22 Temmuz 2014, Salı 14:16:13

QATAR AIRWAYS'DEN DEV SİPARİŞ

Qatar Airways 100 adet Boeing 777-9X siparişi ile havayolu şirketi tarihindeki en büyük uçak siparişine imza attı. Uçakların toplam değeri liste fiyatı üzerinden yaklaşık 40 milyar dolar.
  • Arap parayı sokaktan toplar uçak alır. Amerikalılar da yönetir. Kar etsen ne olur etmesen ne olur ? Para su gibi nasılsa
  • Thy de verse şöyle bol bol sipariş ne olurdu sanki ucu ucuna sipariş veriliyor sonra gerisi yetmeyince kiralamaya gidiliyor ve ardından ortaya standart olmayan bir sürü farklı kabin konsepti ve konfigürasyonunda uçak çıkıyor,verilse bir defada 100-150 sipariş her bir tipte uçak için ki zaten kullanılır elbet,açılmayı bekleyen bir sürüde hat var dünyada,ve herhalikarda da frekans artışlarında da işe yarar mutlaka diğer havayolları sipariş verip ve öncesinde planlarken thy neden düşünmesin,madem zirveye oynanıyor hakkı verilmeli diye düşünüyorum ve filoya mevcutlara ek olarak B777-200LR,B787,A350 şart
  • thy kısa mesafe ve içhat için 737 yada a320 neo alsa uzun ucuşlar için de 773ER gibi tek tip bir filo programına geçse çokk daha makul bir şirket olur. Bu kadar çok farklı uçağın pilot kabin teknisyen mühendis eğitimi, bakımı, planlanması gibi faliyetler çok masraf ....
  • Keşke THY'de de böyle bir filo planlaması olsa da piyasadan sürekli tapon uçakları toplamasa. Bakınız Gulf Air 330 ları, TAM 330 ları, Eurofly 330 ları. Sen daha bir kaç yıl önce A330 siparişi verdin. Versene şunu adam gibi. Ama olmaz. Her uçakta farklı koltuk, farklı eğlence sistemi ( o da varsa). Aynı şey dar gövdeli uçaklar için geçerli.
  • Cok Dogru secim Akilli Havayolu sirketi Böyle Olur Hayirli olsun iyi ucuslar Qatar
  • Varos araplar-
  • THY de alir bunlardan, seviyor 777 leri
  • Yok artik bu nasil rakam.. dolmus diye 777 ile ucacaklar yakinda
  • Airbustan alamadigi A380 lere inat adam gitti boeingten 100 tane ucak siparis etti. Umarim bunu sacma sapan airbus 321 lerin uctugu shortrange ve midrange lerde kullanmaz.
  • Kemal bey, iyi guzel hos bir arastirma yapmissiniz. Ya da teknik donnima shipsiniz ki konusuyorsuunuz. Fakat admlar havacilik tarihinin en buyuk siparisini vermisler ve siz yok hedef verimlilik yok reklam politikasi gibi bir bos laflar zinciri kuruyorsunuz. Bu yuzdendir ki qatar 100 det siparis verir, siz ise acik ararsiniz. Bu haberi okuyan adam ne yapsin %12 verimliligi. Bu haberi okuyan adam siparisin kendisiyle ilgilenir.... Haaaa birgun bir 777 alacak param olursa o zaman iste yorumunuzu dikkate alir ve arastirmaya baslarim. Bizi aydinlattiginiz icin size tesekkur ederim.

Qatar Airways 100 adet Boeing 777-9X siparişi ile havayolu şirketi tarihindeki en büyük uçak siparişine imza attı. Uçakların toplam değeri liste fiyatı üzerinden yaklaşık 40 milyar dolar.

Ticari jetliner tarihinin en büyük ürün lansmanının bir parçası olan 777X modelinin siparişi ilk kez 2013 Dubai Airshow’da duyuruldu.

Qatar Airways bunun yanı sıra dört adet de 777 kargo uçağı siparişi verdi. Bu uçakların değeri ise 3 milyar dolar.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker şirketin başarılı bir filo programı oluşturduğunu kaydetti ve sözlerine şöyle devam etti: “Yapılan bu son duyurular, simge haline gelmiş beş yıldızlı hizmetimizi sunmak amacıyla kaliteli ekipmana yatırım yaptığımızı gösteriyor. Boeing 777, filomuzun önemli bir bileşeni ve yeni nesil 777-9X modeli ile filomuzu genişletmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Boeing 777-9X rakip uçaklardan %12 daha fazla yakıt verimliliğine sahip.

