07 Temmuz 2009, Salı 08:02:54

Ryanair işin suyunu çıkardı!

Dünyanın en ucuz uçak biletlerini satmakla ünlü Ryanair Havayolu şirketi, bazı yolculara ayakta seyahat etmelerini teklif edecek.
  • ryanair ın 190 tane ucagının olması,830 adet ucus nokyasının olması avrupada 32 tane base ının olması ınsanlara tavuk ve ya kecı muamelesı yapabılecegı anlamınımı verıyor.hadı ınsanlara bu muameleyı yapıyorsun pekı unsafety mı ucmayı dusunuyorsun.hadı bakım ve plotaj dıyen arkadasa da bı sozum var kabınde bı yangın cıkarıyım bakalım pılot ne kadar mudahele edebılıyor.saudıya nın basına geldıgı gıbı butun yolcular kokpıte dayanırsa ne yapacak o pılot.ınsan tasıyosun hata faktorun herzaman vardır.havacı gıbı dusunun sadece pılot gıbı degıl.at gozlugu ıle bakmayın.bu sektorun elıtlesmeye ıhtıyacı var derken yerın dıbıne vuranlara sessız kalmayın
  • Ryanair operates over 190 Boeing 737-800 aircraft on 830 routes across Europe and North Africa from its 32 bases Ryanair is the third-largest airline in Europe in terms of passenger numbers[4] and the world's largest in terms of international passenger numbers
  • bir sonraki aşama, dışarıda yolcu taşımak olabilir, bir yavaş giderler, oksijen maskeleri takarlar olur biter. bir de, bence uçağı yolcular kullansın, pilotlara para ödemezler. :)
  • FOTOĞRAFIN İNİŞ TESTİNDE OLDUĞUNU SÖYLEYEN UZMAN ARKADAŞ; ACABA SİZ RYAN AİR YÖNETİM KURULU ÜYESİNİZ DE BİZİM HABERİMİZ YOK ? AYRICA İNİŞ TESTİNDE UÇAK BÖYLE YERE Mİ ÇAKILIYOR ?
  • gercekten sasirip kaldim diycek birsey bulamiyoum. Burada kullanilan inis fotografinindan ne kadar kotu indigini dusunen arkadaslar icin soyluyorum. O bu ucagin teslimat oncesi fren testi sirasinda cekilmis bir ftotograf.
  • İlerleyelim beyler, arka taraflara doğru, uçağın arkası boş. :D
  • Bu "ucuz eşek" tarzı firmalar yüzünden havacılığın adı lekeleniyor. Eminim Türkiye'deki "uçan eşek" tarzı firmalar da yakında bu tür uygulamalara başlar. 5 TL'ye su satanlar, kabini kumarhaneye çevirmek için can atanlar, yakında personeline uniforma yerine boya verip vücudunu da boyattırır... :)
  • Sirkeci - Halkalı banliyö treninde ayakta gitmekten iyidir. Birgün binmenizi öneririm. Nasıl devrilmeden gidebiliyor o kadar yalpalamaya karşın anlamış değilim. Her an raydan çıkıp devrilebilir. Ryanair de bu uygulamayı kısa uçuşlar için yapacaktır ve de rahatlıkla uygulanabilir. Kemer bağla, şunu yap bunu yap sadece yolcular için değil unutmayın. Kendilerini sigortadan kurtarmak için. Modern uçaklar hepimizden daha akıllı yapılıyor. bazılarını isteseniz de düşüremezsiniz. Hele hava radarları istemediğiniz kadar bilgi veriyorlar.Pilotaj ve Bakım gerisi boş.
  • Ryanairin sonraki adimini tahmin ediyorum. Bagaj bolumunde yolcu tasimak!!!
  • Zaten daracık olan koridora daha neyi sıgdıracaklar anlamadım. B737 leri B747'ler gibi 2 katlı yapsınlar bari. Töbe töbee.

