19 Eylül 2014, Cuma 08:02:17

İŞTE ÜCRETSİZ Wİ Fİ SUNAN MEYDANLAR

Dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran Skyscanner’ın son araştırmasına göre, Avrupalı seyahatseverlerin yüzde 96’sı havaalanlarının ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunması gerektiğini düşünürken, Avrupa’nın en büyük havaalanlarından sadece yüzde 48’i sınırsız ve ücretsiz Wi-Fi Hizmeti sunuyor.
  • bu yazıyı kaleme alanın bilgisinden şüphe ederim araştırmadan yazmış maaşanlah pekte araştırmacı iyiki hakim savcı diil yoksa insanı idama götürür işletmlerin sitelerine girmiş free yazınca bu da laf olsun torba dolsun bende araştırmacı yazarım sevdasına katılanlardan biriii.. EEEYYYY VALLAHİ BEN 10 YILDIR ANTALYA HAVALİMANINDA ÇALIŞIYORUM DA HİÇ BİR ZAMAN FREE İNTERNET SUNMADILAR... DUYDUNMU YAZARRRR
  • Istanbul ataturk te bedava yaziyor ama yalan. Ankara esenbogayi ørnek alin orasi ucretsiz/TTnetsiz :)
  • heralde arkadaslar arastirirken havalimanlarini arayip sordular veya internetten baktilar, bizimkiler tabi free vs demislerdir.. laf olsun,reklam olsun.. zaten gelen,gecen biliyor internet free olmadigini ama namimiz yurusun avrupada demisler..
  • Paris İstanbul gibi lafta değil, sahiden cihaz başına 30dk ücretsiz, ben önce iPad ile bir saat sonra cepten bağlanıyorum.. TTNET sadece turkiye telefon hatlarına bazen ücretsiz veriyor..
  • Koskoca IST'de ttnet parayla internet satiyor,ucretsiz degil yani.Bircok yabanci yolcu sikayet ediyor,Tav'a email yazip sikayetlerini dile getiriyorlar.
  • http://www.ataturkairport.com/tr-TR/HavalimaniRehberi/Pages/InternetWi-Fi.aspx Internet/ Wi-Fi İstanbul Atatürk Havalimanı Dış ve İç Hatlar Terminali ile Genel Havacılık Terminali’nde tüm noktalarda kablosuz internet hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmet, Dış ve İç Hatlar Terminali’nde mevcut olan loungelarda ücretsiz olmakla birlikte, terminal içi diğer kullanım alanlarında ilgili firma tarafından ücretli olarak sunulmaktadır.
  • Hele wallah Ata'da free olmayabilir ama bende free :)) güzel bi kız wifi sorarsa kendi internetime bağlamaktan çekinmiyorum :) maksat yardım tabii ki :))
  • Ben daha ücretsiz wif sunan hava alanı görmedim Türkiyede...
  • Ttnet wifi var galiba. Bir seyin icinde de ttnet geciyorsa ucretsiz kelimesini aramak biraz sacma olur.
  • Ewet istanbul ATA havalimaninda ucretsiz.. Sen hakkini aramassan sana kimse o hakkin var demez.nasil mi? HAVALİMANİ DANİSMANİNA GİDİYORSUN İNTERNET İCİN SİFRE İSTİYORSUN SANA KUCUK BİR KAGİT PARCASİ VERİYOR VE KULLANİCİ ADİ SİFRE YAZİLİ OLAN BİR NOT VERİYOR YOK DERSE BİRAZ BAGİR ONA NASİL TİPİŞ TİPİŞ VERİYO ben cok gordum bilginiz olsun

Wi-Fi Hizmeti Rehberi’nde havaalanlarında sunulan internet olanakları karşılaştırmalı olarak yer alıyor. Araştırmaya göre, yolculara en iyi Wi-Fi hizmeti sunan ülkeler arasında İtalya, Rusya, Türkiye ve Fransa yer alıyor.

Aktarmalı uçuşlarda ya da uçakların rötar yaptığı durumlarda, seyahatseverlerin en yakın dostu çoğu zaman internet oluyor. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner’ın son araştırması, Avrupa’nın en çok kullanılan 50 havaalanında sunulan Wi-Fi hizmetlerini inceliyor.

Araştırmaya göre, Avrupa’da en iyi internet hizmeti sunan havaalanları İtalya, Rusya, Türkiye ve Fransa’da bulunuyor. Listenin başında yer alan İtalya ve Rusya’daki havaalanlarının çoğu kullanıcılara ücretsiz internet sağlarken, Türkiye’deki havaalanları da İtalya ve Rusya’yı aratmıyor.Türkiye üst sıralarda yer alıyor

Havalananında uçuşunuzu beklerken film indirmek, arkadaşlarınızla veya ailenizle iletişim kurmak ya da çektiğiniz fotoğrafları sosyal medyada paylaşmak isteyebilirsiniz. Skyscanner’ın son araştırmasına göre, Türkiye’deki bazı havaalanları Wi-Fi hizmetleri konusunda en üst sıralarda yer alarak Almanya, İngiltere ve İspanya’daki havaalanlarını geride bırakıyor. Ankara, Antalya, İzmir havaalanları ve İstanbul Atatürk Havaalanı seyahatseverlere ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunarken, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ücretli internet hizmeti nedeniyle rehberde son sıralarda yer alıyor.