777X’in tasarımı devam ediyor ve üretiminin 2017 yılında başlaması, ilk teslimatın ise 2020 yılında yapılması planlanıyor.

777X için bugüne kadar dünya genelinde yalnızca altı müşteriden 300 sipariş toplandı.

17 yıldır faaliyet gösteren Qatar Airways, günümüzde 134 uçaktan oluşan modern filosu sayesinde; Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik Kuzey Amerika ile Güney Amerika’da iş ve tatil amaçlı seyahat edilen önemli 144 noktaya uçuşlar gerçekleştiriyor.QATAR AIRWAYS'DEN DEV SİPARİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Arap ~ 8 yıl önce
Arap parayı sokaktan toplar uçak alır. Amerikalılar da yönetir. Kar etsen ne olur etmesen ne olur ? Para su gibi nasılsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Thy de verse şöyle bol bol sipariş ne olurdu sanki ucu ucuna sipariş veriliyor sonra gerisi yetmeyince kiralamaya gidiliyor ve ardından ortaya standart olmayan bir sürü farklı kabin konsepti ve konfigürasyonunda uçak çıkıyor,verilse bir defada 100-150 sipariş her bir tipte uçak için ki zaten kullanılır elbet,açılmayı bekleyen bir sürüde hat var dünyada,ve herhalikarda da frekans artışlarında da işe yarar mutlaka diğer havayolları sipariş verip ve öncesinde planlarken thy neden düşünmesin,madem zirveye oynanıyor hakkı verilmeli diye düşünüyorum ve filoya mevcutlara ek olarak B777-200LR,B787,A350 şart

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tek tip ~ 8 yıl önce
thy kısa mesafe ve içhat için 737 yada a320 neo alsa uzun ucuşlar için de 773ER gibi tek tip bir filo programına geçse çokk daha makul bir şirket olur. Bu kadar çok farklı uçağın pilot kabin teknisyen mühendis eğitimi, bakımı, planlanması gibi faliyetler çok masraf ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Keşke THY'de de böyle bir filo planlaması olsa da piyasadan sürekli tapon uçakları toplamasa. Bakınız Gulf Air 330 ları, TAM 330 ları, Eurofly 330 ları. Sen daha bir kaç yıl önce A330 siparişi verdin. Versene şunu adam gibi. Ama olmaz. Her uçakta farklı koltuk, farklı eğlence sistemi ( o da varsa). Aynı şey dar gövdeli uçaklar için geçerli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cok Dogru ~ 8 yıl önce
Cok Dogru secim Akilli Havayolu sirketi Böyle Olur Hayirli olsun iyi ucuslar Qatar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Varos araplar-

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
THY de alir bunlardan, seviyor 777 leri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yuh ~ 8 yıl önce
Yok artik bu nasil rakam.. dolmus diye 777 ile ucacaklar yakinda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
seabird ~ 8 yıl önce
Airbustan alamadigi A380 lere inat adam gitti boeingten 100 tane ucak siparis etti. Umarim bunu sacma sapan airbus 321 lerin uctugu shortrange ve midrange lerde kullanmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk dan kemal,e ~ 8 yıl önce
Kemal bey, iyi guzel hos bir arastirma yapmissiniz. Ya da teknik donnima shipsiniz ki konusuyorsuunuz. Fakat admlar havacilik tarihinin en buyuk siparisini vermisler ve siz yok hedef verimlilik yok reklam politikasi gibi bir bos laflar zinciri kuruyorsunuz. Bu yuzdendir ki qatar 100 det siparis verir, siz ise acik ararsiniz. Bu haberi okuyan adam ne yapsin %12 verimliligi. Bu haberi okuyan adam siparisin kendisiyle ilgilenir.... Haaaa birgun bir 777 alacak param olursa o zaman iste yorumunuzu dikkate alir ve arastirmaya baslarim. Bizi aydinlattiginiz icin size tesekkur ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000