Şirket başkanı Michael O’Leary, Amerikan Boeing uçaklarının üreticileriyle, yolcuların uçak içinde ayakta duracakları bir bölgenin dizaynı üzerinde görüşmelere başladı. Ryanair sözcüsü, Havacılık Kurumu yetkililerinin kabul etmesi halinde ayakta yolcu alımı uygulamasına geçeceklerini aktardı. Bu sayede yüzde 50 daha fazla yolcu taşıyabilecek olan havayolu şirketinin, fiyatlarını da yüzde 20 düşürebileceği belirtiliyor. Maliyetini düşürmek için uçakta tuvaleti paralı hale getireceğini açıklayan Ryanair yöneticileri, bagajları da yolculara taşıtmayı planladıklarını ifade etmişlerdi.

(Star)

Ryanair işin suyunu çıkardı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 13 yıl önce
ryanair ın 190 tane ucagının olması,830 adet ucus nokyasının olması avrupada 32 tane base ının olması ınsanlara tavuk ve ya kecı muamelesı yapabılecegı anlamınımı verıyor.hadı ınsanlara bu muameleyı yapıyorsun pekı unsafety mı ucmayı dusunuyorsun.hadı bakım ve plotaj dıyen arkadasa da bı sozum var kabınde bı yangın cıkarıyım bakalım pılot ne kadar mudahele edebılıyor.saudıya nın basına geldıgı gıbı butun yolcular kokpıte dayanırsa ne yapacak o pılot.ınsan tasıyosun hata faktorun herzaman vardır.havacı gıbı dusunun sadece pılot gıbı degıl.at gozlugu ıle bakmayın.bu sektorun elıtlesmeye ıhtıyacı var derken yerın dıbıne vuranlara sessız kalmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ryanair operates over 190 Boeing 737-800 aircraft on 830 routes across Europe and North Africa from its 32 bases Ryanair is the third-largest airline in Europe in terms of passenger numbers[4] and the world's largest in terms of international passenger numbers

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bir sonraki aşama, dışarıda yolcu taşımak olabilir, bir yavaş giderler, oksijen maskeleri takarlar olur biter. bir de, bence uçağı yolcular kullansın, pilotlara para ödemezler. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
FOTOĞRAFIN İNİŞ TESTİNDE OLDUĞUNU SÖYLEYEN UZMAN ARKADAŞ; ACABA SİZ RYAN AİR YÖNETİM KURULU ÜYESİNİZ DE BİZİM HABERİMİZ YOK ? AYRICA İNİŞ TESTİNDE UÇAK BÖYLE YERE Mİ ÇAKILIYOR ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
gercekten sasirip kaldim diycek birsey bulamiyoum. Burada kullanilan inis fotografinindan ne kadar kotu indigini dusunen arkadaslar icin soyluyorum. O bu ucagin teslimat oncesi fren testi sirasinda cekilmis bir ftotograf.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İlerleyelim beyler, arka taraflara doğru, uçağın arkası boş. :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu "ucuz eşek" tarzı firmalar yüzünden havacılığın adı lekeleniyor. Eminim Türkiye'deki "uçan eşek" tarzı firmalar da yakında bu tür uygulamalara başlar. 5 TL'ye su satanlar, kabini kumarhaneye çevirmek için can atanlar, yakında personeline uniforma yerine boya verip vücudunu da boyattırır... :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sirkeci - Halkalı banliyö treninde ayakta gitmekten iyidir. Birgün binmenizi öneririm. Nasıl devrilmeden gidebiliyor o kadar yalpalamaya karşın anlamış değilim. Her an raydan çıkıp devrilebilir. Ryanair de bu uygulamayı kısa uçuşlar için yapacaktır ve de rahatlıkla uygulanabilir. Kemer bağla, şunu yap bunu yap sadece yolcular için değil unutmayın. Kendilerini sigortadan kurtarmak için. Modern uçaklar hepimizden daha akıllı yapılıyor. bazılarını isteseniz de düşüremezsiniz. Hele hava radarları istemediğiniz kadar bilgi veriyorlar.Pilotaj ve Bakım gerisi boş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ryanairin sonraki adimini tahmin ediyorum. Bagaj bolumunde yolcu tasimak!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Zaten daracık olan koridora daha neyi sıgdıracaklar anlamadım. B737 leri B747'ler gibi 2 katlı yapsınlar bari. Töbe töbee.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000