04 Ağustos 2010, Çarşamba 08:28:14

"HAVALİMANINDA YİYECEK PAHALIDIR"

"Havalimanında yiyecek-içecek pahalıdır" ezberini 1.75 TL'den simit satarak bozan Simit Sarayı talep üzerine 1 yılda 2'nci restoranı da Sabiha Gökçen'de açtı.
  • Sadece simit satılmıyor orda,personel için pahalı olabilir.Ancak maaşallah iki mağazada yolcudan çok oturan personel,çalışan var.Demek ki pahalı değil.Sonra yolcu almaz,personel almazssa ne iş yapacak adamlar.Siz açın,ucuza satın.Nasıl fikir ama!Hadi bakalım kolay gelsin,yarın sabah 2 simidimi alayım,bakayım keyfime.
  • Nedense sürekli bir SAW ve AHL kıyaslaması var. AHL dünyanın sayılı havalimanlarından biridir. Kategorisi bellidir. Standartları bellidir. Kalitesi bellidir. SAW ucuzcu bir havaalanıdır. Lowcosttan başka kimse uçmaz. Şehir içine uzaktır. Neyle neyi kıyaslıyorsunuz anlayamadım.
  • Tamam kiralar pahalı vs vs. Heathrowda, JFK'de kiralar ucuz mu? orda nasıl şubeler, şehirdeki fiyata ya da hiç olmadı bikaç sent/penny üstüne satabiliyorlar? Burger King, Mcdonalds hep ucuz hep aynı fiyat. İnsan rahat rahat karın doyuruyor. Burda ise personel indirimiyle bile hala normalden daha pahalı BK.
  • sabiha gökçen havalimanı olmaktan çıktı restoranlar zinciri adeta gate bölgeleri küçücük restoranlar büsbüyük.... çok orantısız:)))
  • Herkes bilip bilmeden neden yaorum yapar anlama. Tutturmuşsunuz Atatürk havalimanı pahalı diye. Havalimanının içindeki markette poğaça ve simit 75 kr. İsyeyen istediği kadar alabiliyor. Perseonel ise gayet memnun. Darısı Sabiha Gökçen'in başına
  • 1.75'e pahalı diyen yorumcular ne havacılıktan anlarlar, ne hayatlarında bir kere havaalanı görmüşler ne de masraflardan haberleri var. Onlar klavye delikanlıları sadece.
  • Yine tipik bir SAW klasiği
  • 1.75 Cok pahalı maliyeti nedir *
  • Evet arkadaşım bir havalimanındaki yiyecek/içecek satışı yapan bir yere göre ucuz diyebiliriz. Atatürk Havalimanında iç hatlar terminalinde cafrnin adını hatırlamıyorum ama bir poğaça 7 lira oldukça basit bir sandviç 9 liraydı. O fiyatlara göre bu simit oldukça ucuz. Şehirde kendi tezgahında simit satmakla havalimanında satmak tabiki aynı maliyete gelmiyor. 1,75 oldukça uygun.
  • Yeni nesil havalimanları hayatın bir parçası olmalı, Avrupa'da olduğu gibi... Rekabet ve görgü arttıkça fiyatlar düşmeli. Yiyecek bazlı dükkanların sayısında belli bir kotanın altına inilmemeli ki rekabet olsun.

Simit Sarayı'nın Sabiha Gökçen Havalimanı'nda açtığı restorandaki günlük simit satışı 2 bin adedi bulunca, daha bir yıl dolmadan ikinci restoran da açıldı. Simit Sarayı CEO'su Haluk Okutur, 'Havalimanında yiyecek-içecek fahiş fiyatla satılır ezberini bozduk. Havalimanında da bütçeyi sarsmadan karın doyurulabileceğini yabancı müşterilerimiz dahi öğrendi. Sabiha Gökçen çalışanları da bundan çok memnun' dedi. Amsterdam ve Frankfurt gibi Avrupa'nın önde gelen havalimanlarından da teklifler aldıklarını ve olumlu yönde değerlendirdiklerini belirten Okutur, 'Durum gösteriyor ki artık dünyanın birçok havalimanında Simit Sarayı markasını göreceğiz. Ayrıca yine Limak'ın yatırımlarını yaptığı ve/veya ortağı olduğu Priştine ve Yeni Delhi havaalanlarında da olmak üzere prensip kararı aldık' diye konuştu.

