekten torunu, dolayısıyla Gıyaseddin Keyhüsrev'in de akrabası olan Fevzi Alaettinoğlu’nun torunu, turizmci işadamı Hüseyin Alaettinoğlu’nun oğlu Alanyalı işadamı Ömer Alaettinoğlu

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda hizmet vermeye başlayan modern uyku kabinleri vatandaşlardan ilgi görüyor. Saatlik olarak kiralanan kabinler, konforuyla da dikkat çekti.

Alanyalı işadamı Ömer Alaettinoğlu'nun sahibi olduğu şirket tarafından yapılan iki uyku kabininin konsepteleri birbirinden farklılık gösterse de amaç ortak ve yolcunun saatlik dinlenmesi olarak hizmet veriyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda modern uyku kabinleri bir hafta önce hizmet vermeye başladı. Havalimanında uçuşlarını bekleyen yolcuların konforu için tasarlanan alanda kadın ve erkek bölümleri ayrı 10 kadın 18 erkek ve bir de aile kabini bulunuyor. Yolcuların yastık, battaniye, sınırsız internet ve sınırsız çay-kahve gibi ihtiyaçları da dahil saatlik 7 euro+kdv ücretiyle kiraladığı alanlara ise QR kodlarla giriş yapılıyor. Yolcuların valizlerini koyabilecekleri kendilerine özel dolapların da düşünüldüğü alanda uyku kabinlerinin içerisinde televizyondan yolculara tahsis edilmiş özel tabletlere kadar birçok şey bulunuyor. Sesten izole edilen alanda yolcuların rahat dinlenebilmeleri için kabin içerisinde ayrıca okyanus sesi bir hoparlör vasıtasıyla yolculara ulaştırılıyor.

İsteyen yolcu uçuş saatine yakın uyandırılıyor

Kabinlerde dileyen yolcular, uçuş saatlerine yakın uyandırılıyor. Kısa süre sonra ise Kepler markası aldı altında hizmete sunulan uyku kabinlerini kullanan vatandaşlara bir robot da hizmet vermeye başlayacak. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Ticari İşler Direktörü Yücel Ecer ve Kepler kurucusu Ömer Alaettinoğlu da havalimanında yeni hizmete giren uyku kabinleri hakkında bilgi verdi.

“Sabiha Gökçen'de başlayıp tüm dünyaya yayılacak”

Uyku kabinlerine yolcuların gösterdiği ilgiden memnun olduklarını ifade eden İSG Ticari İşler Direktörü Yücel Ecer, “Uzun zamandır çalıştığımız bir projeydi ama faaliyete geçmesi yaklaşık 1 haftayı buldu. Bu zaman dilimi içinde de yolcularımız oldukça yoğun bir şekilde uyku kabinlerimizi kullanmaktalar. Önümüzdeki dönemlerde de biz aslında bu artan talebi karşılamak için ilave alanları da bu kapsamda kullanmayı düşünüyoruz. Özellikle ilk hafta itibariyle çok olumlu tepkiler aldık. Sabiha Gökçen Havalimanı aynı zamanda bir transfer merkezi olduğu için de bağlantılı uçuşlar arasındaki saatleri dinlenmek için geçiren yolcular özellikle bu bölgeye çok ilgi gösterdiler. Bu proje için Türkiye ve dünyada bir ilk diyebiliriz. Fiyat, performans açısından da diğer havalimanlarıyla kıyasladığımzda çok ön plana çıkan ciddi farklılıklar gösterebilen bir alan. Hem yolculara sakin dinlenebilecekleri özel, onlara özgü alanlar oluşturmuş oluyoruz. Hem de havalimanında onlara ekstra bir konfor alanı oluşturmuş oluyoruz. Zannediyorum çok kısa zaman içinde Sabiha Gökçen'de başlayıp tüm dünyaya yayılacak olan bu projeyi birçok havalimanında görme imkanımız olacak” dedi.

Mesleği nedeniyle yaptığı uzun yolculuklar sırasında havalimanında beklemek zorunda kaldığını ve uyku kabini fikrinin bu şekilde ortaya çıktığını ifade eden Kepler kurucusu Ömer Alaettinoğlu, “Çalışma saatlerimiz çok uzundu ve çok fazla seyahat etmemiz gerekiyordu dolayısıyla bir uçak kaçırma vakası sonucunda Los Angeles Havalimanı'nda 7 saat yerde uyumak zorunda kaldım. Bunun üzerine böyle bir fikir doğmuş oldu. Sabiha Gökçen Havalimanı da sağ olsun böyle bir fikrin hayata geçirilmesi konusunda hem bize yer verdi, hem destek oldu. Yaklaşık bir hafta önce bunu hayata geçirmiş olduk. Bizim 28 kişilik kapasitemiz var. Bu kabinlerin yanında yan tarafta bir dolap hizmetimiz var. Hem erkek hem kadın tarafında 3 adet tuvaletimiz, 2 adet duş alanımız var. Bir lunch alanımız var. Orada da çay kahve hizmetimizi ücretsiz olarak sunuyoruz. Dinlenme ünitelerinde farklı özelliklerimiz var. Televizyon izleme imkanı, tablet bilgisayarımız var. Uçuş bilgilerimizi canlı olarak görebiliyoruz. Her misafirden sonra bütün yastık kılıflarımız, battaniyelerimiz temizleniyor. Daha bir hafta olmasına rağmen dünyadaki farklı havalimanlarından çok büyük ilgi gördük. Yastığınızın yanında bir hoparlör var ve biz buradan bir okyanus dalgası sesi veriyoruz aynı zamanda hem bir rahatlatıcı hem bir maskeleme tekniği olarak kullanıyoruz. Misafirlerimize soruyoruz “uyandırılmak ister misiniz” diye tercih eden misafirlerimizi uyandırıyoruz ve uçaklarını kaçırmadıklarından emin oluyoruz” diye konuştu.

