05 Haziran 2013, Çarşamba 11:19:28

SABİHA GÖKÇEN COŞTU!

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, bu yılın ilk 5 ayında yolcu sayısını geçen yıla göre yüzde 17 artırarak yaklaşık 6.4 milyon yolcuya ev sahipliği yaptı.

Öte yandan 2009 ve 2010 yıllarında Avrupa’nın ve dünyanın en hızlı büyüyen havalimanı seçilen  İstanbul Sabiha Gökçen, ACI Europe tarafından hazırlanan  Nisan ayı verilerine göre, 10-25 milyon yolcuya hizmet veren havalimanları kategorisinde Avrupa’nın en hızlı büyüyeni oldu.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 19’luk yolcu artışıyla 1 milyon 535 bin yolcuya ev sahipliği yaptı. Havalimanından bu yılın ilk 5 ayında geçen yolcu sayısı ise yine geçen yılın ilk 5 ayına oranla yüzde 17 artarak 6 milyon 395 bin oldu. Öte yandan Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI Europe) Nisan ayı istatistiklerine göre Avrupa’daki havalimanları arasında yapılan değerlendirme sonucunda İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, yüzde 16.1’lik yolcu artışı elde ederek yıllık yolcu trafiği 10-25 milyon arasında değişen havalimanları arasında Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı oldu. Sabiha Gökçen’i yüzde 13.3’lük yolcu artışıyla St. Petersburg Havalimanı izledi. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı geçtiğimiz yıl yaklaşık 14.9 milyon yolcuya ev sahipliği yapmıştı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi olan İSG’nin CEO’su Gökhan Buğday konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “2009 yılında açtığımız yeni terminalimizle birlikte, her yıl yolcu sayımızı artırarak yolumuza devam ediyoruz. Farklı, yenilikçi ve teknolojik yapısıyla Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı bugün 90 dış, 33 iç olmak üzere toplam 123 uçuş noktası ve 2012 yıl sonu itibariyle yaklaşık 15 milyon yıllık yolcu sayısı ile dünyanın en hızlı büyüyen havalimanları arasında yerini almış bulunuyor. Yılın ilk 5 ayında yolcu sayımız geçen yıla göre yüzde 17 arttı. Öte yandan ACI Europe tarafından hazırlanan  Nisan ayı  verilerine göre, 10-25 milyon yolcuya hizmet veren havalimanları kategorisinde Avrupa’nın en hızlı büyüyeni olduk. Kazandığımız başarılar, gelecek dönemler için bizi daha çok umutlandırıyor ve motivasyonumuzu artırıyor. Her geçen gün yolcularımızın havalimanımıza yönelik tercihi katlanarak artıyor. Bu enerjiyle, misafirlerimize zamanında kalkış performansı, terminal içinde operasyonel rahatlık ve havalimanına kolay ulaşım imkanı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

SABİHA GÖKÇEN COŞTU!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000