1 milyon euroluk yatırım

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Simit Sarayı'nın nasıl açıldığını Okutur, şöyle anlattı: 'Terminal binasının yenilenmesi sırasında bu proje ortaya çıktı. Dış hatlar gidişte açılan ilk şubemiz 326 metrekarelik alanda yaklaşık 1 milyon euroluk yatırımla kuruldu. Havalimanına günlük ortalama 30 bin kişi geliyor bunun 10 binine biz hizmet veriyoruz. Günlük ortalama 2 bin adet simit satıyoruz. İlk şubede yakalanan ilgiyi SGH yönetimi ile olumlu değerlendirip ikinci restoranı da açtık. Buradaki şubemizin büyüklüğü 156 metrekare. 500 bin euro yatırım yaptık. Günde ortalama bin adet simit satıyoruz.'

Müşterilerin % 70'i Türk, yabancılar 10'lu paket alıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki Simit Sarayı'nın müşterilerinin yüzde 30'unun yabancı olduğunu belirten Okutur, 'Yabancı müşterilerimiz 10'luk paketlerimizden alıyor. Havalimanında simidin fiyatı 1,75 TL, Kadıköy ve diğer şubelerimizde 0,75 TL. İki restoranda da en çok geleneksel simit satıyor' dedi.

2010 ciro hedefi 80 milyon dolar

Türkiye'de 157 şube, yurtdışında da 3 şube ile faaliyet gösterdiklerini belirten Okutur, 'Yılda 20 milyon adet simit ve çeşitleri satıyoruz ayrıca 35 milyon adet de diğer hamur işi mamullerimizden satıyoruz. 2009'da 50 milyon dolar ciro yaptık, bu yılki hedefimiz 80 milyon dolar' dedi. Bu yıl sonuna kadar 50 şube açacaklarını dile getiren Okutur, bunun için yaklaşık 10 milyon dolarlık yatırım yapmayı öngördüklerini sözlerine ekledi.

(Akşam)

"HAVALİMANINDA YİYECEK PAHALIDIR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 12 yıl önce
Sadece simit satılmıyor orda,personel için pahalı olabilir.Ancak maaşallah iki mağazada yolcudan çok oturan personel,çalışan var.Demek ki pahalı değil.Sonra yolcu almaz,personel almazssa ne iş yapacak adamlar.Siz açın,ucuza satın.Nasıl fikir ama!Hadi bakalım kolay gelsin,yarın sabah 2 simidimi alayım,bakayım keyfime.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Nedense sürekli bir SAW ve AHL kıyaslaması var. AHL dünyanın sayılı havalimanlarından biridir. Kategorisi bellidir. Standartları bellidir. Kalitesi bellidir. SAW ucuzcu bir havaalanıdır. Lowcosttan başka kimse uçmaz. Şehir içine uzaktır. Neyle neyi kıyaslıyorsunuz anlayamadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Tamam kiralar pahalı vs vs. Heathrowda, JFK'de kiralar ucuz mu? orda nasıl şubeler, şehirdeki fiyata ya da hiç olmadı bikaç sent/penny üstüne satabiliyorlar? Burger King, Mcdonalds hep ucuz hep aynı fiyat. İnsan rahat rahat karın doyuruyor. Burda ise personel indirimiyle bile hala normalden daha pahalı BK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
sabiha gökçen havalimanı olmaktan çıktı restoranlar zinciri adeta gate bölgeleri küçücük restoranlar büsbüyük.... çok orantısız:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Herkes bilip bilmeden neden yaorum yapar anlama. Tutturmuşsunuz Atatürk havalimanı pahalı diye. Havalimanının içindeki markette poğaça ve simit 75 kr. İsyeyen istediği kadar alabiliyor. Perseonel ise gayet memnun. Darısı Sabiha Gökçen'in başına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
1.75'e pahalı diyen yorumcular ne havacılıktan anlarlar, ne hayatlarında bir kere havaalanı görmüşler ne de masraflardan haberleri var. Onlar klavye delikanlıları sadece.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yine tipik bir SAW klasiği

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
1.75 Cok pahalı maliyeti nedir *

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Evet arkadaşım bir havalimanındaki yiyecek/içecek satışı yapan bir yere göre ucuz diyebiliriz. Atatürk Havalimanında iç hatlar terminalinde cafrnin adını hatırlamıyorum ama bir poğaça 7 lira oldukça basit bir sandviç 9 liraydı. O fiyatlara göre bu simit oldukça ucuz. Şehirde kendi tezgahında simit satmakla havalimanında satmak tabiki aynı maliyete gelmiyor. 1,75 oldukça uygun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yeni nesil havalimanları hayatın bir parçası olmalı, Avrupa'da olduğu gibi... Rekabet ve görgü arttıkça fiyatlar düşmeli. Yiyecek bazlı dükkanların sayısında belli bir kotanın altına inilmemeli ki rekabet olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000