Uyku kabinini kullanan ve memnuniyetini ifade eden yolculardan Salim Emre Arslan, “Uçuşum var, yaklaşık 2-3 saat arası var, bende banklarda kalmak istemediğim için uyku kabinlerini tercih ettim. Bence Her havaalanına yapılması lazım. Banklarda birçok insan uyuyor. Şu anda herkes de görüyordur. Fiyatı bence uygun, herkesin verebileceği bir para. Uçuş yapan insanlar için gerçekten kolaylık oluyor. Çok konforlu ben beğendim. Tabletten olsun televizyondan olsun istediğim her şeye bakabiliyorum. Sabiha Gökçen yetkililerine ve projeyi hayata geçiren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sabiha Gökçen'de cep otel dönemi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Km ~ 2 yıl önce
Şu sabihaya ikinci pist ve metro gelse diğer havalimanının esamesi okunmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
keşke ~ 2 yıl önce
bu uygulama isg için 2 yıl önce konuşulmaya başlandı anca gündeme gelip uygulamaya geçirdiler, geç kalınmış bir hareket keşke daha önceden yapılsaydı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
menun ~ 2 yıl önce
Ben bu servisi 3 yildir sawda kullana biri olarak cok memnunum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O 3 yılda nerede uyudun? ~ 2 yıl önce
Bu hizmet yeni, 1 hafta önce açılmış
mafaky ~ 2 yıl önce
Ha, ha, ha!... Bu yazacağım fıkraya benzedi: Milletvekili'nin biri köyün birine seçim öncesi ziyarete gitmiş; nedeni malum. Muhtar'a "en büyük iki sorununuzu söyleyin ki halledelim!" demiş. Muhtar, "köyümüzde sağlık ocağı bile yok!" deyince cep telefonuna sarılmış ve Sağlık Bakanı'nı arayıp hararetli konuşup kapatmış."Sağllık ocağınızı yarından tezi yok, oldu biliniz! İkinci sorununuzu da derhal halledelim!" demiş. Muhtar "köyümüzde hiçbir cep telefonu operatörünün hattı çekmiyor!" demez mi!!!
Tiger ~ 2 yıl önce
3 yıldır kullanıyormuş.Daha hizmete yeni girdi.(Sabiha calışanı)
aylik ~ 2 yıl önce
bunlari aylik kiraliyabiliyoemuyuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Sen ~ 2 yıl önce
Masali kes
Iga ya ornek olsun ~ 2 yıl önce
Iga daki kapsullere bin basar arti fiyati ve sunduklari daha ucuz konfor desen kendini gosteriyo iga da yastikda battaniyede ayri ucret isg de hizmet on plana cikmis tebrikler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç ~ 2 yıl önce
Bu tarz haberler yüzünden belki de başarılı genç bir iş adamının başarısı ailesinden bilinecek. Yok onun oğlu, bunun torunu ne gerek var ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A ~ 2 yıl önce
Boş yapmayın ya
Sülale ~ 2 yıl önce
Sülaleyi saydı resmen.
??? ~ 2 yıl önce
Kimin oğlu olduğunu nereden bliyorsun ?
VİZYON ~ 2 yıl önce
İSG kendini astikca asiyor citayi bilmemnereye cikardi. İGA nin uyku tulumlariyla burasi kiyaslanamaz. Devletin yaptigi mudahalelere ragmen İSG nin hamleleri tokat gibi. Helal olsun la hakketen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatansever ~ 2 yıl önce
İGA da İSG de özel şirketler tarafında yönetiliyor. İSG aşkınız nerden geliyor. İGA ya sırf muhalefet yüzünden sürekli çamur atıyorsunuz. İkisi de bizim havalimanımız ikisinin de büyümesi bizim karımıza. 9 ayda İGA nın yolcu garantisini geçmesi nedeniyle devletimize 24 milyon € ödedi. Bu kötü mü oldu? Bak sizin destekledikleriniz buraya uçak mı inecek diyordu. Noldu bu hükümetin çabaları ve yatırımlarıyla İSG bu durumda.
Korsanpilot ~ 2 yıl önce
Sanki bu işi yapan havalimanlarinin kendisi sgh yapan iga da yapar ne kadar akil fukarasi yaratiklar var
Gerçek ~ 2 yıl önce
Peki daha fazla vermesi gerekmiyor mu iganın dhmiye DHMİ bunun araştırmasını yapmışmı iga iki ayrı şirket olarak ama tek şirket yönetiminde kar payından düşme olurmu araştırması gerekir.kafalarda soru işareti kalmaması için
Havacı ~ 2 yıl önce
Senin ucube yapını karda uçak inemediğinde görürüm.
Saçma ~ 2 yıl önce
İki havalimanıda devletin ve ikisinide özel şirketlere veren bu hükümet.kimi kimle kıyaslıyorsunuz anlamadım
Lacan ~ 2 yıl önce
Savunma mekanızması uretıyorlar da ondan.
Tembel ~ 2 yıl önce
Havacı kınamı yakacaksın?
O ~ 2 yıl önce
Kadar isim saymislar arkadas insan birini de mi tanimaz. Kendimden utandim!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
soy sop ~ 2 yıl önce
Alaettin Kaykubat'ın 62.göbekten torunu, dolayısıyla Gıyaseddin Keyhüsrev'in de akrabası olan Fevzi Alaettinoğlu’nun torunu, turizmci işadamı Hüseyin Alaettinoğlu’nun oğlu Alanyalı işadamı Ömer Alaettinoğlu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hah ~ 2 yıl önce
Hahahahaha. Helal olsun. Daha geri gidebilecek var mi? :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000