07 Aralık 2018, Cuma 18:22:27

Sabiha Gökçen Havalimanı'na ödül

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın (İZEV) ‘Hayat ve Biz’ isimli sosyal sorumluluk projesi ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından bu yıl 10’uncu kez düzenlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Akademi Ödülleri’nde ‘Eşitsizliklerin Azaltılması’ kategorisinde ödüle layık görüldü.
  • Bence personel girişini cuma namazı nedeniyle girişe kapayıp uçucu ekipleri her cuma günü yolcu girişinden almaları ve yolcu terminalini ibadethaneye çevirmeleri nedeniyle de bir ödülü hakediyor Saw yöneticileri.İbadet böyle uluorta ve diğer insanları mağdur edecek şekilde yapılmamalı bence.Böyle bir sahne Arap havalimanlarında bile yaşanmıyor.
  • Sn.Canan Bey,böylesi eşsiz güzellikde yer alan çalışmalarınız İçin teşekkür ederiz.Lakin bu çalışmalarınıza istinaden işletmenizde engelli çalışanlara veya çalışan peronellerinizinde engelli yakını olan abisi,kardeşi,babası,annesi vs.bunlar İçin sosyal bir çalışma yaparak onlara motivasyon açısından destek sağlanıyormu?Hiç araştırdınızmı?Yoksa bu tip etkinlikler reklam İçin mi yapılıyor?

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından bu yıl 10’uncu kez düzenlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Akademi Ödülleri’nde İZEV ‘Hayat ve Biz’ isimli sosyal sorumluluk projesi ile ‘Eşitsizliklerin Azaltılması’ kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

Topluma yarar sağlayan, değer katan projeleri farklı sektörlerle buluşturan ve iş birliği imkanı oluşturmak amacıyla düzenlenen "10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi" kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde, ISG Kurumsal İletişim Müdürü Canan Soysal, İZEV Genel Sekreteri Merve Kılıç ve İZEV Vakfı marka danışmanı Hakan Kural ile İZEV’li gençler ödüllerini Türkiye Sosyal Sorumluluk Derneği Başkan Yardımcısı Fatma Çelenk’in elinden aldılar.

Dedeman Otel’de 6 Aralık 2018 tarihinde düzenlenen ödül töreni sonrası görüşlerini ifade eden İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı terminal işletmecisi İSG’nin Kurumsal İletişim Müdürü Canan Soysal, “Türkiye’nin ilk “Engelsiz Havalimanı” unvanına sahip İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı olarak; böyle bir projenin parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz. Engelli insanlara yönelik negatif algıların dönüştürülerek zihinlerdeki duvarları yıkmanın hedeflendiği, “Hayat ve Biz-Hayvanlar ve Biz” projesinin gücüne baştan beri inandık. Projemiz ile Türkiye’deki en iyi kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarının, uluslararası bir jüri tarafından belirlendiği bu anlamlı ödüle layık görüldüğümüz için mutluluk duyuyoruz. Birleşmiş Milletler’in tüm dünyada hayata geçirdiği Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri bünyesinde yer alan 10’uncu hedef olan, Eşitsizliğin Azaltılması kategorisinde bu ödülü almış olmak da ayrıca mutluluk verici. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Öte yandan ödül töreni öncesinde Türkiye'de hayata geçirilen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümleri uygulamalarının yer aldığı KSS Pazaryeri Etkinliği de gerçekleştirildi. Etkinlikte yapılan sunumlarda Türkiye'nin öncü Kurumsal Sosyal Sorumluluk uygulamaları sergilendi. Stant açan şirketler, birbirleriyle iletişime geçerek, fikir alışverişinde bulundu.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na ödül

Facebook Yorum

Yorumlar

Kaptan ~ 3 yıl önce
Bence personel girişini cuma namazı nedeniyle girişe kapayıp uçucu ekipleri her cuma günü yolcu girişinden almaları ve yolcu terminalini ibadethaneye çevirmeleri nedeniyle de bir ödülü hakediyor Saw yöneticileri.İbadet böyle uluorta ve diğer insanları mağdur edecek şekilde yapılmamalı bence.Böyle bir sahne Arap havalimanlarında bile yaşanmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Köşe Yazarı ~ 3 yıl önce
Sn.Canan Bey,böylesi eşsiz güzellikde yer alan çalışmalarınız İçin teşekkür ederiz.Lakin bu çalışmalarınıza istinaden işletmenizde engelli çalışanlara veya çalışan peronellerinizinde engelli yakını olan abisi,kardeşi,babası,annesi vs.bunlar İçin sosyal bir çalışma yaparak onlara motivasyon açısından destek sağlanıyormu?Hiç araştırdınızmı?Yoksa bu tip etkinlikler reklam İçin mi yapılıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Edit ~ 3 yıl önce
Kendi personeline hak tanıdılarda birde akrabaları kaldı :) 2 bin altı ücrete çalışıyor bu isg personeli.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000