27 Mart 2010, Cumartesi 07:49:23

ANNE OLMAK, PİLOT OLMAKTAN ZOR...

Güvercinlik'teki Kara Havacılık Okulu ilk kez basın mensuplarına açıldı. Savaşa hazırlık için aldıkları eğitimleri sergileyen kadın ve erkek pilotlar büyük ilgi gördü.
  • female kardeşşş peki sen hiç aya gittin mi? ne biliyosun gerçekten ay var mı kardeşş! :D
  • It is apparent that you have inertial problems kardeşşş! Bilmeden sallama. Bahsi geçen pilotla çalıştım. Gayet düzgün yapıyor işini. Yıllardır Flight Instructor. Nice talebeler yetiştirdi kardeşşş!
  • orası amerika kardeşşşş...siz hiç amerikalı asker veya bayan pilotla çalıştınızmıda bunu örnek veriyorsunuz ...çalışmayı bırakın görmemişsinizdir bile...bu nedenle zırvalamışsınız arada daglar kadar fark varrrr :))
  • Doğru. Amerika da kadınlar astronot bile oluyor. Hodri meydan, o yorumu yazanlar buna da kulp bulsun bakalım..
  • Sizin gibi geri kafalıların yorumlarını okudukça, bu canım ülkenin niçin iyi konumlara gelemediğini anlayabiliyorum..."elinin hamuru" tabiri atatürkçü ve laik cumhuriyet olan Türkiye'ye bilhassa da uluönderimizin misyonuna (Sabiha Gökçen) uymuyor...yazık...zira gelişmiş ülkelerde bayanlar feza'ya uçuyor be... yazık
  • neyimiz dogru ki ....nereye elini atsan elinde kalıyor ülkede....
  • 70 Milyonluk dev bir ülkede Kara havacilarimizin uctugu ucaklar icler acisi .Helikopterlerde hak getire. Bu aslan parcalarina bu hurdalar yakismiyor. Bu ayip onlara ait degil.O ucan hurdalari, senelerdir görüp,görmemezlikten gelen GENERALLERDE.
  • elin nin hamuruyla lövye tutmak haa...herşeyimiz göstermelik ..işte bu yüzden bu halllerdeyiz
  • ülkemiz gelişmişliği açısından görüntü ve dekor olarak hoş olabilir ama gerçek ortamda hava kuvvetleri olsun işte bu kara havacılık olsun kadın pilotlar çok gereksiz kadın düşmanı hiç degilim fakat askeri lokasyonlarda ve görevlerde çok alakasızlar yani bir mirage 2000 karşısında hangi kadın pilotumuz acaba duracak veya helikopter olarak olsun kadınlar yaratılış olarak bile bu mesleğe müsait değiller ama işte bizim ülkemiz hak geçmesin diye senede bir kaç kadın pilot mezun ediyor ele güne karşı durum bu kızsanız da aynen böyledir ayrıca kara havacılık komutanı soruyorlar kaç helikopter var diye onu bile söyleyemiyor yazmayayım ama bilinki sayılar çok komik söylemeye degmez sadece şu örneği vereyim ABD de sadece Black Hawk sayısı 2.000 dir
  • Kimse kendisini bir diğer kaynaktan olan pilottan daha üstün görmesin! Her kaynaktaki pilotun farklı tecrübeleri olması doğaldır ve bu bir İHTİYAÇTIR. Havayolu pilotluğu ise bambaşka bir tecrübedir. O tuhaf, kendisini herkesten büyük gören yorumu yapan "arkadaş", yorumunda temel havacılık bilgileriyle bile çeliştiği gibi Kara Havacılığın görev alanını hayal bile edemediği belli oluyor. Hiç kimse bir diğerinin ekmeğini elinden almıyor.

Genelkurmay Başkanlığı, Güvercinlik'teki Kara Havacılık Komutanlığı ile Kara Havacılık Okul Komutanlığına "basın turu" düzenlendi. Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu, komutanlık karargahında gazetecilere okul hakkında bilgi verdi. Pilotlar ve uçuş teknisyenlerinin 2,5 aylık Harbe Hazırlık Eğitimi'nden geçerek kendilerine geldiğini ifade eden Tümgeneral Büyükkantarcıoğlu, aynı zamanda bu personele uçuculuk hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları eğitimi verildiğini bildirdi.

FARKLI BİR YERİMİZ VAR

Bütün eğitimleri tamamlayan pilotların harbe hazır hale geldiğine ve iç güvenlik harekat bölgesinde görevlendirildiğine işaret eden Tümgeneral Büyükkantarcıoğlu, "Gerçekten dünya kara havacılığı içinde saygın, farklı konumumuz var" diye konuştu.Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tümgeneral bir soru üzerine 17 kadın kara havacı pilotun komutanlıkta görev yaptığını belirterek, "Bütün arkadaşlarıyla omuz omuza bu görevi icra etmektedirler. Bu konuda hiçbir kısıtlama, hiçbir ayrım yoktur." diye konuştu.

