05 Nisan 2011, Salı 08:48:01

RYANAIR, KIBRIS RUM KESİMİ'NE UÇACAK

Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas; İngiliz Havayolu şirketi Ryan Air’in, önümüzdeki Kasım ayından itibaren Baf Havaalanı’na karşılıklı seferler düzenlenmesine ilişkin önerisini olumlu karşıladıklarını belirtti.
  • şu yanlışı bir düzeltelim ,rum pasaportu diye bir şey yok Kıbrıs Cumhuriyeti olarak pasaportu ve ona sahip olana orada herkesin rum kesimine giriş çıkış yapabilir.250 bine yakın bu pasaporta sahip olanlar var,genelde gençler giriş çıkış yapar rum kesimine ama en çok rumlar geçer kuzeye,çünkü kumarhane için,güneyde yasak kumarhane:)
  • KIPRISA HOSGELDİN:=) BIZDE YARARLANIRIZ ARTIK:=) NEDEN İSTANBULA UCMUYORLARKİ GERCEKTTEN COK UZUC
  • 200 bin kibrisli var Londra'da 50-100 bin kibrisli rum pasport'la yani 300-350 bin yolcu az bir rakam degil bu yani turk sirkelre problem olacak zaten KTHY 50%larnaca yuzden batdi
  • gören de tüm kktc'liler rum kesimine girip çıkabiliyor sanır. rum kesimine girenler zaten 50 bin kişi.74 öncesi adada olanlar.ve ceplerinde rum pasaportları var.geri kalan 250 bin kişinin tek çıkış kapısı türkiye.zaten ryanair gelmeseydi de türk uçaklarına binmezlerdi.onların adı kktc vatandaşı.gerisi hikaye.türkler gitse de rumlarla birleşsek diye can atanlar.dolayısıyla ryanair in gelişi türk şirketlerini etkilemez.daha önce türk şirketlerle uçanlar mecburen yine onları tercih edecek.
  • bedava ölü gözü üflemez. Taşıdığı yolcudan becerebildiğince para koparmaya çalışır. Elinden gelse tuvaletlere bile para alacak. Rum kesimine hayırlı olsun.
  • Sonunda ucuz uçuşlar ile ingiltereye gidebileceğiz.
  • bir kibrisli artik ercan'dan ucmaycak ne pegasus ne Onur londra hatinda rahat olmaycak artik isleri coooooooook zor coooook zor hayirli olsun Ryan Air
  • KKTC nin rum tarafındaki larnaka havalimanından giden çoğu yolcuyu bu havayolu taşıyacak hem ucuz taşıyor gerçi british de çok ucuza götürüyor işin aslına abakılırsa bizim thy den bayağı ucuza götürüyor neden kktc li vatandaşlar thy ile istanbul üzerinden gitsin ki
  • yeni bir haber degil zaten ucuyordu
  • ryanair her gittigi ulkede yerel yoneticiler ve havalimanlarindan neredeyse para isteyecek kadar isteklerde ve indirimlerde bulunur. GKRY havayollarida iflas ettigi icin Ryanair'e muhtac oldular.

Kıbrıs Rum Kesimi'nde yayın yapan Haravgi gazetesine göre Hristofyas bu açıklamayı Baf ziyareti sırasında Vatandaş Hizmet Merkezi’nin açılışında yaptı.

Şirketin tüm Avrupa’dan haftada 30 uçuş gerçekleştirmesinin ve Güney Kıbrıs’a yılda 230 bin turist götürmesinin beklendiğini aktaran gazete, bu çerçevede ülke ekonomisine 165 milyon Euro, devlete de 10 milyon Euro gelir sağlanmasının beklendiğini kaydetti.

Önümüzdeki yaz turizmde önemli bir artış olmasının beklendiğini ifade eden Hristofyas; Baf’ın, özellikle Rusya, Almanya ve İngiltere’den gelecek olan bu turist akışından önemli derecede yararlanmasının beklendiğini belirtti.

 

RYANAIR, KIBRIS RUM KESİMİ'NE UÇACAK

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 13 yıl önce
şu yanlışı bir düzeltelim ,rum pasaportu diye bir şey yok Kıbrıs Cumhuriyeti olarak pasaportu ve ona sahip olana orada herkesin rum kesimine giriş çıkış yapabilir.250 bine yakın bu pasaporta sahip olanlar var,genelde gençler giriş çıkış yapar rum kesimine ama en çok rumlar geçer kuzeye,çünkü kumarhane için,güneyde yasak kumarhane:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
KIPRISA HOSGELDİN:=) BIZDE YARARLANIRIZ ARTIK:=) NEDEN İSTANBULA UCMUYORLARKİ GERCEKTTEN COK UZUC

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
200 bin kibrisli var Londra'da 50-100 bin kibrisli rum pasport'la yani 300-350 bin yolcu az bir rakam degil bu yani turk sirkelre problem olacak zaten KTHY 50%larnaca yuzden batdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
gören de tüm kktc'liler rum kesimine girip çıkabiliyor sanır. rum kesimine girenler zaten 50 bin kişi.74 öncesi adada olanlar.ve ceplerinde rum pasaportları var.geri kalan 250 bin kişinin tek çıkış kapısı türkiye.zaten ryanair gelmeseydi de türk uçaklarına binmezlerdi.onların adı kktc vatandaşı.gerisi hikaye.türkler gitse de rumlarla birleşsek diye can atanlar.dolayısıyla ryanair in gelişi türk şirketlerini etkilemez.daha önce türk şirketlerle uçanlar mecburen yine onları tercih edecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bedava ölü gözü üflemez. Taşıdığı yolcudan becerebildiğince para koparmaya çalışır. Elinden gelse tuvaletlere bile para alacak. Rum kesimine hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sonunda ucuz uçuşlar ile ingiltereye gidebileceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bir kibrisli artik ercan'dan ucmaycak ne pegasus ne Onur londra hatinda rahat olmaycak artik isleri coooooooook zor coooook zor hayirli olsun Ryan Air

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
KKTC nin rum tarafındaki larnaka havalimanından giden çoğu yolcuyu bu havayolu taşıyacak hem ucuz taşıyor gerçi british de çok ucuza götürüyor işin aslına abakılırsa bizim thy den bayağı ucuza götürüyor neden kktc li vatandaşlar thy ile istanbul üzerinden gitsin ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yeni bir haber degil zaten ucuyordu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ryanair her gittigi ulkede yerel yoneticiler ve havalimanlarindan neredeyse para isteyecek kadar isteklerde ve indirimlerde bulunur. GKRY havayollarida iflas ettigi icin Ryanair'e muhtac oldular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000