Rusya ve İtalya zirvede

Rusya ve İtalya’daki havaalanları, kullanıcılarına sağladıkları internet hizmetleri ile rehberde en dikkat çeken ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkelerdeki çoğu havaalanının ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunması, havaalanlarında uzun süre beklemek durumunda kalan seyahatseverleri memnun ediyor. Dünyanın en yoğun havaalanlarından biri olan Londra Heathrow Havaalanı ise sadece 45 dakika ücretsiz internet hizmeti sunuyor ve ardından saat başı 4 Euro ücret uyguluyor. Brüksel ve Lizbon havaalanları ise 30 dakikadan sonraki ilk 1 saatte 5 Euro’luk ücretiyle rehberdeki en pahalı havaalanları arasında yer alıyor. Berlin Tegel ve İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarında ise ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulunmuyor.

Havaalanlarında İnterneti En Çok Zaman Geçirmek İçin Kullanıyoruz

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın 2500 uluslararası katılımcıyla gerçekleştirdiği havaalanlarındaki internet kullanımı anketine göre, Avrupalı seyahatseverlerin %96’sı havaalanlarının ücretsiz olarak internet hizmeti sunması gerektiğini düşünüyor. Seyahatseverlerin %30’u havaalanlarında interneti en çok vakit geçirmek için kullanırken, %22’si e-postalarını kontrol etmek, %10’u ise sosyal medya hesapları için interneti kullanıyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök , “Seyahatseverler için havaalanlarının gittikçe daha da çok önem kazandığının farkındayız. E-postalarını kontrol etmek ya da uçuş öncesinde film izlemek isteyen seyahatseverler için havaalanlarında Wi-Fi hizmetine yüksek miktarlarda ücret ödemek hayal kırıklığı yaratabilir. Bu rehber sayesinde hem seyahatseverleri yolculuk öncesinde bilgilendirebileceğimizi hem de bu uygulamanın havaalanlarını daha uygun fiyata Wi-Fi hizmeti vermesi konusunda teşvik edeceğini düşünüyoruz” diyor.

 

İŞTE ÜCRETSİZ Wİ Fİ SUNAN MEYDANLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

ayt antalya ~ 5 yıl önce
bu yazıyı kaleme alanın bilgisinden şüphe ederim araştırmadan yazmış maaşanlah pekte araştırmacı iyiki hakim savcı diil yoksa insanı idama götürür işletmlerin sitelerine girmiş free yazınca bu da laf olsun torba dolsun bende araştırmacı yazarım sevdasına katılanlardan biriii.. EEEYYYY VALLAHİ BEN 10 YILDIR ANTALYA HAVALİMANINDA ÇALIŞIYORUM DA HİÇ BİR ZAMAN FREE İNTERNET SUNMADILAR... DUYDUNMU YAZARRRR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turist ~ 7 yıl önce
Istanbul ataturk te bedava yaziyor ama yalan. Ankara esenbogayi ørnek alin orasi ucretsiz/TTnetsiz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 8 yıl önce
heralde arkadaslar arastirirken havalimanlarini arayip sordular veya internetten baktilar, bizimkiler tabi free vs demislerdir.. laf olsun,reklam olsun.. zaten gelen,gecen biliyor internet free olmadigini ama namimiz yurusun avrupada demisler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Paris İstanbul gibi lafta değil, sahiden cihaz başına 30dk ücretsiz, ben önce iPad ile bir saat sonra cepten bağlanıyorum.. TTNET sadece turkiye telefon hatlarına bazen ücretsiz veriyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Koskoca IST'de ttnet parayla internet satiyor,ucretsiz degil yani.Bircok yabanci yolcu sikayet ediyor,Tav'a email yazip sikayetlerini dile getiriyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AHL UCRETLI ~ 8 yıl önce
http://www.ataturkairport.com/tr-TR/HavalimaniRehberi/Pages/InternetWi-Fi.aspx Internet/ Wi-Fi İstanbul Atatürk Havalimanı Dış ve İç Hatlar Terminali ile Genel Havacılık Terminali’nde tüm noktalarda kablosuz internet hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmet, Dış ve İç Hatlar Terminali’nde mevcut olan loungelarda ücretsiz olmakla birlikte, terminal içi diğer kullanım alanlarında ilgili firma tarafından ücretli olarak sunulmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Hele wallah Ata'da free olmayabilir ama bende free :)) güzel bi kız wifi sorarsa kendi internetime bağlamaktan çekinmiyorum :) maksat yardım tabii ki :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wifi ~ 8 yıl önce
Ben daha ücretsiz wif sunan hava alanı görmedim Türkiyede...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ttnet ~ 8 yıl önce
Ttnet wifi var galiba. Bir seyin icinde de ttnet geciyorsa ucretsiz kelimesini aramak biraz sacma olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Ewet istanbul ATA havalimaninda ucretsiz.. Sen hakkini aramassan sana kimse o hakkin var demez.nasil mi? HAVALİMANİ DANİSMANİNA GİDİYORSUN İNTERNET İCİN SİFRE İSTİYORSUN SANA KUCUK BİR KAGİT PARCASİ VERİYOR VE KULLANİCİ ADİ SİFRE YAZİLİ OLAN BİR NOT VERİYOR YOK DERSE BİRAZ BAGİR ONA NASİL TİPİŞ TİPİŞ VERİYO ben cok gordum bilginiz olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000