Anne olmak pilotluktan zor

Turda kadın pilotlar ilgi odağı oldu. Yetiştirdiği bir çok pilotu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne kazandırdığı için komutanları tarafından "Hocaların hocası" olarak adlandırılan Pilot Yüzbaşı Dilek Ergüven ile Yelda Alaçam'a basın mensupları büyük ilgi gösterdi. Kara Havacılık Okul Komutanlığı'nda kontrolör pilot olarak görev yaptığını belirten Yüzbaşı Ergüven, 'Bayan pilot olmak nasıl bir duygu?' sorusuna, "Öncelikle bir Sabiha Gökçen kızı olarak öyle bir görev bana nasip olduğu için çok mutluyum" dedi. Evli ve iki çocuk annesi olduğunu ifade eden Yüzbaşı Ergüven, "Pilot olmak mı zor, yoksa anne olmak mı zor" sorusuna "Anne olmak daha zor" karşılığını verdi. Başından geçen ilginç bir anısı da gazetecilerle paylaşah Yüzbaşı Ergüven, "Uçuş esnasında motorum susmuştu. Herhangi bir problem yaşamadan buraya meydana indirebildim uçağı. Korkmadan üç öğrencimle birlikte indik. Kara Kuvvetleri Komutanı tarafından uçuş emniyet takdirnamesi ile ödüllendirildim" diye konuştu.

ANNE OLMAK, PİLOT OLMAKTAN ZOR...

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 14 yıl önce
female kardeşşş peki sen hiç aya gittin mi? ne biliyosun gerçekten ay var mı kardeşş! :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
It is apparent that you have inertial problems kardeşşş! Bilmeden sallama. Bahsi geçen pilotla çalıştım. Gayet düzgün yapıyor işini. Yıllardır Flight Instructor. Nice talebeler yetiştirdi kardeşşş!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
orası amerika kardeşşşş...siz hiç amerikalı asker veya bayan pilotla çalıştınızmıda bunu örnek veriyorsunuz ...çalışmayı bırakın görmemişsinizdir bile...bu nedenle zırvalamışsınız arada daglar kadar fark varrrr :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Doğru. Amerika da kadınlar astronot bile oluyor. Hodri meydan, o yorumu yazanlar buna da kulp bulsun bakalım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Sizin gibi geri kafalıların yorumlarını okudukça, bu canım ülkenin niçin iyi konumlara gelemediğini anlayabiliyorum..."elinin hamuru" tabiri atatürkçü ve laik cumhuriyet olan Türkiye'ye bilhassa da uluönderimizin misyonuna (Sabiha Gökçen) uymuyor...yazık...zira gelişmiş ülkelerde bayanlar feza'ya uçuyor be... yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
neyimiz dogru ki ....nereye elini atsan elinde kalıyor ülkede....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
70 Milyonluk dev bir ülkede Kara havacilarimizin uctugu ucaklar icler acisi .Helikopterlerde hak getire. Bu aslan parcalarina bu hurdalar yakismiyor. Bu ayip onlara ait degil.O ucan hurdalari, senelerdir görüp,görmemezlikten gelen GENERALLERDE.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
elin nin hamuruyla lövye tutmak haa...herşeyimiz göstermelik ..işte bu yüzden bu halllerdeyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ülkemiz gelişmişliği açısından görüntü ve dekor olarak hoş olabilir ama gerçek ortamda hava kuvvetleri olsun işte bu kara havacılık olsun kadın pilotlar çok gereksiz kadın düşmanı hiç degilim fakat askeri lokasyonlarda ve görevlerde çok alakasızlar yani bir mirage 2000 karşısında hangi kadın pilotumuz acaba duracak veya helikopter olarak olsun kadınlar yaratılış olarak bile bu mesleğe müsait değiller ama işte bizim ülkemiz hak geçmesin diye senede bir kaç kadın pilot mezun ediyor ele güne karşı durum bu kızsanız da aynen böyledir ayrıca kara havacılık komutanı soruyorlar kaç helikopter var diye onu bile söyleyemiyor yazmayayım ama bilinki sayılar çok komik söylemeye degmez sadece şu örneği vereyim ABD de sadece Black Hawk sayısı 2.000 dir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Kimse kendisini bir diğer kaynaktan olan pilottan daha üstün görmesin! Her kaynaktaki pilotun farklı tecrübeleri olması doğaldır ve bu bir İHTİYAÇTIR. Havayolu pilotluğu ise bambaşka bir tecrübedir. O tuhaf, kendisini herkesten büyük gören yorumu yapan "arkadaş", yorumunda temel havacılık bilgileriyle bile çeliştiği gibi Kara Havacılığın görev alanını hayal bile edemediği belli oluyor. Hiç kimse bir diğerinin ekmeğini elinden almıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000